Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Присадки та добавки до олив

Присадки та добавки до олив

Назва:
Присадки та добавки до олив
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,90 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Присадки та добавки до олив


Протягом багатьох віків людство мріє про засоби, за допомогою яких можна було б зменшити тертя між металевими поверхнями, що труться, й зменшити їх спрацювання. Спершу були мастильні матеріали, а згодом для поліпшення протиспрацьовувальних властивостей почали до них додавати присадки й добавки. Присадки — речовини, якими легують базовий продукт на заводі-виробнику товарної продукції, добавки — речовини, які можуть вводитися додатково для поліпшення певних властивостей продукту.
Антифрикційні присадки призначені для зменшення втрати потужності енергетичного засобу внаслідок тертя, що, своєю чергою, приводить до економії палива. Найбільшого поширення дістали високотемпературні антифрикційні присадки, зокрема оливорозчинні сполуки молібдену, деякі беззольні сполуки, а також колоїдні дисперсії твердих мастильних матеріалів (графіту, дисульфіду молібдену тощо).
Дисульфід молібдену (MoS2) — неорганічна, дуже м’яка речовина (використовується в ультрадисперсному стані), сумісна з усіма присадками та конструкційними матеріалами. MoS2 зменшує коефіцієнт тертя та спрацю-вання поверхонь. Його мастильні властивості грунтуються на шаруватій, пластинчастій структурі, високій адгезійній здатності (“липкості”) щодо поверхні металу, внаслідок чого утворюється захисний шар, який згладжує нерівності, проникаючи в мікротріщини, заповнюючи їх. Цей шар, з одного боку, має високу міцність і запобігає граничному тертю, захищаючи поверхні від спрацювання, з іншого боку, завдяки шаруватій структурі, під час тертя відбу-вається вільне переміщення пластинок MoS2, що зменшує коефіцієнт тертя, знижуючи тим самим спрацювання поверхонь деталей.
Ефекту від застосування МоS2 можна досягти тільки за однорідного його складу (це — порошок, тому дуже важливим є ступінь його подрібнення), розмір частинок якого має бути не більше 1 мкм у вигляді колоїдної дисперсії у кількості 1–2%. Унаслідок його застосування зменшуються втрати потужності на тертя, а витрата палива зменшується на 3–5%.
Сучасними дослідженнями встановлено, що високі мастильні якості МоS2 зумовлені не лише його фізичними властивостями (унікальна шарувата структура), а й хімічними реакціями між МоS2 та металом підшару. Реакції між МоS2 і Fe призводять до утворення сульфідів заліза за температури 700°С, а за більш високих температур утворюються сполуки МоFeS3. Як сульфітація, так і утворення МоFeS3 сприяють підвищенню зносостійкості плівок. Явище вибіркового перенесення полягає в тому, що така плівка утворюється тільки на поверхнях тертя і, можливо, тільки за певного збігу складу мастильних матеріалів і технології обробки деталей.
Можливим негативним наслідкам дії МоS2, наприклад, корозії металів, запобігають додаванням певного набору поверхнево-активних стабілізуючих присадок й інгібіторів.
Принципи дії добавок різняться, і їх умовно можна поділити на такі групи: антифрикційні, модифікатори тертя і спрацювання, кондиціонери металу, анамегатори, реметалізанти.
Антифрикційні добавки — це дрібнодисперсні частинки спеціальної речовини або сполуки: дисульфіду молібдену, тефлону тощо.
Дисульфід молібдену. На практиці застосовують два способи: перший — створення штучних сполук молібдену, які повністю розчинні в моторній оливі. (Економін, Фриктол); другий — застосування природних сполук дисульфіду молібдену. Основа препаратів — мікропорошок дисульфіду молібдену (пластівці розміром від 0,5 до 2 мкм і завтовшки 0,05 мкм). Вони вільно проникають крізь фільтр, не випадають в осад навіть у центрифузі.
До складу товарних олив уже додають аналогічні присадки. Отже, додаткове застосування молібденовмісних добавок може виявитися надмірним. Крім того, існує ризик підвищення зольності оливи.
Тефлон (він же — політетрафторетилен (ПТФЕ), фторопласт-4) занесений до Книги рекордів Гіннеса як найбільш ковзкий у світі матеріал. Дістав широке застосування в електронній промисловості, ракетній техніці, під час виготовлення побутових виробів (сковорідок, каструль, прасок).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Присадки та добавки до олив

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок