Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Проблеми інженерно-технічного забезпечення АПК

Загрузка...

Проблеми інженерно-технічного забезпечення АПК

Назва:
Проблеми інженерно-технічного забезпечення АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,22 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Проблеми інженерно-технічного забезпечення АПК


У тому самому журналі (“Техніка АПК”) опубліковані ще дві цікаві статті: В.Саченка, директора Державного департаменту тракторного і сільськогосподарського машинобудування “Українському селу — надійну вітчизняну техніку” і В. Іванишина, директора УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого “Випробування — необхідний етап у створенні конкурентоспроможної сільськогосподарської техніки”. Наведемо цифри із статті В. Саченка: галузь сільськогосподарського машинобудування об’єднує понад 130 спеціалізованих підприємств і організацій. Далі дослівно: “Номенклатура потрібної для забезпечення виконання технологічних процесів в АПК техніки і обладнання перевищує 3 тис. найменувань і постійно збільшується. В даний час на виробництві перебуває майже 2,6 тис. найменувань.” Ділимо 2,6 тис. на 130 підприємств і маємо — кожне підприємство виробляє 20 марок машин (у середньому). Вочевидь, за такого розмаїття до надійності на підприємствах ще не дійшли.
Не переказуватимемо досягнення департаменту, вони є в техніці й технологіях, що відображається в такому виразі: “Слід відзначити, що за останні роки у півтора раза збільшилися обсяги оновлення та модернізації технологічних процесів”. Цей вислів можна розуміти так: якщо торік для модернізації було закуплено два верстати, то в цьому році — три, і вже одержимо зростання в 1,5 раза.
У статті ми вперто шукали показники надійності вітчизняної техніки й нарешті знайшли: “Соціальна спрямованість Державного бюджету 2005 року не дала змоги галузі машинобудування для АПК виконати затверджені урядом програми, спрямовані на її пріоритетний розвиток, що не дало можливості завершити роботи з підвищення технічного рівня й надійності вітчизняної сільськогосподарської техніки”.
Шанованому директорові слід було б висловитися чіткіше: по-перше, технічний рівень техніки і її показники надійності безоплатними не бувають, по-друге, технічний рівень техніки і надійність — прямо пропорційні асигнуванням на наукові дослідження та оновлення технологій провідних заводів.
Наведемо ще одну цитату із статті В. Саченка: “Фінансування цих програм дасть змогу в 2008 році збільшити виробництво конкурентоспроможної сільськогосподарської техніки, насамперед: універсально-просапних тракторів — до 3 тис. од.; зернозбиральних комбайнів “Обрій” — до 500 од.; “Славутич” — до 1 тис. од. Всього вітчизняних тракторів і комбайнів буде вироблено 9,5 тис. од., а двигунів — 3 тис. одиниць”.
Виникають питання: де візьметься конкурентоспроможність техніки, якщо не виділяли кошти на наукові дослідження й технологічне переоснащення заводів? Який зміст вкладено в слово “енергонасиченість”? Якщо трактор Т-150К енергонасичений за потужності двигуна Ne = 165 к.с. (170 к.с.) і маси трактора 7,25 т, то трактор “Фендт” “енергоперенасичений” тому, що має потужність двигуна Ne = 310 к.с., а маса трактора — 9,2 т. Далі: щорічна потреба в тракторах (згідно з Розпорядженням Кабміну) становить 30–35 тис. машин, а вітчизняне виробництво орієнтується на 6,5 тис. од., що становить 21,66 і 18,57% потреби. А де брати решту тракторів?
Чи потрібно за таких обсягів виробництва вітчизняної техніки запевняти, що оновлення й поповнення МТП треба проводити за рахунок вітчизняної техніки. 51% потреби давав би підставу казати, що оновлення МТП здійснюється завдяки техніці вітчизняного виробництва.
Низька платоспроможність сільгоспвиробників очевидна з характеристик вітчизняного ринку зернових. Завдяки “підтримці” держави через цінову політику кожен сільгоспвиробник втратив по два-три трактори й одному зернозбиральному комбайну. Вітчизняної техніки виробляємо мало, а реалізуємо ще менше. На 1 червня 2006 р. не реалізованими були: 579 тракторів, 2517 знарядь для обробітку грунту, 438 сівалок, машин і обладнання для переробки сільгосппродукції — на 22,1 млн грн.; запчастини — на 41,4 млн грн. Причини, хто проводить маркетинг ринку? Як працює система “Агролізингу”?
Причини критичного становища вітчизняного сільгоспмашинобудування, як технічний арбітр, наводить В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Проблеми інженерно-технічного забезпечення АПК

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок