Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Скачати реферат: Саджання картоплі

Саджання картоплі / сторінка 4

Назва:
Саджання картоплі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,40 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Потрібний режим живлення рослин за цією технологією формують у кілька етапів: перед проведенням зяблевої оранки і передпосівного обробітку грунту, під час садіння картоплі (якщо конструкція посадкового агрегату сприяє цьому) і позакореневого підживлення в період розвитку рослин із застосуванням штангових обприскувачів.
За даною технологією за два етапи обробітку грунту формується високооб’ємний гребінь із дрібногрудкуватою структурою, що забезпечує не тільки вільний розвиток бульб, а й хорошу сепарацію грунту під час механізованого збирання картоплі. Мінімальна кількість проходів агрегатів у період вегетації унеможливлює ущільнення міжрядь, формування грудок у шарі, що сепарується, покращує умови для росту й розвитку рослин. А те, що в шарі, де розміщуються бульби, немає великих грудок, не тільки обумовлює високу продуктивність техніки для збирання за рахунок хорошої сепарації, а й унеможливлює пошкодження бульб гострими краями грудок.
- обробіток картоплі по гребенях
Найбільшого поширення цей обробіток набув у зонах із недостатнім зволоженням, де кожна технологічна операція з обробітку грунту спричиняє значні втрати грунтової вологи, особливо у весняний період. Гребені формують восени за допомогою культиваторів-гребенеутворювачів із пасивними робочими органами після проведення зяблевої оранки. Волога, що випала пізно восени у вигляді опадів, узимку під дією негативних температур формує дрібногрудкувату структуру грунту всередині гребеня. Навесні грунт усередині гребенів прогрівається на один-два тижні раніше, ніж на гладкій поверхні. Тому можна посадити картоплю в прогрітий і рихлий грунт раніше, коли запас вологи достатній для сприятливого розвитку рослин навіть у посушливих умовах.
Обробіток картоплі на гребенях, заздалегідь нарізаних з осені, до мінімуму скорочує число проходів грунтообробних знарядь у період вегетації рослин (один прохід під час міжрядного обробітку грунту), що й забезпечує максимальне використання запасів грунтової вологи. Ця технологія дає можливість створити всі потрібні умови для вирощування високих урожаїв картоплі в посушливих умовах і забезпечити проведення механізованого збирання картоплі із застосуванням високопродуктивних комбайнів.
Вибір ділянки і розміщення сортів
Кращими грунтами для вирощування картоплі на продовольчі цілі є дерново-підзолисті легко- та середньо-суглинисті, супіщані, добре аеровані. Для картоплі на технічні цілі придатні різні типи окультурених грунтів. Не придатні піщані, кам’янисті (більше 100 т/га), важкосуглинисті й глинисті грунти, що сильно ущільнюються й надмірно зволожені, ділянки з низькою родючістю, сильним засміченням пирієм і заселенням дротяника.
Оптимальна щільність орного шару для суглинків становить 1,0–1,2 г/см3, для супісків — 1,3–1,5 г/см3, вологість грунту — в межах 70–80% НВ, шпаруватість аерації — 20–30% загального об’єму пор.
Оптимальні агрохімічні показники грунтів: рН(КС1) — 5,3–5,8, вміст гумусу — не менше 1,8%, рухомого фосфору й обмінного калію — не менше 150–200 мг/кг грунту. Картопля добре витримує підвищену кислотність грунту.
Висаджуючи картоплю, слід дотримуватися просторової ізоляції сортів з різним ступенем стійкості проти фітофторозу й різного призначення (насіннєва й продовольча) — не менше 100 м. Виконання цієї вимоги дає можливість запобігти масовому перенесенню збудника фітофторозу з ранніх сортів на середньо- і пізньостиглі, що вирізняються підвищеною стійкістю проти хвороби.
Віруси — одні з найшкідливіших патогенів, які уражують картоплю, — поширюються сисними комахами, попелицями, клопами, цикадами. Тому насіннєві посадки, найперше розсадники розмноження, рекомендується розміщувати якнайдалі від місць зимівлі й весняного розмноження тлі: теплиць, парників, садів, городів, а також від товарних посадок картоплі.
Найменший інфекційний фон вірусів спостерігається на ділянках, розміщених в оточенні зернових культур, кукурудзи, люцерни.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Саджання картоплі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок