Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Технологічні процеси для інтенсифікації виробництва цукрових буряків

Технологічні процеси для інтенсифікації виробництва цукрових буряків

Назва:
Технологічні процеси для інтенсифікації виробництва цукрових буряків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,34 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Технологічні процеси для інтенсифікації виробництва цукрових буряків


Враховуючи природно-кліматичні відмінності зон регіонів України, а також досвід розвинених в аграрному відношенні держав Франції, США, Бельгії, Нідерландів тощо, індустріалізація виробництва цукрових буряків має розвиватись у напрямах, які різняться технологічно, але схожі за такими ознаками, як висока продуктивність (ширина захвату), багатофункціональність (в одному агрегаті поєднувати операції грунтообробні та посівні, внесення гербіцидів і добрив сипких чи рідких) і висока надійність.
Одним із найвідповідальніших заходів технології вирощування цукрових буряків є ретельне дотримання всіх нормативних вимог технології висівання, а саме: оптимально ранні та стислі строки, забезпечення рівномірної глибини загортання насіння, розміщення його в доволі ущільнене ложе, дотримання заданих інтервалів (16–18 см) між насінниками.
Важливою передумовою формування високопродуктивних посівів є: визначення строків висівання цукрових буряків, температура грунту, його фізичні властивості, тобто здатність кришитися до дрібногрудкуватого стану без залипання робочих органів знарядь і машин.
Проте слід врахувати кліматичні відмінності центрального, західного, східного і південного поясів України, а також досвід розвинених аграрних країн, у яких сівалки — з неперевершеною характеристикою точності розміщення насіння завдяки спеціальній конструкції висівних апаратів і закладеного принципу нейтралізації імпульсу скочування насіння на виході з висівного апарата. При цьому абсолютна швидкість насіння нульова при вкладанні в насіннєве ложе і не залежить від швидкості переміщення сівалки. Це дає змогу значно підвищити швидкість висівання за гарантованого додержання заданої відстані між насінням у рядку.
Істотно впливає на підвищення польової схожості насіння наявність у пневматичних сівалках різних типів загортальних робочих органів, які використовуються для виконання процесу загортання насіння в грунт залежно від його механічного складу, щільності й вологості. На основі зазначених вище особливостей висівання цукрових буряків слід відшукати оптимальні варіанти робочих органів культиваторів і сівалок для центрального, східного і південного поясів, застосування яких сприяло б росту рослин і узгоджувалося б з основним обробітком грунту в зазначених регіонах.
Вирішальним для досягнення результатів за додержання строків висівання протягом 4–5 днів є забезпечення сприятливого для розвитку рослин вологісного режиму грунту.
Реалізація такого оперативного висівання можлива з переходом до комбінованих широкозахватних агрегатів на базі 18-рядної сівалки ССТ-18В і культиватора загального призначення АРВ-8,1-02, які водночас агрегатуються енергонасиченим трактором ХТЗ-121/163, відповідно, на задній і передній начіпці.
Застосування цієї технології дасть можливість зменшити на 50% потребу в тракторному парку, витрати палива майже в 1,8 раза, знизити переущільнення грунту, поліпшити його агрофізичні властивості.
Різноманітність грунтово-кліматичних умов, висока забур’яненість полів і надзвичайно висока ціна на високоефективні гербіциди зумовлюють на значній частині полів застосування механічних розпушувань грунту під час догляду за посівами цукрових буряків.
Один із найпоширеніших методів догляду за посівами цукрових буряків складається із: суцільного обробітку грунту до появи сходів широкозахватними агрегатами із середніми боронами ЗБЗСС-1,0 або легкими посівними — ЗБП-0,6А в поєднанні з райборінками ЗОР-0,7, а також культиваторами УСМК-5,4(В), КОЗР-5,4-01, які обладнані ротаційними робочими органами РБ-5,4 з прутковими роторами без шлейфів. Новостворена широкозахватна (24 м) борона ЗБР-24 на заводі “Точмаш” (Донецьк) також забезпечує високоякісне виконання суцільного досходового розпушування грунту на швидкості переміщення 10–12 км/год. Щодо стану грунту використовують типи зубових борін: на ущільнених — середні ЗБЗСС-1,0 або легкі посівні ЗБП-0,6А; на розпушених — райборінки ЗОР-0,7.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Технологічні процеси для інтенсифікації виробництва цукрових буряків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок