Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Роль тари та упаковки в організації торгово-технологічних процесів, основні вимоги, види, якість тари .

Роль тари та упаковки в організації торгово-технологічних процесів, основні вимоги, види, якість тари .

Назва:
Роль тари та упаковки в організації торгово-технологічних процесів, основні вимоги, види, якість тари .
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Роль тари та упаковки в організації торгово-технологічних процесів, основні вимоги, види, якість тари .
РОЛЬ І ФУНКЦІЇ ТАРИ ТА УПАКОВКИ
Перевезення більшості торговельних вантажів від виробників до оптових торго-вельних підприємств і далі — до роздрібної торгівлі — є можливими лише за умови забезпечення якісного пакування товарів, тобто процесу підготовки виробу (това-ру) до транспортування, зберігання і продажу. Пакування є складовою частиною процесу виробництва, необхідною для того, щоб виріб (товар) був доставлений споживачу в належному вигляді. Пакування товарів здійснюється за допомогою упаковки і/або тари.
Упаковка — це засіб або комплекс засобів, які забезпечують захист товарів від пошкоджень та втрат, а довкілля — від забруднень, і полегшують процес обі-гу товарів.
Тара — це промисловий виріб, призначений для упакування, зберігання, транспортування і реалізації товарів у сфері обігу, який запобігає їх пошкоджен-ням та псуванню під час перевезення, виконання навантажувально-розвантажувальних робіт, складування та зберігання.
Тара є елементом або різновидом упаковки. Упакування деяких видів това-рів може здійснюватись як у тару, так і без неї, за допомогою використання до-поміжних пакувальних засобів або пакувальних матеріалів, які виконують функ-ції упаковки.
У процесі товарообігу основними функціями тари й упаковки товарів є: охорона товару від шкідливого впливу зовнішнього середовища і забезпечення умов для збереження кількості і якості товарів на всьому шляху їх руху від вироб-ника до споживача; охорона зовнішнього середовища від впливу упакованої про-дукції (товару); надання товарам (вантажам) необхідної мобільності і створення умов для раціональної організації торгово-технологічних процесів та застосування засобів механізації; створення необхідних умов для полегшення кількісного об-ліку товарів завдяки формуванню товарних одиниць за габаритами і масою; виконання ролі носія реклами та комерційної інформації, призначеної для спеці-алістів торгівлі, працівників транспорту, безпосередніх споживачів товарів; створення зручностей споживачам щодо придбання та використання придбаних упакованих товарів; забезпечення зручностей для виконання навантажувально-розвантажувальних робіт, пакетування, маркування, складування, зберігання і транспортування товарів (вантажів); виконання ролі транспортного і немеханічного обладнання оптових і роздрібних торговельних підприємств; Левіцька Зоряна Йосипівна.
Крім того, вдалий дизайн тари (упаковки) сприяє реалізації товарів; завдяки засто-суванню тари суттєво подовжуються терміни зберігання та реалізації товарів, знижу-ються ціни на товари завдяки зменшенню втрат під час їх транспортування, зберігання і реалізації, економляться пакувальні матеріали в роздрібній торгівлі тощо.
ОСНОВИ КЛАСИФІКАЦІЇ ТАРИ
Різноманіття властивостей та особливостей товарів, різні умови їх транспорту-вання, зберігання і відпускання викликають необхідність виробництва великої кі-лькості видів тари, до якої належать ящики, бочки, барабани, фляги, банки, мішки та ін.
Класифікація тари проводиться за низкою ознак, основними з яких є: * функції в процесі обігу; * кратність використання; * стійкість до зовнішніх механічних впливів; * конструкційні особливості; * призначення; * види; типи і типорозмі-ри; * матеріал виготовлення; * наявність специфічних властивостей; * метод виго-товлення та ін.
Так, за функціями в процесі товарного обігу вирізняють споживчу, транспор-тну тару і тару-обладнання. Споживча тара — це функціонально самостійний виріб, який містить раціональний за обсягом використання споживчий запас, забезпе-чує безпосередній захист його кількості та якості протягом необхідного часу і ста-новить єдину з запасом товару вартість. Споживча тара — це тара, в яку розфасо-вують товари для доставки і продажу споживачам, вартість якої звичайно включається в його ціну. Споживча тара має бути зручною, легкою, дешевою, кра-сивою, надавати вичерпну інформацію про товар.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Роль тари та упаковки в організації торгово-технологічних процесів, основні вимоги, види, якість тари .

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок