Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Підзимова сівба соняшнику

Підзимова сівба соняшнику

Назва:
Підзимова сівба соняшнику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,18 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Підзимова сівба соняшнику


Протягом 2002–2004 років, порівняно із загальноприйнятим весняним терміном, вивчалася ефективність підзимової сівби соняшнику, коли за рахунок кращого використання весняних запасів вологи, особливостей температурного режиму та низки інших агротехнічних чинників забезпечено кращі ріст і розвиток рослин, а в кінцевому підсумку — вищу врожайність та якісну олію. В роки досліджень гібриди і сорт, які вивчали, зацвітали в середньому на 7–17 днів раніше, ніж ці самі гібриди і сорт, висіяні навесні. На ділянках гібридизації соняшнику цей фактор сприяв також тимчасовій просторовій ізоляції, яку нині за звичайної методики, в зв’язку з різким розширенням посівів цієї культури, забезпечувати з кожним роком усе складніше, а часом просто неможливо.
Польові досліди ми виконували на кафедрі землеробства Луганського національного аграрного університету, а також у приватному підприємстві “Радість”Новоайдарського району Луганської області. Крім підзимового та весняного способів сівби, вивчали також ефективність препаратів та способів передпосівної обробки насіння. Проводили фенологічні спостереження, підрахунки густоти й виміри висоти рослин, визначали вологість грунту, площу листків, чисту продуктивність фотосинтезу та масу 1000 сім’янок, заміряли діаметр кошика, обліковували врожайність, вміст олії. Спосіб сівби соняшнику — пунктирний. Посівна площа ділянки — 250, облікова — 200 м2. Повторність у дослідах чотириразова.
Погодні умови осінньо-зимового періоду в 2002 році були досить вологими, а зима 2002/2003 року виявилась суворою, з ранніми морозами до -22°С за відсутності снігового покриву на полях. Умови вегетаційного періоду соняшнику в 2003 році (травень-вересень) на перших фазах росту і розвитку рослин також були несприятливими для цієї культури, травнева спека й посуха негативно впливали на рослини як підзимового, так і весняного посівів. Опади в червні і липні дещо виправили положення, їх кількість за вегетаційний період в цілому склала 228 мм, або 94,2% середньої багаторічної норми.
Зима 2003/2004 року була помірно вологою й теплою. У другій декаді лютого почалось різке похолодання (до -25°С), а 26 лютого відзначено значне потепління (до 16°С). У квітні-травні спостерігалися стійкі заморозки (до -4...5°С). Опадів у квітні й травні випало менше за середню багаторічну норму, однак у червні й липні їх виявилося значно більше за норму (125,5 і 83,9 мм, або 228,2 та 152,5%). Це сприятливо вплинуло на ріст і розвиток рослин соняшнику. Кількість опадів за вегетаційний період у середньому за різними термінами сівби і періодами вегетації соняшнику в цілому становила від 311 до 351 мм, що вище за середню багаторічну норму на 41–81 мм.
Виявлено, що найсприятливіші умови для рослин підзимового строку сівби створюються в разі розміщення соняшнику після озимої пшениці, посіви якої повинні бути чистими від бур’янів, з високим рівнем агротехніки. Термін повернення соняшнику на попереднє місце в сівозміні — не менше 5–6 років.
Основний обробіток грунту за підзимової сівби соняшнику повинен бути напівпаровим, тобто треба провести лущення стерні після збирання попередника дисковими знаряддями на глибину 6–8 або 8–10 см, оранку на глибину 25–27 см в агрегаті з кільчасто-шпоровим катком, а також дві осінні різноглибинні культивації на 8–10 та 6–8 см у міру масового проростання насіння бур’янів та за потрібної для цього кількості опадів. За 3–5 днів перед сівбою провести передпосівну культивацію на глибину загортання насіння впоперек або по діагоналі до запланованого напряму сівби. Контрольна технологія вирощування соняшнику під час весняної сівби в першій декаді травня в наших дослідах була загальноприйнятою для умов Луганської області.
Одним із найважливіших агрозаходів у технології підзимової сівби соняшнику є підготовка насіння. Воно повинно бути ретельно відкаліброваним, з високими посівними та урожайними якостями, відповідати встановленим вимогам державного стандарту, обов’язково протруєним і обробленим препаратом Нива.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Підзимова сівба соняшнику

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок