Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Багаторічні трави

Багаторічні трави

Назва:
Багаторічні трави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,46 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Багаторічні трави


Площі під кормовими культурами, зокрема під багаторічними травами, скорочуються. Хоча частка багаторічних трав у посівній площі всіх кормових культур 2006 року становила 48,1% проти 31,4% у 1990 році. І все ж посівні площі багаторічних трав зменшуються швидше за поголів’я худоби.
Площі під кормовими культурами, зокрема під багаторічними травами, скорочуються. Хоча частка багаторічних трав у посівній площі всіх кормових культур 2006 року становила 48,1% проти 31,4% у 1990 році. І все ж посівні площі багаторічних трав зменшуються швидше за поголів’я худоби.
Із вирощеної зеленої маси багаторічних трав виготовляють збалансовані за всіма поживними компонентами такі потрібні для годівлі всіх видів сільськогосподарських тварин зимові корми, як сіно і сінаж. Крім того, насіння багаторічних трав користується попитом на зовнішніх ринках, що дає можливість одержувати валютні надходження.
Слід також взяти до уваги такий біологічний чинник, як поліпшення структури грунтів та підвищення їхньої родючості за рахунок збагачення доступним азотом. Багаторічні трави — добрий попередник для всіх сільськогосподарських культур. Залуження еродованих земель багаторічними травами — один із ефективних засобів боротьби з ерозією та поліпшення екологічної ситуації.
У групі багаторічних можна виділити бобові трави (конюшину, люцерну, буркун білий, лядвенець український) та злакові (грястиця збірна, костриця червона, лисохвіст, мітлиця велетенська, райграс високий, стоколос безостий, тимофіївка лучна тощо), які, в тому числі, висівають у суміші з бобовими травами (в чистому виді — переважно на насіннєвих площах).
Видовий склад багаторічних трав за природно-економічними зонами значно різниться, що пояснюється грунтовими та кліматичними умовами і біологічними особливостями культур.
Динаміку врожайності та площ культивування багаторічних трав подано в таблиці 1. З наведених показників видно, що в Україні відбувається скорочення посівних площ та використання багаторічних трав на кормові цілі. За 2001–2006 рр. загальна посівна площа безпокривних і покривних багаторічних трав скоротилася на 40,6%, відповідно (на 39,2%), скоротилась і площа вирощування трав на сіно та зелену масу. Сталося це через зміну структури посівів у сільськогосподарських підприємствах (скорочення в 2,2 раза). В господарствах населення, навпаки, площі під багаторічними травами за цей період розширено на 34,5 відсотка.
Темпи скорочення посівних площ багаторічних трав випереджають скорочення поголів’я худоби в Україні. Поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ) в умовних головах за шість років скоротилося на 14,2 відсотка.
Проте позитивною тенденцією можна вважати те, що зростає частка посівів трав у кормовій групі. За період 2001–2006 рр. вона збільшилася на 3,8 відсотка.
Переважну більшість посівів багаторічних трав використовують для виготовлення сіна. У 2006 р. в усіх категоріях господарств під сінокоси відводили 73,0% зібраних площ трав, а в господарствах населення — 98,4 відсотка.
Сіно — високопоживний, збалансований за важливими компонентами корм для годівлі тварин, який одержують способом повітряно-сонячного сушіння зеленої маси кормових трав. За поживними якостями сіно наближається до зернофуражних культур. Так, в 1 кг сіна, виготовленого із зеленої маси конюшини й люцерни, міститься 0,62–0,77 кг кормопротеїнової одиниці (в 1 кг вівса і ячменю, відповідно, — 0,85–0,97 кг кормопротеїнової одиниці). До того ж, це єдиний зимовий корм, у якому є вітамін Д (без наявності якого в організмі тварин не можливий, зокрема, нормальний розвиток молодняку великої рогатої та дрібної худоби, коней). Тому сіно є важливою складовою раціонів годівлі всіх видів сільськогосподарських тварин.
Скорочення продуктивних площ багаторічних трав за незначного зростання врожайності зеленої маси та сіна спричинили зменшення валового виробництва сіна та сінажу (табл. 2). Проте виробництво сіна в розрахунку на 1 корову збільшилося з 0,6 т у 2001 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Багаторічні трави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок