Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Організація і обслуговування робочих місць

Організація і обслуговування робочих місць

Назва:
Організація і обслуговування робочих місць
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,19 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Організація і обслуговування робочих місць


Сутність та види робочих місць. Первинним осередком підприємства, у якому здійснюється процес перетворення «входу» (ресурсів, укладень) у «вихід» (продукт, послуга), є робоча система — робоче місце, яке може функціонувати відносно самостійно за своєю спеціалізацією.
Робоче місце — це частина виробничої площі, яка оснащена всім необхідним устаткуванням, інструментом, пристроями і призначена для виконання трудових операцій певної частини виробничого процесу.
Кожне робоче місце має свою специфіку, пов’язану з особливостями організації виробничого процесу, різноманітністю форм конкретної праці у виробництві. Вид робочого місця визначається такими чинниками, як тип виробництва, рівень поділу і кооперації праці, ступінь механізації та автоматизації, кількість устаткування на робочому місці та ін.
Робочі місця класифікують за такими параметрами, що наведені у табл. .3.
Таблиця 4.3
КЛАСИФІКАЦІЯ ТИПІВ РОБОЧИХ МІСЦЬ
Класифікаційні групи | Типи робочих місць
За типом виробництва | Одиничне (універсальне)
Серійне (спеціалізоване)
Масове (спеціальне)
За числом виконавців | Індивідуальне
Колективне (бригадне)
За рівнем механізації та автоматизації | Ручне
Механізоване
Напівмеханізоване
Автоматизоване
За місцем розташування | У приміщенні
На відкритій місцевості
На висоті
Під землею
За кількістю змін | Однозмінне
Багатозмінне
За часом функціонування | Постійне
Тимчасове
За кількістю обладнання,
що обслуговується | Одноверстатне
Багатоверстатне
За видом операцій | Основне
Допоміжне
За ступенем спеціалізації | Універсальне
Спеціалізоване
Спеціальне
За ступенем рухомості | Рухоме
Стаціонарне
За основною робочою позою | Сидячи
Стоячи
Змінна поза
Вимоги до організації робочих місць. Організація і устрій робочих місць мають відповідати вимогам до індивідуальних та колективних форм праці.
Організація робочого місця — це створення певного комплексу організаційно-технічних умов для високопродуктивної і безпечної праці.
При вирішальній ролі знарядь праці вихідним моментом в організації робочого місця є предмет праці. Залежно від його парамет-рів (маса, габаритні розміри, вимоги до якості тощо) проектується технологічний процес із зазначенням виду і характеру знарядь праці (машин, устаткування, інструменту, пристрою), тобто визначаються наперед устаткування та оснащення робочого місця.
Знаряддя і характер предметів праці, у свою чергу, обумовлюють планування (відповідну площу, розміщення елементів і т. ін.) робочого місця. Кількість, повторюваність, маса, габаритні розміри предметів праці, особливості знарядь праці також визначають систему і форму обслуговування.
Водночас характер і розміщення засобів та предметів праці мають узгоджуватись з вимогами головної продуктивної сили — людини, з її можливостями приводити в рух і використовувати речові елементи процесу праці без шкоди для організму.
Основні напрями в організації робочих місць такі: раціональна спеціалізація; ефективне розміщення устаткування, оснащення, предметів праці; освітлення робочої площі; обслуговування; умови безпечної і високопродуктивної праці.
Відомо, що спеціалізація робочих місць залежить від типу виробництва. Робоча зона або простір, де розташоване робоче місце, визначається розрахунками. Простору має бути достатньо для виконання всіх необхідних рухів і переміщень працівників під час виконання певних виробничих операцій. Ефективне розміщення всіх компонентів робочого місця формалізується його технологічним плануванням. У процесі організації робочих місць обов’язково враховуються санітарні норми, включаючи освітлення, інструкції з експлуатації устаткування, техніки безпеки та інші параметри, що забезпечують високопродуктивну і якісну працю. Передбачається також відповідна система сигналізації і зв’язку, що забезпечує обмін інформацією між робітниками і майстром або іншими лінійними керівниками, а також службами внутрішньоцехового обслуговування.
Оснащення робочого місця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Організація і обслуговування робочих місць

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок