Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Зерновий ринок заживе за новими правилами

Зерновий ринок заживе за новими правилами

Назва:
Зерновий ринок заживе за новими правилами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,75 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Зерновий ринок заживе за новими правилами


Кабмін готує ще одну постанову стосовно регулювання ринку зерна. Відповідно до оприлюдненого Міністерством економіки документа “Про затвердження обсягів квот на сільськогосподарську продукцію, експорт якої підлягає ліцензуванню до 30 червня 2007 року, та порядку видачі ліцензій”, у першому півріччі наступного року, очікується, що буде дозволено експортувати 2 мільйони 873 тисячі тонн збіжжя, зокрема, 1,3 мільйона тонн ячменю, 730 тисяч тонн пшениці та суміші пшениці й жита, 840 тисяч тонн кукурудзи, 3 тисячі тонн жита.
Урядовці коментують, що в такий спосіб намагаються уникнути дефіциту хлібних культур на внутрішньому ринку. Мовляв, валовий збір зернових нинішнього сезону, за попередніми підрахунками, скоротився майже на 3 мільйони тонн порівняно з минулорічним. Зокрема, пшениці зібрали на 4,4 мільйона тонн менше. І це, звісно, значний недобір: річна потреба держави для хлібопекарських цілей становить приблизно 6 мільйонів тонн.
Ситуацію ускладнює те, що зменшення валового виробництва хлібних культур, передусім пшениці, характерне також і для інших країн — виробників зерна. Істотне зниження пропозиції зерна на світовому ринку призвело до позахмарного злету світових цін. Підвищення відбувається і тепер, а отже, зростає і зиск для експортерів. За межі країни вже вивезено близько 6 мільйонів тонн збіжжя цьогорічного врожаю, що майже на мільйон тонн більше, ніж на аналогічний період торік. А от заготівля хлібних запасів до державних засіків все ще пробуксовує: Аграрний фонд закупив менш як половину від запланованих 400 тисяч тонн, хоча Міністерство агрополітики підвищило мінімальну і максимальну ціни на пшеницю четвертого класу. З листопада таке зерно дозволено закуповувати у сільгоспвиробників у державні засіки за ціною 650–720 гривень за тонну, включаючи ПДВ. Спочатку вона задавалася в інтервалі 610–680 гривень за тонну. Цей захід мав сприяти формуванню Аграрним фондом потрібних у державі хлібних запасів. Хоча, за словами міністра економіки Володимира Макухи, “процес йде досить в’яло, тому що зерно притримується”.
Запропонованим проектом урядового рішення затверджується порядок видачі ліцензій на експорт та розподіл квот. Передбачається, що 80 відсотків експортної квоти розподілятиметься спеціально створеною комісією між заявниками, які здійснювали експорт цієї продукції протягом останніх трьох років, пропорційно фактично вивезеним за межі держави обсягам. Ці дані мають підтверджуватися відповідною довідкою Держмитслужби. Ще 20 відсотків квоти комісія розподілятиме між іншими заявниками пропорційно обсягам, заявленим на експорт.
Тобто зміняться підходи до розподілу квот на експорт зернових. Механізм удосконалили, бо, зазначив Володимир Макуха, було так: хто перший прийшов, той перший отримав. Цей принцип викликав багато суперечностей. “Щоб уникнути нарікань, відпрацьовано інший механізм, який також відповідає практиці Світової організації торгівлі, коли квоти видаватимуться після одночасного розкриття заявок. Обсяги залежатимуть від кількості зерна, яке компанія експортувала в попередні роки і в нинішньому сезоні”.
Також уряд має намір ретельніше рахувати наявний у країні запас хлібних культур. Подавати щомісяця декларацію “стосовно обсягів власного зерна, що зберігається ними у власних чи орендованих зерносховищах”, схоже, незабаром доведеться сільськогосподарським підприємствам та фермерським. Кабмін уже подав на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект “Про внесення змін до Закону України “Про зерно і ринок зерна в Україні”. У такий спосіб чиновники сподіваються одержувати повну і достовірну інформацію про хлібні ресурси і здійснювати ефективне державне регулювання зернового ринку. А запропоновані зміни, очікується, дадуть можливість уповноваженим держорганам виконавчої влади вчасно й адекватно реагувати на ситуацію із забезпечення продовольчої безпеки країни.
Представлений законопроект в уряді розцінюють як крок на шляху врегулювання ситуації навколо обмеження експорту українського зерна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зерновий ринок заживе за новими правилами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок