Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Біотехнології в умовах глобалізації комунікаційного середовища

Біотехнології в умовах глобалізації комунікаційного середовища

Назва:
Біотехнології в умовах глобалізації комунікаційного середовища
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,50 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Біотехнології в умовах глобалізації комунікаційного середовища


Дебати довкола біотехнологій — це лише окремий факт у довгій історії стосунків між суспільством і новими продуктами. Заяви про перспективність нової технології часто наражалися на скептицизм, лихослів’я, а то й відверте протистояння, які часто супроводжувалися наклепами, інсинуаціями та дезінформацією. Крізь століття гонінь пройшли навіть деякі з широко вживаних нині продуктів.
Так, наприклад, у XVI столітті римо-католицькі єпископи намагалися витіснити з християнського світу каву, оскільки вона серйозно конкурувала з вином і виступала як представник інших культурних і релігійних цінностей.
Хроніка свідчить, що у 1511 році намісник халіфа і наглядач ринків Хаїр Бег позакривав у Мецці кав’ярні та заборонив пити каву. Він мотивував своє рішення висновками перських лікарів-вигнанців і місцевих правників, які стверджували, що кава справляє на здоров’я людини такий самий вплив, як і вино. Але справжня причина частково крилася ще й у тому, що кав’ярні стали альтернативним засобом поширення інформації про стан справ у місті, яким керував Хаїр Бег, і підривали його авторитет.
У кампаніях цькування, дуже подібних до тієї, яка сьогодні спрямована проти біотехнологічної продукції, поширювалися чутки, що кава викликає імпотенцію та інші хвороби, і цей напій свого часу частково або повністю забороняли правителі Мекки, Каїра, Стамбула, Англії, Німеччини та Швеції. У натхнених намаганнях не допустити скорочення споживання вина французькі лікарі у 1674 році запевняли, що у людини, яка п’є каву, “тіло стає лише жалюгідною подобою того, чим воно було раніше; воно поступово стає немічним і геть всихає. Серце і кишківник настільки слабнуть, що у бідолахи починаються галюцинації і його тіло починає тіпатися, неначе охоплене нечистою силою”.
Байки про метеликів і тактика дезінформації
Історії, сповнені подібних вигадок, сьогодні розповідають про генетично модифіковані (ГМ) продукти. Заяви про шкідливість біотехнологічних продуктів харчування для здоров’я людей та навколишнього середовища доповнюються страхітливими звинуваченнями про зв’язок ГМ продуктів з такими захворюваннями, як рак мозку, імпотенція та психічні розлади. Деякі з цих чуток поширюються серед вищого керівництва країн, що розвиваються.
У дискусіях використовується не менш витончена тактика. Критики біологічної технології використовують засоби масової інформації для постачання ретельно підтасованих фактів, які мають на меті зосередити увагу населення на небезпеці, що буцім-то пов’язана з біотехнологією. Прихильники біотехнології часто змушені лише спростовувати звинувачення і тільки іноді звертаються до громадськості з власної ініціативи. Це особливо важливо тому, що люди у своїй переважній більшості не надто обізнані з технічними деталями виробництва біотехнологічних продуктів, отож потрібні нові підходи до спілкування з широким загалом.
У той час, як прихильники біотехнології часто намагаються апелювати до наукових фактів, критики використовують риторичні засоби, спрямовані на те, щоб викликати в аудиторії побоювання і посіяти сумніви щодо добросовісності намірів промисловості. Критики проводять паралелі між “загрозою” біотехнології та катастрофічними наслідками аварій на атомних електростанціях і хімічного забруднення довкілля. При цьому вони вживають такі терміни, як “генетичне забруднення” та “їжа Франкенштейна”.
Роблячи свою справу, критики також спекулюють на загальній недовірі до великих корпорацій серед окремих сегментів світового співтовариства. Крім того, вони ефективно використовують інформацію про непередбачені випадки, яку зазвичай, перебільшують. Так, наприклад, багато уваги привернуло повідомлення науковців з Корнуелльського університету про те, як пилок генетично модифікованої кукурудзи, що продукує Bt-токсин, призвів до загибелі гусені метелика-монарха. Це дослідження було використане з метою драматизувати ситуацію довкола впливу біотехнології на навколишнє середовище.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Біотехнології в умовах глобалізації комунікаційного середовища

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок