Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вирощування соняшнику

Вирощування соняшнику

Назва:
Вирощування соняшнику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,51 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вирощування соняшнику


Соняшник — це культура, яка до останнього часу була настільки популярною, наскільки й проблемною.
У південних областях саме завдяки соняшнику утримували сільгоспвиробництво на плаву, бо він давав у цьому регіоні найбільшу рентабельність. Площі стрімко збільшували, і це нестримне розширення змітало на своєму шляху будь-які уявлення про сівозміну чи агрономічно-обгрунтовану структуру посівних площ. Північніші області, спостерігаючи за пристрастями господарників з півдня, не встояли перед спокусою легких грошей, і соняшник (південну культуру) стали культивувати на крайній півночі України — в Чернігівській області.
Ціни залишалися стабільно високими і навіть за врожайності 10–12 ц/га забезпечували непогану рентабельність. Вітчизняні МЕЗи працювали на повну потужність, переробляючи доморощену сировину, а іншу, не менш вагому частину, з задоволенням закупляли трейдерські компанії, забезпечуючи соняшниковим насінням європейські заводи. Попит як в Україні, так і в Європі зростав з невеликим коливанням залежно від врожайного чи неврожайного року, особливо в Аргентині. Харчова олія, лакофарбові інгредієнти, косметичні субпродукти забезпечували основні напрями використання.
Але з певного моменту інша олійна культура (ріпак) почала стрімко набирати обертів, витісняючи соняшник з більшості сфер вжитку. Популярна нова диво-культура відвойовувала життєвий простір агресивно й невпинно. Під впливом загального ажіотажу переробники не втрималися й нашвидкуруч переорієнтували переробні потужності на ріпакову сировину. Вся справа в Ньюйоркській біржі і MATIF — біржі, що працює у Франції. Ф’ючерсні ціни, які складають на основі торгів, чітко віддзеркалюють стан справ близької перспективи, але дають серйозні збої під час визначення цін на віддаленішу перспективу, тим більше на сім-вісім місяців. Тут спрацьовує так званий ефект метелика (за образним висловом Роя Бредбері — коли помах метелика в штаті Техас зумовлює виникнення торнадо в штаті Вашингтон). Та намагання теоретиків фінансових бірж підвести ту чи іншу модель під поведінку ринку не дає відчутних результатів. Отже, неправильний довготерміновий прогноз щодо попиту на соняшникову сировину неправильно зорієнтував як виробників, так і переробників цієї культури. В результаті 2007 рік виявився провальним. За різними даними, площі посівів у Європі скоротилися від 50 до 70%, а в нашій неньці-Україні — на 500 000 га. А що ж біржі? Після скандального провалу вони ще не в змозі остаточно оговтатися, прогнозуючи подальше невелике збільшення ріпакових площ та зменшення площ під соняшником. Але це вже не відповідає дійсності. Реальна картина абсолютно інша. Переробники вже побачили, що попит на соняшник зростає, а ціна на сировину досягла найбільшої відмітки за останні десять років. Отже, хто цього року висіяв соняшник, той має на столі й до столу. Така сама тенденція щодо попиту, очевидно, збережеться й наступного року.
Погода 2007 року була несприятливою в більшості європейських країн. Посуха завдала збитків Іспанії, Франції, Італії, Сербії — країнам, де містяться основні площі під ділянками гібридизації соняшнику. Недорід тут прогнозують значний. Насолоджувались фермери сонячними та жаркими днями під час цвітіння та наливання соняшнику (найкритичніші фази онтогенезу) і в Угорщині та Румунії. Втім, європейські країни генерально розробляють маркетингову стратегію, спрямовану на продукування насіння в південноєвропейських країнах, та перенесення промислових посівів в Україну й Росію. Очевидно, що нічого поганого в цьому немає, тим більше, що вітчизняне насіння залишає бажати кращого як з погляду потенціалу врожайності, так і стійкості проти хвороб та придатності до сучасних індустріальних технологій. Остання обставина дає можливість не тільки реально виростити врожай, що відповідає біологічним можливостям того чи іншого гібрида, а й мінімізувати при цьому витрати.
Типову технологію вирощування соняшнику, яка відповідає переліченим критеріям, подано нижче.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вирощування соняшнику

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок