Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Пестициди: успіхи та невдачі

Загрузка...

Пестициди: успіхи та невдачі

Назва:
Пестициди: успіхи та невдачі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,04 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Пестициди: успіхи та невдачі


Останніми роками в структурі сільськогосподарських культур сталися істотні зміни. Особливо наочно це можна простежити на багаторічних плодових насадженнях. Якщо до 1990 року переважали масиви промислових садів, колгоспів і радгоспів, то нині частка їх суттєво зменшилася, й основна продукція садівництва надходить на споживчий ринок і для промислової переробки від власників присадибних ділянок і дрібних фермерів — орендаторів садів, які раніше належали державним і колективним господарствам.
Реформи, що відбуваються в сільськогосподарській галузі, мають як позитивні, так і негативні наслідки. Так, наприклад, в садівництві загальне скорочення площ насаджень зменшило обсяги застосування агрохімікатів (добрива, засоби захисту рослин, стимулятори росту тощо). Це знизило рівень забруднення довкілля: грунту, грунтових вод — тобто виявився позитивний ефект. Проте водночас знизилась рентабельність плодівництва, оскільки різко збільшилась шкодочинність комах, кліщів, нематод, а також пошкоджуваність різними видами грибних, мікробних та вірусних хвороб. Пошкоджуваність знімних плодів знизила товарні і технологічні якості врожаю, а фактичне припинення внесення добрив — як органічних, так і мінеральних, — позакореневих підживлень, стимуляторів росту викликало зниження вихідної маси продукції. Як наслідок, виник суттєвий дефіцит продукції садів, ягідників, виноградників вітчизняного виробництва.
Спеціалістам-садівникам було добре відомо, що на кожний карбованець, затрачений на захист плодових культур від шкідливих організмів, зокрема на хімічний метод, господарства отримували як мінімум 3–5 карбованців чистого прибутку. Варто нагадати, що це було можливим за суворого дотримання системи захисних заходів під контролем спеціалістів-ентомологів і садівників. Важливими ланками захисної системи садів були: точні терміни і норми застосування пестицидів, обгрунтована повторюваність обприскувань за сезон і чергування препаратів, дотримання норм витрати робочої рідини, правильне налаштування (регулювання) обприскувачів, дотримання строків проведення останніх обробок.
Нині через фактичне зникнення колгоспів і радгоспів зникла як така і система захисних заходів, рекомендованих для плодових культур. У дрібних фермерських господарствах стало невигодіно мати агрономів-ентомологів, садівників та агрохіміків.
Причини невдалого застосування хімічних засобів захисту численні і достатньо вивчені. Одна з них — неправильне їх застосування. Обробки проводять незрідка з порушенням норм витрати препаратів, в неоптимальні, необгрунтовані строки, з порушенням повторюваності обприскувань і чергування препаратів. Так, наприклад, використання переважної більшості препаратів із групи синтетичних піретроїдів у спекотні літні місяці, особливо в дні посухи і пониженої відносної вологості повітря, не забезпечує захисту дерев від листовійок, у тому числі яблуневої, грушевої і сливової плодожерок, листомінуючих молей, щитівок, плодових кліщів. Ці препарати доцільно застосовувати лише під час весняних обробок садів до цвітіння (по відокремлених пуп’янках або у фенофазу рожевого бутона) і відразу після закінчення цвітіння. У цей період погодні умови — температура повітря 15...18°С і відносна вологість повітря не нижче 80–85% — найбільш сприятливі для застосування цієї групи препаратів. У спекотні літні місяці, особливо в степовій зоні України і Південних районах Лісостепу, достатній захисний ефект у садах забезпечують препарати із групи фосфорорганічних сполук і деяких інших груп.
Слід пам’ятати, що постійне, послідовне використання одного й того самого препарату викликає не тільки зниження його ефективності внаслідок виникнення стійкості шкідливих організмів до нього, але і спалах масового розмноження низки видів: плодових кліщів, попелиць, щитівок.
Багато садівників-аматорів у гонитві за дешевими препаратами, які продаються на численних ринках, у палатках випадкових людей, ризикують одержати не лише малоефективний засіб, незрідка підробку, але й з простроченим терміном дії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Пестициди: успіхи та невдачі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок