Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Пошкодження шкідниками плодів яблуні та сливи

Пошкодження шкідниками плодів яблуні та сливи

Назва:
Пошкодження шкідниками плодів яблуні та сливи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,99 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Пошкодження шкідниками плодів яблуні та сливи


У цьому матеріалі читайте про те, як запобігти пошкодженню шкідниками плодів яблуні та сливи.
Плодові насадження займають великі площі в усіх природних зонах України, однак їхній породний і сортовий склад характеризується значними відмінностями. На Поліссі вирощують переважно яблуню, грушу, вишню. У степовій зоні, особливо в південній її частині, крім яблуні та груші, вирощують айву, поширені кісточкові породи. У Лісостепу, разом із літніми та осінніми, поширені й зимові сорти яблуні, в невеликих кількостях пізні сорти груші, значне місце займають насадження вишні, черешні та сливи.
Шкідники плодових культур характеризуються великим різноманіттям видового складу, відмінностями способу життя та характеру пошкодження. Шкідники пошкоджують корені дерев (личинки хрущів), бруньки (довгоносик сірий бруньковий, букарка, казарка). На пагонах і листі селяться колонії попелиць, жовтий галовий кліщ, сливовий галовий кліщ. Листя пошкоджують білан жилкуватий, листовійки тощо.
Особливо небезпечна група шкідників — комахи, що пошкоджують плоди. Вони порушують потік поживних речовин до насіння, пошкоджені плоди опадають. А ті, що залишаються на дереві, мають низьку товарну якість, тому їх використовують тільки на технічну переробку. Такої шкоди завдають: плодові пильщики, плодожерки, товстоніжка тощо.
Вперше як серйозного шкідника на території нашої країни яблуневого плодового пильщика зафіксував І. А. Порчинський на Півночі Петербурзької губернії і в Криму. Згодом дослідження засвідчили, що шкідник поширився на європейську частину Росії. Потім його помітили в Прибайкаллі, Хабаровському краї, на Північному Кавказі та Закавказзі.
Яблуневий плодовий пильщик поширений і за кордоном. Особливої шкоди завдає у Великій Британії, Франції та на Півночі США. Зустрічається в Румунії, Італії, Австрії, Данії, Швеції, Нідерландах, Чехії, Угорщині, Болгарії. Не був помічений тільки в Африці та Австралії. В окремі роки (після двох-трьох років із великими опадами) яблуневий пильщик на яблуні завдає шкоди більшої, ніж яблунева плодожерка. Личинки пильщика можуть пошкодити близько 70–80% плодів, а в період слабого цвітіння знищити і весь урожай. Зимують личинки останнього віку в грунті. Літ імаго навесні починається за три-п’ять днів до цвітіння ранніх сортів яблуні. Самки відкладають яйця по одному в тканини оцвітини, бутони та квітки. Плодючість — близько 80 яєць. Личинки живляться зав’яззю. Свою шкідливу діяльність пильщик починає з мінування плодів: утворення під їхньою шкіркою довгих звивистих ходів. Потім переходять на інші зав’язі, проникають у насіннєву камеру й виїдають центральну частину плодів, заповнюючи їх екскрементами. Кожна личинка може пошкодити, в середньому, чотири плоди. Пошкоджені плоди зазвичай опадають. Але частково молоді плоди, в яких личинки зробили лише поверхневі ходи під шкіркою, все ж розвиваються. Таке пошкодження зарубцьовується, розростається разом з плодом у вигляді рубця з закорковілої тканини. Середня маса плода сорту Кальвіль сніговий, пошкодженого личинками молодших віків, становить близько 70 г, тоді як здоровий плід важить 100–120 г. Крім маси, звичайно, втрачається й товарний вигляд плодів.
Яблунева плодожерка — дуже небезпечний шкідник плодів, насамперед яблуні.
Зимують гусениці в коконах у тріщинах кори, на штамбах дерев. Перші метелики з’являються після цвітіння яблуні. Самки відкладають яйця по одному на листя, а згодом і на плоди. Молоді гусениці заглиблюються в плоди поступово, прокладаючи червоточини назовні, й переходять у сусідній плід. Кожна гусениця може пошкодити три плоди, і тоді вони передчасно дозріють і опадуть.
Слід зазначити, що розрізнити пошкодження яблуневим пильщиком і плодожеркою неважко. Несправжні гусениці пильщика розвиваються лише в зав’язях і молодих плодах, виїдаючи в них серцевину повністю, а гусениці плодожерки виїдають лише частину насіння вже сформованих плодів. Крім того, різняться й самі личинки цих шкідників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Пошкодження шкідниками плодів яблуні та сливи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок