Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Організація потокового виробництва на машинобудівному підприємстві

Організація потокового виробництва на машинобудівному підприємстві

Назва:
Організація потокового виробництва на машинобудівному підприємстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,55 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 331.103
О.М. Гребінчук, викл.
Кіровоградський інститут комерції, м. Кіровоград
Організація потокового виробництва на машинобудівному підприємстві
Стаття присвячена дослідженню особливостей організації потокового виробництва на підприємствах машинобудівної галузі. Автором запропоновано алгоритм, який передбачає комплексний підхід до визначення різновиду потокової лінії механічної обробки деталей на машинобудівному підприємстві, потокове виробництво, машинобудівне підприємство, потокова лінія, організація виробничого процесу
Постановка проблеми. Одним з найбільш перспективних напрямів розвитку машинобудування в сучасних умовах є всебічне підвищення продуктивності виробництва та поліпшення інших техніко-економічних показників діяльності підприємств, що пов'язується з поширенням на них потокових методів виробництва. Стратегія поводження підприємства на ринку вимагає здійснення процесу виробництва з урахуванням його ефективної організації у часі та просторі.
В основу управління потоковим виробництвом покладається технічне обґрунтування, а також побудоване на його основі, з врахуванням особливостей сучасного етапу діяльності машинобудівних підприємств, економічне обґрунтування різновиду організації потокової лінії механічного обробітку деталей та виробів або їх потокового збирання.
Аналіз останніх наукових досліджень
Вивчення теоретичних та практичних аспектів організації потокового виробництва висвітлено у наукових працях таких вчених, як Гевко І.Б., Гулевич В.О., Захарчин Г.М., Подвігіна В.І., Петрович И.М. Організації потокового виробництва з урахуванням специфіки підприємств машинобудівної галузі присвячені наукові роботи Автономова С.В., Гончарова В.Н., Грачевої К.А., Захарової М.К., Зінченко А. М., Зінченко Н. В., Іпатова М.І., Кирнос А. Н., Плоткіна Я.Д., Семенова Г.А., Янушкевича O.K.. До основних принципів організації потокового виробництва вони відносять спеціалізацію групи робочих місць, безперервність виробничого процесу та вузьку спеціалізацію кожного окремого робочого місця і робітника.
Мета статті:
Метою даної публікації є аналіз процесу потокового виробництва та визначення особливостей організації його функціонування на підприємствах машинобудівної галузі.
Викладення основного матеріалу дослідження.
У сучасних умовах для ринкової економіки характерним є переважання таких виробництв, що забезпечують виготовлення широкого асортименту продукції, що постійно оновлюється. Ринок спонукає сучасне машинобудівне підприємство випускати широку номенклатуру різноманітних виробів і моделей (типорозмірів), адже основною його вимогою до підприємства є послідовна орієнтація на клієнта, розширення асортименту, мультиноменклатурність.
Найбільш принципові параметри виробничого процесу визначається його типом. Тип виробництва, як найбільш загальна організаційно-технічна характеристика машинобудівного виробництва, визначається ступенем спеціалізації робочих місць, величиною і постійністю номенклатури об'єктів виробництва, а також формою руху виробів по робочих місцях. В свою чергу, тип виробництва визначає такі основні організаційні характеристики виробництва, як форма спеціалізації цехів та дільниць; рівень потоковості виробництва; способи автоматизації виробничих процесів; організація обслуговування робочих місць інструментом, транспортом та ремонтом; методи нормування праці; система оперативного планування.
Потокове виробництво складається з комплексу взаємопов'язаних за тактом випуску готових виробів ліній, які розташовуються за ходою технологічного процесу та спеціалізуються на виготовленні одного або декількох конструктивно та технологічно подібних виробів або напівфабрикатів. Його загальними ознаками, що забезпечують дотримання принципів організації, є закріплення одного або обмеженого числа найменувань виробів за певною групою робочих місць, а кожної окремої операції - за певним спеціалізованим робочим місцем, виконання на кожному робочому місці однієї або невеликої кількості операцій, розташування робочих місць за ходою технологічного процесу, високий ступінь безперервності виробничого процесу, що полягає у проходженні кожного окремого виробу по робочих місцях з найменшими перервами між операціями та високий ступінь ритмічності виконаних окремих операцій і всього процесу в цілому, тобто запуск в обробку виробів з повторюваним ритмом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Організація потокового виробництва на машинобудівному підприємстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок