Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Скачати: Саджання картоплі

Загрузка...

Саджання картоплі

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Саджання картоплі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,40 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Саджання картоплі


Із загальної кількості посівних площ, на яких вирощують картоплю в Україні, на сьогодні повністю механізовано обробляють меншу їх частину. Такий низький рівень пов’язаний із порушенням системного підходу до вирішення проблем картоплярства й економіки в цілому. Як наслідок, спрацював принцип соціально-економічної доцільності, і картопля як основний продукт харчування практично повністю перейшла в підсобні господарства.
У 2007 році 98% картоплі було вироблено в господарствах населення. Проте поступове відновлення економіки за останні роки посприяло тому, що починає усуватися диспаритет цін на насіннєву картоплю й машини, — відповідно, збільшуватиметься частка механізованого вирощування картоплі. Насамперед господарства спеціалізуватимуться на виробництві насіннєвої картоплі, оскільки вже сформувався стійкий ринок постачання насіннєвої картоплі для індивідуальних, особистих підсобних і фермерських господарств. Другий перспективний напрям — виробництво спеціальних сортів картоплі, придатних для переробки. Третій — вирощування екологічно чистої продукції.
В умовах конкуренції переваги матимуть виробники, в яких найвищі економічні показники. Ефективність вирощування картоплі визначають три основні чинники: врожайність культури, якість продукції — вихід товарної фракції з параметрами, що враховують конкретне призначення продукції і витрати на виробництво.
Врожайність картоплі залежить від сорту та його репродукції, грунтово-кліматичних умов, добрив і технології обробітку грунту. За заданих умов обробітку визначальним чинником є сорт картоплі, внесення добрив і технологія вирощування. Залежно від призначення, споживачі картоплі істотно підвищують вимоги до її якості. Якість — один із головних показників будь-якого виду продукції, що об’єднує цілий комплекс зовнішніх і внутрішніх властивостей. Для якості врожаю картоплі особливе значення має вибір сорту, підбір технології і грунтів для її вирощування.
У Державному реєстрі сортів рослин на 2008 рік налічується 123 сорти картоплі, з них вітчизняної селекції — 74 сорти (60%), та іноземної — 49 сортів (40%). Найпоширеніші у виробництві такі сорти: Фантазія, Дніпрянка, Левада, Слов’янка, Повінь, Явір, Обрій, Світанок київський, Червона рута. Низку сортів картоплі, створених в Інституті картоплярства, занесено в Реєстри зарубіжних країн: Росії — Повінь, Серпанок, Світанок київський, Луговська; Білорусі — Луговська і Кобза; Латвії — Бородянська рожева. В Росії державне сортовипробування проходять сорти Слов’янка і Явір.
Характеристика вітчизняних сортів
Ранні. Загадка — колір шкірки білий, а м’якоті — кремовий; на 40–45 день після появи сходів має врожайність у середньому 185 ц/га, в кінці вегетації — 430 ц/га; вміст крохмалю — 13,5%; смакові якості — 3,9 бала; має середню стійкість проти фітофторозу, парші звичайної та стеблової нематоди.
Сорт занесено в Реєстр у 2006 році й рекомендовано для вирощування в усіх грунтово-кліматичних зонах України.
Подолянка — колір шкірки білий, а м’якоті — світло-жовтий; на 40–45 день після появи сходів має врожайність у середньому 170 ц/га, в кінці вегетації — 450 ц/га; вміст крохмалю — 14,4%; смакові якості — 4,3 бала; має середню стійкість проти фітофторозу, стеблової нематоди та підвищену — проти парші звичайної.
Сорт занесено в Реєстр у 2006 році й рекомендовано для вирощування в усіх грунтово-кліматичних зонах України.
Середньоранні. Левада — колір шкірки рожевий, а м’якоті — кремовий; на 40–45 день після появи сходів має врожайність у середньому 155 ц/га, в кінці вегетації — 470 ц/га; вміст крохмалю — 17–19%; смакові якості — 4,7 бала; має середню стійкість проти фітофторозу, парші звичайної та стеблової нематоди.
Сорт занесено в Реєстр у 2007 році й рекомендовано для вирощування в усіх грунтово-кліматичних зонах України.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Саджання картоплі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок