Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Ефективність комплексного захисту зрошуваної озимої пшениці

Ефективність комплексного захисту зрошуваної озимої пшениці

Назва:
Ефективність комплексного захисту зрошуваної озимої пшениці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,24 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Ефективність комплексного захисту зрошуваної озимої пшениці


Збільшення виробництва зерна та підвищення врожайності зернових культур — це ключова проблема сільського господарства в зоні Степу України. Головною зерновою культурою Півдня України є озима пшениця. Проте врожай і валові збори її значно різняться за роками, варіювання становить 50–55%. Одна з істотних причин дестабілізації виробництва зерна в останнє десятиріччя — погіршення фітосанітарного стану: значна забур’яненість посівів, ураження рослин хворобами та пошкодження шкідливими комахами.
Найпоширенішими бур’янами на посівах зернових колосових є осот рожевий, кучерявець Софії, грицики звичайні та інші. Із шкідників, крім клопа черепашки, значно збільшилася чисельність та шкодочинність пшеничного трипса, злакових попелиць та інших фітофагів. Серйозну загрозу посівам озимої пшениці становлять такі грибні хвороби, як кореневі гнилі, борошниста роса, септоріоз, бура листкова іржа, сажкові тощо.
З огляду на це поліпшити фітосанітарний стан посівів зернових колосових можна тільки завдяки впровадженню сучасних технологій захисту з новими ефективними пестицидами.
На дослідному полі Інституту землеробства південного регіону УААН у 2003–2004 роках проведено дослідження з комплексного застосування пестицидів фірми “Сингента” для захисту зрошуваної озимої пшениці від шкідливих організмів. Дослід закладено за загальноприйнятими методиками. Виробничу перевірку ефективності пестицидів проводили в ТОВ “Райагрохім” Горностаївського району і ТОВ “Дружба” Новотроїцького району Херсонської області.
Об’єктом досліджень були хвороби, шкідники, бур’яни та вплив на них пестицидів. Для захисту озимої пшениці від грибних хвороб застосовували фунгіцид Альто Супер, 33 % к.е., за одно- та дворазового використання. Першу обробку проводили у фазі трубкування разом із гербіцидом Пік, 75 % в.г., другу — у фазі колосіння разом з інсектицидом Актара, 25% в.г., проти сисних шкідників. Схему досліду в ІЗПР УААН.
Грунт дослідного поля — темно-каштановий середньосуглинковий. Вміст гумусу в орному шарі — 2,3%. Вміст основних елементів живлення в грунті: азот — 0,18%, фосфор — 0,13%, pH водяної витяжки — 6,8–7,3.
Сорт озимої пшениці Одеська 267, агротехніка вирощування — загальноприйнята для Південного Степу України. Попередник — кукурудза МВС. Строки висіву — 20–25 вересня.
Заходи з догляду за озимою пшеницею в ІЗПР УААН: передпосівна обробка насіння протруйником Дивіденд Стар 036 FS, т.к.с. (1,0 л/т насіння), хімпрополювання у фазі трубкування новим гербіцидом фірми “Сингента” Пік, 75% в.г. (0,020 кг/га), два поливання (норма — 450 м3/га).
На час обробки посівів озимої пшениці проти бур’янів видовий і кількісний їх склад становив:
грицики звичайні — 15 шт./м2 (34,8%);
кучерявець Софії — 9 шт./м2 (20,9%);
ромашка непахуча — 3 шт./м2 (6,9%);
осот рожевий — 4 шт./м2 (9,5%).
Інші види (зірочник середній, кропива глуха стеблообгортна, курячі очка голубі) 12 шт./м2 (27,9%). Усього — 43 шт./м2 (100%).
Облік, проведений через 30 днів після хімпрополювання, засвідчив, що внаслідок дії гербіциду Пік, 75% в.г., загинуло 99,1% бур’янів.
Із комплексу грибних хвороб на зрошуваній озимій пшениці в роки досліджень господарське значення мали кореневі гнилі, борошниста роса, септоріоз і бура листкова іржа.
Передпосівна обробка насіння протруйником Дивіденд Стар надійно захистила озиму пшеницю від ураження фузаріозною та гельмінтоспоріозною кореневими гнилями і від сажкових хвороб восени й навесні — влітку. Біологічна ефективність захисту проти сажкових хвороб була на рівні 100%, проти кореневих гнилей — 87,3%.
Під час обстеження озимих рано навесні виявлено ураження рослин борошнистою росою і септоріозом. Ураженість цими хворобами протягом фази весняного кущіння збільшилась, відповідно, з 2,5 до 4,3% і з 1,4 до 2,7%. Наприкінці другої декади квітня у фазі виходу в трубку, після поливань та опадів, розвиток і поширення цих грибних хвороб збільшилися до рівня економічного порогу шкодочинності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ефективність комплексного захисту зрошуваної озимої пшениці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок