Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Посилення ролі біологічного фактора в системах інтегрованого захисту рослин

Посилення ролі біологічного фактора в системах інтегрованого захисту рослин

Назва:
Посилення ролі біологічного фактора в системах інтегрованого захисту рослин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,33 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Посилення ролі біологічного фактора в системах інтегрованого захисту рослин


Компенсувати обмеження застосування хімічних препаратів у системах інтегрованого захисту можна завдяки посиленню біологічного чинника в широкому розумінні цього слова
Однією із складових стабільних сільськогосподарських систем є інтегрований захист рослин від шкідників і хвороб.
Реформування сільськогосподарського виробництва й перехід його на ринкові умови призвели до глибоких змін у системі землеробства. Орієнтація на культури, продукція яких має попит, спричинила часте, а то й беззмінне їх вирощування на окремих полях. Відхід від сівозміни й спрощення технологій вирощування культур погіршили фітосанітарний стан в агроценозах.
Особливо це проявилося в економічно слабких кооперативних і фермерських господарствах, які не в змозі якісно обробити землю, вчасно і на належному рівні виконати технологічні заходи з вирощування сільськогосподарських культур і збирання врожаю. Через невиконання в усій повноті окремих складових інтегрованого захисту не забезпечується запроектована його ефективність проти шкідників і збудників хвороб.
Важливе місце в системі інтегрованого захисту посів хімічний метод. За допомогою пестицидів вдається утримувати на безпечному рівні чисельність багатьох небезпечних фітофагів і запобігати епіфітотійному розвитку багатьох хвороб. Нема сумніву, що хімічні засоби в екстремальних ситуаціях використовуватимуть і надалі.
Але не можна не зважати на те, що широке використання пестицидів призвело до цілої низки негативних наслідків — забруднення атмосфери та водоймищ, нагромадження хімічних речовин у грунті та продуктах харчування, появи стійких форм у популяціях шкідливих організмів, скорочення популяцій корисних комах тощо.
У світі накреслилася тенденція до зниження обсягів застосування пестицидів у сільському господарстві. Це є результатом підвищення вимог з боку служб із питань охорони навколишнього середовища, зростання цін на нові високоефективні препарати, запровадження систем біологічного землеробства, які передбачають зменшення, а на деяких культурах — повне виключення обробок пестицидами, особливо в технологіях виробництва продукції для дієтичного й дитячого харчування.
Компенсувати обмеження застосування хімічних препаратів у системах інтегрованого захисту можна завдяки посиленню біологічного чинника в широкому розумінні цього слова. Ставиться завдання використати всі можливі заходи та нехімічні засоби контролю розвитку фітофагів і патогенів.
Відділ захисту рослин від шкідників і хвороб ННЦ “Інститут землеробства УААН” проводить дослідження захисної ролі агротехнічних заходів, пошуки стійких сортів і нових біологічних препаратів (біологічних фунгіцидів, регуляторів росту рослин, азотфіксуючих препаратів тощо), за допомогою яких на економічно безпечних рівнях можна ефективно стримувати розвиток хвороб озимої пшениці, ярого ячменю та інших культур.
Фітопатогенний комплекс озимої пшениці в роки досліджень складався із збудників кореневих гнилей, борошнистої роси, септоріозу листя, бурої листкової іржі, фузаріозу і септоріозу колоса, снігової плісняви. Розвиток кореневих гнилей озимої пшениці в дослідах, залежно від факторів, що вивчалися, перебував у межах 0,3–46,3%, борошнистої роси — 0,3–50,0, септоріозу листя — 1,3–47,5, септоріозу колоса — 2,5–26,3, фузаріозу колоса — 0,6–8,8, снігової плісняви — 5,0–27,8%. На ярому ячмені розвиток кореневих гнилей у дослідах сягав 21,5%, септоріозу листя — 50,0, сітчастої плямистості — 32,6, смугастої плямистості — 25,0, темно-бурої плямистості — 44,4, борошнистої роси — 46,9, ринхоспоріозу — 34,2, летючої сажки — 6,9%.
Наші досліди засвідчили, що й надалі основою системи інтегрованого захисту мають бути агротехнічні заходи, які створюють сприятливі умови для росту й розвитку рослин і виконують певні захисні функції.
Поліпшенню фітосанітарного стану озимої пшениці та ярого ячменю сприяв, наприклад, підбір правильної системи удобрення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Посилення ролі біологічного фактора в системах інтегрованого захисту рослин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок