Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Лакофарбові покриття

Лакофарбові покриття

Назва:
Лакофарбові покриття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,61 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Лакофарбові покриття.
Лакофарбові матеріали - багатокомпонентні сполуки, здатні при нанесенні тонким шаром на поверхню виробів висихати з утворенням плівки, утримуваної силами адгезії. Плівка може бути безбарвної або пофарбованої, прозорої або непрозорої.
У машинобудуванні лакофарбові матеріали застосовують для одержання захисних, декоративних і електроізоляційних покриттів на виробах, виготовлених з металів і неметалічних матеріалів (дерево, пластмаси й т.п.).
Найважливішими компонентами лакофарбових матеріалів є плівкоутворювачі, розчинники й пігменти. Крім того, до складу лакофарбових матеріалів можуть входити пластифікатори, наповнювачі, сикативи, каталізатори, затверджувачі, ініціатори й прискорювачі полімеризації, емульгатори, добавки для поліпшення змочування й розтікання по поверхні (розливу), тиксотропні добавки й ін. Деякі із цих компонентів уводять до складу лакофарбового матеріалу незадовго до його застосування або в процесі нанесення на поверхню внаслідок обмеженого строку придатності («життєздатності») одержуваної суміші.
Плівкоутворювачі повідомляють лакофарбовий матеріал здатність до утворення плівки й значною мірою визначають її основні властивості (адгезію, механічну міцність і стійкість до фізичних і хімічних впливів зовнішнього середовища, таким як перепади температур, кисень повітря, вода й водяні пари, розчинники, хімічні реагенти й ін.). Плівки, що утворяться, прозорі й безбарвні або пофарбовані в жовтий або коричневий колір. Виключення, становлять плівки бітумів, що відрізняються непрозорістю й чорним кольором.
У більшості випадків плівкоутворювачі є органічними речовинами типу олігомерів або полімерів з порівняно невеликою молекулярною вагою.
Залежно від здатності зберігати первісні властивості в процесі утворення плівки, у тому числі плавкість і розчинність, або в результаті хімічних процесів переходити в необоротний стан, плівкоутворювачі підрозділяють на не затверджуючі (не перетворювані, термопластичне) і затвердження
перетворювані, термореактивні).
До складу деяких лакофарбових матеріалів може входити два й більше плівкоутворювачі.
При введенні в лакофарбовий матеріал нерозчинних порошкоподібних компонентів-пігментів і наповнювачів – плівко утворювачів змочують частини дисперсного середовища а в процесі плівко утворювання скріплюють ці частини плівки.
Наповнювачі додають для здешевлення лакофарбових матеріалів, а також поліпшення щільних і захисних властивостей покриттів. Вони є природними продуктами. До числа їх ставляться крейда, каолін, барит, тальк, кізельгур і ін. деякі наповнювачі вводять для підвищення термостійкості покриттів, наприклад слюду й азбест. Основні види лакофарбових матеріалів, застосовуваних у машинобудуванні. Залежно від складу й призначення лакофарбові матеріали, застосовувані в машинобудуванні, поділяють на лаки, ґрунтовки, шпаклівки, фарби (у тому числі емалі).
Лаки - розчини плівкоутворювач в органічних розчинниках. Вони служать для одержання прозорих покриттів або нанесення поверхневого шару по шарі емалі для збільшення блиску покриття. Ґрунтовки, шпаклівки й фарби являють собою пігментіровані лаки або оліфи (сушачі масла з добавкою каталізатора процесу висихання - сикативу). Фарби, виготовлені на лаках, називають емалевими фарбами або емалями, а виготовлені на оліфі олійними фарбами.
Ґрунтовки застосовують для нанесення нижніх шарів покриття, які забезпечують міцну адгезію з офарблюється поверхні, що і мають гарні антикорозійні властивості.
Існує кілька типів ґрунтовок для металу. Ґрунтовки, що містять як пігменти залізний сурик і цинкові білила, захищають метал від проникнення вологи. До числа таких ґрунтовок ставляться ГФ-020, ГФ-032ГС, ФЛ-ОЗ-ДО, ЭП-09Т червоного.
Пасивірюючі грунтовки, що містять у якості пігментів цинкові, стронцієвий крони й інші хромати. При проникненні вологи в шар ґрунтовки вона частково
розчиняє пігмент і збагачуючись іонами CrO, пасивує метал. До числа ґрунтовок, що пасивують, ставляться ГФ-031, ФЛ-ОЗ-Ж, ФЛ-086, АК-069, АК-070 і ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Лакофарбові покриття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок