Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Монбельярдська порода

Монбельярдська порода

Назва:
Монбельярдська порода
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,74 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Монбельярдська порода


Монбельярдську породу вивели у Франції способом схрещування місцевої червоної ельзаської породи зі швейцарськими сименталами, застосовуючи спрямований відбір і добір в умовах поліпшеної годівлі помісних тварин. Нині монбельярд – найбільш молочна лінія сименталів — є другою за чисельністю французького породою і представлена у 50 країнах світу.
Офіційно її визнали 1883 року на Всесвітній сільськогосподарській виставці в Парижі. Тоді ж була започаткована й перша племінна книга монбельярдської породи. Порода поширена в більшості районів Франції. Наразі загальна чисельність поголів’я корів становить майже 700 тис. голів, з яких у 383 тис. здійснюють контроль молочної продуктивності. Висока молочна продуктивність у монбельярдів добре поєднується із задовільними м’ясними якостями. Середня жива маса туші молодняку у віці 18–20 місяців сягає 330–350 кг, туші корів — 370–395 кг. Жива маса монбельярдських бугаїв коливається в межах 900–1200 кг, дорослих корів — 650–750 кг. Висота в холці у бугаїв — 144–150 см, корів — 135–140 см.
Монбельярди, як і симентали, — це великі тварини з міцним кістяком і добре розвиненою дихальною, кровоносною, опорно-руховою та іншими системами організму, що забезпечує їм досить тривалий термін виробничого використання за різних умов утримання (за твердженням французьких спеціалістів, продуктивний період триває 14–15 років. — Прим. ред.). Корови монбельярдської породи мають широкі груди, пряму й довгу мускулисту спину і задню частину тулуба, масивний скелет із міцними суглобами та хорошою поставою кінцівок. Вим’я, зазвичай, чашоподібне, добре розвинене й міцно прикріплене з правильно поставленими помірної величини дійками. Масть у монбельярдів — від суцільної червоної до червоно-рябої, при цьому голова, ноги й низ живота обов’язково білі. Для породи властива полімастія, вона часто проявляється і в разі схрещування.
Селекцію з удосконалення монбельярдів у Франції багато років здійснювали в напрямі поліпшення якості молока, тож вона тісно була пов’язана з виробництвом високоякісних місцевих сирів (грюпер, конте, ементаль). Монбельярди як молочного, так і м’ясного напрямів продуктивністі повністю відповідали економічним вимогам виробників і переробників. За відтворною здатністю вони не поступаються іншим молочним породам. Середній вік першого отелення корів — 28–32 місяці за середньої тривалості тільності 289 і міжотельнояго періоду — 389 днів. Важкі отелення у них спостерігаються рідше, ніж у сименталів.
Про високу акліматизаційну здатність тварин монбельярдської породи свідчить регулярний експорт їх у Центральну й Північну Африку, країни середнього Сходу та Латинської Америки, де вони добре витримують спекотний і посушливий клімат талегко пристосовуються до місцевих умов утримання й годівлі, а також у Північну Америку та Канаду. Із країн Європи, окрім Франції, монбельярдів розводять у Німеччині, Голландії, Чехії та Ірландії, де вони добре зарекомендували себе. Загалом вона представлена в 50 країнах в усіх кліматичних зонах.
В Україну в 1972–1976 рр. із Франції було завезено 49 бугаїв і 191 телицю монбельярдської породи. Тварин розмістили в племзаводах “Тростянець” Чернігівської області та “Старий Коврай” Черкаської області. Завезені монбельярди легко акліматизувалися, поводилися спокійніше, ніж симентали, добре використовували пасовища. За живою масою в усі вікові періоди чистопородні монбельярдські бугайці й телички не поступалися своїм симентальським ровесникам. За дворазового доїння монбельярдські корови під час першої лактації надоями перевершували первісток симентальської породи на 397–894 кг молока й кількістю молочного жиру на 16–18 кг. Крім того, вони вирізнялися стійкою лактацією, тоді як їхні симентальські аналоги починали помітно знижувати надої на п’ятому-шостому місяці після отелення, а деякі повністю самозапускалися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Монбельярдська порода

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок