Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> реферат безкоштовно: Саджання картоплі

Саджання картоплі / сторінка 6

Назва:
Саджання картоплі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,40 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
В разі використання саджалок із туковисівальними апаратами їх вносять у рядки з нормою 20–30 кг/га діючої речовини.
Калійні хлорвмісні добрива рекомендується застосовувати восени під основний обробіток грунту; на супіщаних і піщаних грунтах можливе весняне внесення.
Під час вирощування картоплі використовують такі форми добрив: азотні — сульфат амонію, карбамід, калієва селітра, КАС; фосфорні — амофос, суперфосфат, амонізований суперфосфат; калійні — калій хлористий гранульований, калій хлористий дрібний, калій хлористий грубозернистий, сіль калійна змішана; комплексні повільнодіючі — азотно-фосфорно-калійні: нітрофоска, нітроамофоска.
У боротьбі з паршею звичайною частину мінеральних добрив доцільно замінювати на фізіологічно кислі форми (суперфосфат, сульфат амонію). На полях, де особливо сильно поширена парша звичайна, можна підживити картоплю під час масового зав’язування бульб сірчанокислим марганцем або сірчанокислим амонієм — 60 кг на гектар.
Під картоплю додатково до основних добрив доцільно вносити до посадки 30–50 кг/га магнію і 30–60 кг/га сірки (по д. р.) або в період вегетації — мікродобривами методом позакореневого підживлення.
На торф’яних та інших грунтах, де рослини картоплі відчувають нестачу міді, треба застосовувати разом з іншими мінеральними добривами сірчанокислу мідь з розрахунку 4 кг/га діючої речовини.
Садіння картоплі
Оптимальний термін посадки картоплі — коли грунт на глибині садіння прогріється до 6...8°С. Кожний сорт картоплі потрібно висаджувати на одному полі в найкоротші терміни (не більше 7–8 днів), бо інакше обробіток картопляного поля фунгіцидами буде недостатньо ефективним.
Бульби для вирощування картоплі на продовольчі цілі висаджують:
- розміром 25–35 мм — за норми витрати насіннєвого матеріалу 1,5–2,0 т/га;
- розміром 35–60 мм — за норми витрати насіннєвого матеріалу — 2,0–3,5 т/га.
Глибина садіння бульб (щодо вершини гребеня): на суглинистих грунтах — 5–8 см; на супіщаних і піщаних — 8–10; на торф’яних — до 12–14 сантиметрів.
За використання для садіння бульб розміром 25–35 мм глибина загортання має бути на 2–3 см меншою, ніж насіннєвих бульб великих фракцій.
Густота садіння залежить від цілей вирощування картоплі й особливостей сорту:
- на продовольчі цілі — не менше 35 тис. бульб — 150–200 тис. продуктивних стебел на гектар;
- на технічні цілі — не менше 40 тис. бульб — 180–250 тис. продуктивних стебел на гектар.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Саджання картоплі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок