Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Аерозольні технології у сільськогосподарській дезінфекції

Аерозольні технології у сільськогосподарській дезінфекції

Назва:
Аерозольні технології у сільськогосподарській дезінфекції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,96 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Аерозольні технології у сільськогосподарській дезінфекції


Аерозольний метод дезінфекції набув великого поширення у сільському господарстві та ветеринарії. Це обумовлено потребою регулярного проведення ветеринарно-санітарних заходів у великих приміщеннях. До того ж, їх ефективність напряму пов’язана із захворюваністю тварин, птиці, прибавками у вазі, надоями та іншими показниками, які визначають рентабельність роботи підприємства. За використання аерозолів для дезінфекції приміщень у 3–5 разів зменшується використання дезінфікуючих засобів і знижується трудомісткість обробки, аерозолі забезпечують одночасне знезаражування поверхонь приміщень та обладнання, яке в них знаходиться, та повітря.
Існуюча система дезінфекції як елемент санепідзаходів на харчових підприємствах і у тваринницьких комплексах недостатньо ефективна і в низці випадків є джерелом додаткової небезпеки. Наприклад, традиційна методика зрошення та протирання поверхонь, стін та обладнання з наступним витримуванням протягом визначеного часу далеко не завжди дає очікуваний результат. На практиці зрошення та протирання великих внутрішніх площ, поверхонь зі значними біодеструктивними пошкодженнями, мікропористою структурою (бетон, штукатурка) практично неефективні і призводять до несприятливих побічних ефектів. Зазначені методи дають змогу нанести препарат лише на доступні зовнішні поверхні. Через капілярні явища та поверхневий натяг дезінфікант не проникає вглиб поверхонь — основну нішу сторонньої виробничої мікрофлори (утворюється водяна пробка), а також не проникає вглиб клітинних конгломератів.
Таким чином, за застосування зрошення та протирання в умовах обробки великих площ не досягається потрібна повнота контакту дезінфіканту з джерелами мікробного зараження. Отже, з вихідної популяції мікроорганізмів штучно селекціонується популяція з підвищеною стійкістю до дезпрепарату. Експериментально встановлено, що вже через три цикли неефективних дезобробок формується мікрофлора, повністю стійка як до використаного деззасобу, так і до препаратів, з якими мікроорганізми не були у контакті (до дезінфікантів). Такі мікроорганізми є полірезистентними і відрізняються від батьківських мікроорганізмів морфологічними, біологічними та іншими ознаками. Це суттєво утруднює їх ідентифікацію, а дезінфекція стає важкою проблемою.
За використання аерозольного методу висока ефективність досягається за рахунок того, що аерозоль, який має велику проникну здатність, знезаражує не лише поверхні, а й повітря у приміщенні, яке звичайно щільно заражене на підприємствах з неблагополучною санітарною обстановкою. При цьому витрата дезінфікуючих засобів знижується порівняно з вологим методом обробки, разом з тим, за розпилення речовини на найдрібніші часточки різко зростає активна поверхня препарату. Масована дія препарату в усьому обсязі оброблюваного приміщення практично усуває виникнення у збудників стійкості до використовуваного дезінфіканту, що є одним з основних недоліків застосовуваних нині на багатьох підприємствах технологій (вологий метод).
На харчових підприємствах слід обробляти великі приміщення. На пивзаводах, холодокомбінатах, м’ясокомбінатах, хлібзаводах доволі типовою є картина зараження виробничих та складських приміщень грибками, у тому числі токсинопродукуючими (з щільністю обсіменіння до кількох десятків тисяч КОЕ на один грам зскрібка з поверхонь). Майже на всіх харчових підприємствах існує сприятливе середовище для розвитку мікрофлори. Проведення дезінфекції ускладнюється безперервністю виробництва на більшості підприємств. Використання аерозольного методу дасть змогу впродовж короткого періоду (у санітарні дні) проводити ефективну обробку і швидко повертати приміщення до виробничого циклу. Незамінний аерозольний метод і за обробки різного транспорту, коли потрібно за короткий термін обробити велику кількість одиниць рухомого складу. Наприклад, на обробку автомобіля площею 13,8 м2 (КАМаЗ) за використання аерозольного ультрамалооб’ємного генератора витрачається не більше 30 секунд і при цьому обробляється весь обсяг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Аерозольні технології у сільськогосподарській дезінфекції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок