Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Молочна кислота, пробіотики та консервування кормів сучасними методами

Молочна кислота, пробіотики та консервування кормів сучасними методами

Назва:
Молочна кислота, пробіотики та консервування кормів сучасними методами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,89 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Молочна кислота, пробіотики та консервування кормів сучасними методами


На корми в тваринництві чи птахівництві припадає близько 70% собівартості готової продукції, тому кожен господар, зацікавлений у високорентабельному веденні господарства, дбає про них найперше.
Ні для кого не є новиною той факт, що корми не лише потрібно виростити чи своєчасно зібрати з поля, а ще й правильно заготувати про запас.
Сіно (солому) зберігають у скиртах, тюках або сіносховищах. Для деяких соковитих (коренеплоди) потрібні теплі сховища або добре утеплені кагати (бурти). Для концентрованих кормів треба склади або елеватори. Найскладнішою є проблема приготування й зберігання соковитих кормів — силосу та сінажу.
Слід враховувати, що ці два види корму становлять понад 50% поживності зимового раціону жуйних тварин. А в інтенсивному тваринництві, за переходу на поточне годування тварин однотипним раціоном, ці корми стають головною складовою раціону цілий рік. Тому якість силосу й сінажу — це якість і ефективність годівлі тварин у цілому.
Закладання силосу або сінажу — процес, що обумовлюється багатьма чинниками, взаємодія яких і визначає поживну якість готового корму. Складність полягає в тому, що ступінь поживної якості можна визначити лише тоді, коли відкрили яму з силосом та сінажем, і щось змінити (з початку використання й до повного споживання) вже неможливо. Ось і виходить, що часто-густо в окремих господарствах заготовляють 5–6 тис. тонн низькоякісного силосу або сінажу. А скільки грошей і зусиль на це потрачено! І вся ця робота може стати марною або майже марною, якщо не забезпечити якість і стабільність мікробіологічного процесу силосування.
Де криється головна помилка, що робить заготовлений силос неякісним?
Людина, яка займається питаннями технології силосування, має пам’ятати, що визначальною умовою високої якості силосу є забезпечення швидкості та ефективності молочнокислого бродіння й значне перешкоджання будь-якому іншому мікробіологічному процесу в силосній масі.
Вищої якості силосу можна досягнути виключно за рахунок штучного управління процесами бродіння з допомогою сучасних бактеріологічних заквасок. Поживність силосу, виготовленого традиційним методом за участю тільки епіфітної мікрофлори, що попадає в яму з рослинами, на 30–40% нижча за контрольований процес, який створюється в разі додавання заквасок. Причому питома ціна таких заквасок у собівартості якісного силосу зовсім невелика.
Справа тільки в тому, що треба ретельно підійти до вибору консервувального агента, витримати дозу й технологію внесення.
Сьогодні мікробіологічна промисловість України, країн СНД і далекого зарубіжжя пропонує досить багато різноманітних заквасок для консервування зерна, соковитих кормів та відходів рослинництва. Кожний із таких препаратів містить одну або кілька культур мікроорганізмів, які, потрапляючи в середовище, багате на поживні речовини, починають розмножуватися, виділяти певний продукт своєї життєдіяльності і в такий спосіб створюють ефект консервування сировини. Але, слід зазначити, що не кожна культура бактерій виділяє потрібну консервувальну речовину, незважаючи на те, що рослинній сировині треба їх не так уже й багато.
Для успішного перебігу процесу консервування силосу, сінажу, вологого чи подрібненого зерна потрібно лише дві органічні кислоти — молочна та, меншою мірою, пропіонова. Тільки ці кислоти (в комплексі) є запорукою правильного, направленого молочнокислого бродіння. Зазвичай, їх виробляють молочнокислі бактерії та стрептококи — культури, які знайшли широке застосування в харчовій промисловості (кисломолочні продукти) і які поступово підкорюють галузь сільськогосподарського виробництва. Решта мікроорганізмів виділяє різноманітні продукти життєдіяльності, які “консервують” сировину лише тим, що пригнічують розвиток інших мікроорганізмів, у тому числі й патогенних. Наприклад, усім відома сінна паличка bacillus subtilis, розвиваючись, пригнічує всі наявні мікроби, виділяючи продукти життєдіяльності (антибіотичні речовини), які “дозволяють жити” в сировині лише їй.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Молочна кислота, пробіотики та консервування кормів сучасними методами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок