Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Прогнозування видобутку нафти за базовою технологією

Прогнозування видобутку нафти за базовою технологією

Назва:
Прогнозування видобутку нафти за базовою технологією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,04 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Прогнозування видобутку нафти за БАЗОВОЮ технологією
3.1 Вибір методики прогнозування
Прогнозування передбачає встановлення певної залежності, яка може дати нам передбачення про наступний розвиток певних процесів, а в нашому випадку підбір такої залежності, що дасть передбачити розвиток технологічних показни-ків розробки в майбутньому.
Прогнозування видобутку нафти на попередні п’ять років розробки родовища будемо проводити за характеристиками витіснення.
Характеристикою витіснення називається емпірична залежність типу на-копичений видобуток нафти накопичений видобуток рідини. Характеристика витіснення в певній мірі відображає реальний процес видобутку запасів нафти з надр і пов’язану з ним динаміку обводнення продукції при розробці неодно-рідних пластів на режимі витіснення нафти водою.
Характеристики витіснення дають змогу визначити ефективність видо-бутку запасів нафти при заводненні об’єктів розробки. Порівняння характе-ристик витіснення різних об’єктів розробки у безрозмірному вигляді дозволяє порівняти ці об’єкти, виявити причини та фактори, які впливають на характер вироблення запасів нафти.
На практиці характеристики витіснення, поряд з іншими методами, вико-ристовують для оцінки ефективності заходів, які спрямовані на вдосконалення системи розробки. Зміни, внесені в систему розробки для підвищення активнос-ті виробітку запасів нафти різних ділянок і зон, фіксуються на формі характе-ристик витіснення, бо змінюється характер динаміки обводнення продукції.
Характеристики витіснення можна поділити на два види: інтегральні та диференційні. Інтегральні характеристики витіснення стійкі, слабо реагують на випадкові короткочасні зміни процесів розробки родовища та змінюють свою форму лише при суттєвих змінах процесу вилучення нафти у великих об’ємах пласта, що розробляється. Диференційні характеристики витіснення включають такі величини, як поточний видобуток нафти, обводнення продукції або водонафтовий фактор.
Прогнозування видобутку нафти з використанням результатів попере-дньої розробки будемо виконувати за допомогою диференціальної характе-ристики витіснення.
Вивченням фактичних даних про видобуток нафти встановлюють основні закономірності в змінах видобутку нафти за останні декілька років. Динаміку видобутку нафти в часі простежують за допомогою побудови графіків. При побудові графіків на осі ординат відкладають видобуток нафти, а на осі абс-цис  час. Так як в процесі експлуатації родовища число свердловин постійно змінюється, то при побудові графіків дебіт нафти береться на відпрацьований свердловино-день. Після побудови графіка підбирають аналітичний вираз кривої зміни видобутку в часі. Стосовно до прогнозування видобутку нафти на відпрацьований свердловино-день широке використання в нафтопро-мисловій практиці отримала формула:
, (3.1)
де коефіцієнти, які визначаються з допомогою обробки фактичних результатів. Коефіцієнти a і b визначаються з системи рівнянь
(3.2)
де n число рядків у вибірці по t.
Визначивши значення коефіцієнтів a і b можна підрахувати теоретичні значення видобутку нафти, порівняти теоретичні і фактичні значення, а також встановити подібність результатів.
Про степінь точності складеного рівняння судять по коефіцієнту кореляції, який визначається за формулою:
, (3.3)
де середньоквадратичні відхилення.
, (3.4)
. (3.5)
Чим ближче коефіцієнт кореляції до одиниці, тим точніше теоретична формула відповідає фактичній зміні дебіту в часі.
Дана характеристика є диференціальною характеристикою.
Використавши теоретичне рівняння змін дебіту на відпрацьований свердловино-день задаємося рядом значень по часу і проводимо прогноз видобутку нафти на наступні п’ять років розробки родовища. Оскільки немає даних за останні роки розробки, кількість свердловин є невеликою, які характеризуються не високими дебітами нафти, то прогноз здійснюємо за дебітом на відпрацьований свердловино-день
Для виконання прогнозу використовуємо фактичні розробки родовища, для яких будемо здійснювати підбір теоретичної залежності методом найменших квадратів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Прогнозування видобутку нафти за базовою технологією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок