Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Роль людського фактору в автоматизації виробництва

Роль людського фактору в автоматизації виробництва

Назва:
Роль людського фактору в автоматизації виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,50 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Роль людського фактору в автоматизації виробництва”


ПЛАН
Вступ
1. Особливості людського фактору на виробництві
2. Автоматизація виробництва – як можливість зменшення впливу людського фактору
3. Людський фактор при розробці технічного завдання автоматизації виробництва
Список використаної літератури


Вступ
Час від часу в будь-якого керівника підприємства виникає нездоланне бажання автоматизувати ряд ділових процесів. Бажання керівника зрозуміле - автоматизація окремих видів діяльності дозволяє вирішити безліч організаційних проблем, які призводять до гальмування ділових процесів і, як наслідок, знижують ефективність діяльності підприємства в цілому.
Однак при автоматизації виробництва людський фактор у той чи інший спосіб проявляється і здійснює вплив як на сам процес автоматизації, так і на подальшу виробничу автоматизовану діяльність.
Людський фактор, як мінімум, виявляється в трьох іпостасях:
в тому, що люди - не роботи;
у відсутності зацікавленості «внутрішнього» виконавця;
у відсталості персоналу, чию діяльність передбачається автоматизувати.
1. Особливості людського фактору на виробництві
Люди - не роботи. Кожний - індивідуальний. Досвід, рівень компетенції, власні інтереси й оцінка що відбувається, особисті амбіції, настрій, симпатії й антипатії - усе перераховане впливає на хід ділових процесів підприємства.
Інтереси підлеглих та керівника можуть суттєво відрізнятися. «Націленість» на загальну задачу - забезпечити компанії прибуток, не завжди спрацьовує. Оскільки занадто вже нерівні частки «прибутку» учасників ділового процесу.
Таким чином, «командний» підхід у більшості випадків не дуже спрацьовує. Розуміючи це, підлеглий, внутрішній виконавець, прагне звести до мінімуму сферу своєї діяльності, взяти на себе якнайменше відповідальності. І мудрий керівник також віддає собі в цьому звіт.
Відсталість персоналу, чию діяльність передбачається автоматизувати, найчастіше обумовлена страхом перед звільненням.
Проблема складається в нерозумінні факту, що автоматизація діяльності нерідко призводить, як правило, не до скорочення, а до роздування штатів. Крім бухгалтерів-рахівників у штаті фінансового відділу утворюються посади системного адміністратора, програміста і т.д. І нікого не скорочують, оскільки обсяги робіт у результаті автоматизації тільки збільшуються - адже продуктивність і ефективність праці зростають.
Чи варто керівнику намагатися перебороти людський фактор? Сьогодні єдиної думки не існує.
2. Автоматизація виробництва – як можливість зменшення впливу людського фактору
Автоматизація виробництва відповідає не тільки за автоматизацію прийняття рішень на рівні персоналу, але і за автоматизацію власного самого виробництва. У цьому випадку ми говоримо про автоматизацію технологічними процесами. Сучасне виробництво дозволяє виключити людину на визначених своїх етапах, а то й зовсім цілком перевести весь виробничий процес на автоматичну основу. У цьому випадку можна уникнути наслідків горезвісного «людського фактору», під яким розуміють помилки, які постійно припускають люди, зайняті у виробництві.
Повна автоматизація виробництва - вища ступінь автоматизації, що передбачає передачу усіх функцій управління і контролю комплексно-автоматизованим виробництвом автоматичним системам управління. Вона проводиться тоді, коли виробництво, яке автоматизовують, рентабельне, стійке, його режими практично незмінні, а можливі відхилення заздалегідь можуть бути враховані, а також в умовах недоступних або небезпечних для життя і здоров'я людини.
PROFInet - це концепція відкритої компонентної архітектури для побудови розподілених автоматизованих систем, від рівня пристроїв уведення/висновку до рівня управління підприємства, що забезпечує тісну інтеграцію в єдину інформаційну структуру підсистем на базі інших промислових шин (fieldbus). Texнoлoгія PROFInet забезпечує також відкриту платформу для систем керування виробництвом (MES).
Автоматизація виробництва, процес у розвитку машинного виробництва, при якому функції управління і контролю, які раніше виконувалися людиною, передаються приладам і автоматичним пристроям.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Роль людського фактору в автоматизації виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок