Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> З данського досвіду інтенсивного ведення галузі свинарства

З данського досвіду інтенсивного ведення галузі свинарства

Назва:
З данського досвіду інтенсивного ведення галузі свинарства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,13 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
З данського досвіду інтенсивного ведення галузі свинарства


Треба сказати, що саме до Данії найчастіше навідуються наші свинарі. І це не дивно. Хоча територіально Данія невелика, вона займає провідне місце в світі з експорту сільськогосподарської продукції, зокрема свинини.
Тим часом, 50–60 років тому тваринництву Данії було дуже далеко до процвітання: фермери становили найбідніший прошарок населення, на прилавках переважали імпортні продукти. Ситуація до болю знайома українцям. Але як же данцям вдалося збороти кризу й вийти на передові позиції у свинарстві ?
Почали вони з навчання. З того, що за безпосередньої підтримки уряду створили Фермерський консультаційний центр (Korіnth Landbrugsskole), де студенти сільськогосподарських інститутів і фермери безплатно вчили сучасні технології виробництва свинини. Для фермерів по всій країні організували консультаційні пункти, в яких навчання тісно пов’язано з практичними заняттями.
Таким центром в Україні може стати Інститут тваринництва УААН, де на базі наукової інформації, сконцентрованої в інституті, наші фермери й студенти могли б вивчати сучасні технології, які впроваджують у практику інтенсивного ведення свинарства співробітники інституту, що мали досвід роботи за кордоном.
Система навчання в країні збереглася й донині, але тепер фермери, які міцно стоять на ногах, оплачують її зі своєї кишені. Бо без регулярного самовдосконалення їм не обійтися, інакше відстануть від життя, від нових технологій, а їхня продукція втратить конкурентоспроможність. До того ж, данці не допускають до роботи з тваринами людей, які не мають відповідної освіти й досвіду.
Поїхати до Данії і познайомитися з сучасними технологіями всім бажаючим, звичайно ж, неможливо — виллється в копієчку і нам, і данській стороні. Ось чому данці побудували в Україні свиноферму, де можна на практиці вивчати виробництво свинини за їхньою технологією.
Будівництво ферми почалося в 1997 році між містами Обухів і Кагарлик Київської області. Роботу постійно контролювали данські фахівці й українські представники їхніх фірм. Проблем виникало чимало як під час будівництва, так і під час монтажу обладнання. Найбільше суперечок викликала вакуумна система гноєвидалення, що дуже нагадує спуск води в домашній ванні. Досить відкрити заглушку в трубі на дні бетонної ванни під решітками щілинної підлоги — і гній піде з бетонних ванн (за принципом тягучості рідини) по пластикових трубах діаметром 350 мм у відстійник. “Ця система працювати не буде”, — казали наші фахівці, відмовляючись вірити в таке технологічно просте рішення.
“Буде”, — запевняли данці.
Власне, тут і обладнання, і технологія — незвичайні для наших свинарів. Наприклад, вхід до маточника тільки через нейтральну зону, без взуття і одягу, і лише після цього можна вдягати спеціальний одяг для роботи всередині приміщення. Кормороздачею керує комп’ютерна система Daltec. Відповідно до закладеної програми, по тросошайбових транспортерах в автогодівниці надходить комбікорм, точно дозований для кожної свиноматки залежно від її маси, віку, кількості підсисних поросят і часу, який пройшов після опоросу. Годівля поросят на дорощуванні займає дві години, на відгодівлі цей процес триває протягом чотирьох годин.
На фермі не знадобиться відчиняти вікна для провітрювання приміщення. Цілорічно комп’ютерна система керування кліматом Fancom підтримує оптимальну температуру, вологість, повітрообмін. Приміром, у маточнику оптимальною температурою данці вважають 15...18°С. На дорощуванні, особливо в перші тижні після відлучення, — 24...27°С, на відгодівлі — 12...15°С. Треба лише натиснути визначену кнопку на приладі “Клімат-контроль” — такі висять на стінах біля кожного відділення, — і він сам буде стежити за всіма температурними параметрами, регулюючи їх відповідно до віку тварин.
У Данії обидві системи (кормораздача й керування кліматом) зведено до однієї комп’ютерної програми, але тут для зручності вирішили поставити два комп’ютери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: З данського досвіду інтенсивного ведення галузі свинарства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок