Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> реферат українською: Саджання картоплі

Загрузка...

Саджання картоплі / сторінка 5

Назва:
Саджання картоплі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,40 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Вибір попередника
Кращими попередниками для картоплі є зернобобові, зернові, сидеральні культури, оборот пласту багаторічних трав, однорічні трави. Ці культури створюють оптимальні умови для забезпечення картоплі елементами живлення, покращують водно-повітряний режим грунту, знижують у ньому запас інфекції і кількість шкідливих комах.
Найбільшу фунгіцидну дію на патогени має ріпак, олійна редька, люпин і горох. Вони знижують кількість збудників парші звичайної, ризоктоніозу та гнилей. Їхній очищаючий ефект можна порівняти із застосуванням для цих цілей протруєння насіннєвого матеріалу.
За наявності в грунті збудника стеблової нематоди як попередники рекомендуються вико-вівсяна суміш, озимі зернові, а для насіннєвих посадок — чорний пар. У боротьбі з паршею звичайною картоплю доцільно висаджувати після озимого жита, люпину, зернобобових культур, а також після сидератів (люпин, озиме жито, олійна редька, ріпак тощо).
Недоцільно висаджувати картоплю після гречки, кукурудзи, конюшини, овочевих культур, бо вони сприяють накопиченню в грунті стеблової нематоди. Рекомендується уникати таких попередників, як буряки, морква і капуста — вони підсилюють ураження бульб паршею звичайною й ризоктоніозом.
Для зниження чисельності й шкодочинності золотистої картопляної нематоди доцільно вирощувати нематодостійкі сорти в спеціальних сівозмінах із додаванням у них багаторічних злакових і бобових трав, зернобобових культур.


Внесення добрив
На формування 10,0 т картоплі потрібно 40–60 кг д. р. азоту, 15–20 — фосфору, 70–90 — калію, 20–40 — сірки, 10–25 — магнію, 25–50 кг д. р. кальцію й низки мікроелементів.
На дерново-підзолистих суглинистих і супіщаних грунтах треба вносити 50–60 т/га органічних добрив з осені або під попередню культуру. Весняне внесення органічних добрив, особливо на суглинистих грунтах, затримує терміни проведення польових робіт і спричинює значне переущільнення грунту, а отже, й погіршує якість і врожайність картоплі.
Кращими формами органічних добрив під картоплю є солом’яний гній, що добре перепрів, і торфогноєві компости, які сприяють збільшенню запасів гумусу в грунті. Якщо немає гною, тоді доцільно використовувати сидерати. Обов’язкові вимоги під час внесення будь-яких видів органічних добрив — рівномірність їхнього розподілу на поверхні поля й швидке загортання в грунт після розкидання.
Заорювання сидеральних культур (редьки олійної, ріпаку, озимого жита, люпину) з врожайністю біомаси понад 20 т/га еквівалентне внесенню 30 т/га органічних добрив.
Мінеральні добрива під картоплю традиційно вносять до висаджування — розкидаючи, або локально — під час посадки саджалками. Норми мінеральних добрив визначають із урахуванням родючості грунту, кількості й форм органічних добрив, які вносять, запланованої врожайності. Дози органічних і мінеральних добрив на дерново-підзолистих грунтах за бажаної врожайності на насінницьких посадках 15–30 т/га становлять 40 т/га органічних, 50–60 кг/га д.р. азотних та відповідно до вмісту в грунті фосфору (низький — Р60–110 та високий — Р20–50) та калію (К70–120 та К30-60). Для посадок на продовольчі й технічні цілі при запланованій урожайності 15–40 т/га становлять 50–60 т/га органічних, 50–120 кг/га азотних та відповідно до вмісту в грунті фосфору (Р60–140 та Р15–20) й калію (К70–160 та К15–20).
Повну дозу азотних добрив на дерново-підзолистих середньосуглинистих грунтах застосовують під культивацію або нарізання гребенів в один прийом, на супіщаних — у два. За потреби проведення підживлення (особливо на легких грунтах) вносять до 30–40 кг/га д. р. за висоти рослин 10–15 сантиметрів.
Кращі форми азотних добрив для підживлення — калієва й аміачна селітри, або КАС. Фосфорні добрива на середньо- і важкосуглинистих грунтах вносять восени, на легкосуглинистих — під передпосівну культивацію.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Саджання картоплі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок