Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Співпраця в галузі землеробства вивільняє тваринників

Співпраця в галузі землеробства вивільняє тваринників

Назва:
Співпраця в галузі землеробства вивільняє тваринників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,85 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Співпраця в галузі землеробства вивільняє тваринників


Господарства з інтенсивним утриманням ВРХ думають над тим, як свої польові роботи передати іншим підприємствам. Розповідає Петер Шпандау, Вестфален-Ліппе.
Не можна уявити селянина без трактора так само, як і ковбоя без коня! Для більшості фермерів їхня професія пов’язана з польовими роботами.
Знижені ціни на здану продукцію, незважаючи на компенсаційні (субвенційні) виплати, спричинили збільшення витратних коштів у виробництві промислових культур. У землеробських регіонах потрібне зростання продуктивності часто досягалося завдяки промисловому росту. В регіонах переробки сільськогосподарської продукції через обмежені площі сільськогосподарських угідь додалося ще й підвищення орендної плати. Саме тому за наявних витрат коштів збільшення виробництва стало неможливим.
Фактор натиску акомодації (пристосування господарства до змін) міг би ще більше загостритись, якби компенсаційні виплати зменшились або тваринництво було б ще більш залежне від сільськогосподарських угідь. Та й ціни на свиней не будуть залишатися вічно на нинішньому рівні. Ситуація на ринку м’яса яловичини показує нам, як швидко можуть відбутися зміни. В наступні роки годі сподіватися на дотації в землеробстві завдяки тваринництву. На перспективу це не є доцільним з економічного погляду.
Тобто на передньому плані стоять стратегії, з допомогою яких можна знизити виробничі витрати, найважливіші з яких — витрати за виконану роботу. Додаткового значення надають фактору “робочий час” у господарствах, що переробляють сільськогосподарську продукцію. Слід враховувати, що поголів’я ВРХ постійно зростає. А тому все більше керівників господарств замислюються над тим, що важливіше —поле чи хлів.
Підприємства — переробники сільськогосподарської продукції — часто перевантажені
Отже, співпраця з іншими господарствами — єдино правильне рішення, щоб компенсувати знижені прибутки за рахунок менших витрат на виконання робіт. Це можна зробити в такий спосіб:
- у пайових товариствах кілька господарств купують одну сільськогосподарську машину та використовують її спільно;
- обмежена кількість учасників утворює товариство з машинним парком. Товариство є власником техніки;
- кілька дрібних землеробських господарств об’єднуються в одне велике землеробське товариство;
- згідно з господарськими договорами, один із учасників повністю передає польові роботи партнерові. Так можна знизити витрати та досягти економічного ефекту.
Готовність до співпраці — все ще мала
Дивно, але ми встановили, що готовність до співпраці в землеробстві більша там, де, завдяки великим площам сільськогосподарських угідь, можливе виробниче зростання. В регіонах переробки сільськогосподарської продукції, навпаки, готовність до позавиробничої організації господарювання все ще мала, хоча тут більш невигідними (водночас із високими цінами на оренду) є і структура угідь, і середні розміри господарств.
Зрештою, натиск в напрямі зниження витрат шляхом кооперування мав би бути більшим. У чому це бачиться? Свинарі, приміром, вбачають у землеробстві можливість збалансувати роботи великого обсягу в свинарнику. Їхній аргумент: “Я б не хотів увесь робочий день проводити тільки в хліві!”.
Крім того, не завжди успішні тваринники розуміють та можуть розібратися в тому, як дорого їм обходиться власне господарювання на угіддях. У спеціалізованих господарствах з розведення промислових культур річні звіти безпосередньо відображають результати землеробства.
Тваринницьким господарствам зазвичай також не вистачає ясності в питанні про те, яку частку прибутку можна зарахувати на тваринництво, а яку — на землеробство. Таким чином, субвенції землеробству за рахунок тваринництва часто не отримують, особливо в маленьких господарствах.
На підприємствах з переробки сільськогосподарської продукції землеробство відіграє тільки підпорядковану роль. При цьому досить часто економії коштів на посівний матеріал, добрива та засоби з захисту рослин надають більшої ваги, ніж зниженню витрат на виконання робіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Співпраця в галузі землеробства вивільняє тваринників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок