Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Біогеліоенергія — наше енергетичне майбутнє

Загрузка...

Біогеліоенергія — наше енергетичне майбутнє

Назва:
Біогеліоенергія — наше енергетичне майбутнє
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,71 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Біогеліоенергія — наше енергетичне майбутнє


Кожного року земна поверхня поглинає 5,2–1023 джоулів сонячної енергії. Всі створені людиною енергосистеми світу виробляють жалюгідну частину цієї енергії. Першість із засвоєння і накопичення енергії Сонця по праву належить рослинам. У біомасі суші рослини становлять 2400 млрд т, тоді як загальна маса всіх тварин і мікроорганізмів — 23 млрд т. Далі нас більше цікавитиме використання рослин як палива для отримання теплової та електричної енергії.
Нині ідеальною культурою для цього є міскантус (Miscantus giganteus). Рослина з її чотириметровим стеблом і волосистим пухнастим суцвіттям без насіння є доброю енергетичною сировиною, оскільки містить велику кількість целюлози — 64–71%. Вуглекислий газ, що звільняється під час спалювання біомаси, не перевищує кількості, раніше абсорбованої рослинами під час фотосинтезу, і тому не створюватиме парникового ефекту (утворюється замкнений цикл). Біомаса в енергетиці може бути використана безпосередньо спалюванням. З огляду на високий вміст целюлози і лігніну міскантус є також цінною сировиною для виробництва будівельних матеріалів, його використовують у целюлозно-паперовій промисловості та в сільському господарстві. Крім того, міскантус має позитивний енергетичний баланс порівняно з іншими культурами (верба, коноплі), позитивний баланс і щодо гумусу, оскільки після чотирьох років вирощування він накопичує 15–20 т підземної біомаси, яка еквівалентна 7,2–9,2 т/га вуглецю. Водночас на вирощування міскантусу потрібні значно менші затрати праці, ніж на виробництво кукурудзи або сої. Тривалість використання плантації — близько 20 років, а комерційного вирощування — 15 років. Біомасу можна збирати щорічно.
Експерименти на виживання
Кліматичні умови територій походження міскантусу пристосували його до умов високої температури й інтенсивності сонячного випромінювання. Ріст рослин з механізмом фотосинтезу С4 обмежений низькими температурами, але міскантус — одна з небагатьох подібних рослин, яка здатна зростати в умовах клімату Центральної та Східної Європи і досягати високих урожаїв біомаси. В умовах нашого клімату міскантус розпочинає ріст у квітні, коли температура грунту досягає 10...12°С, а закінчує з настанням приморозків у листопаді.
Найвища уразливість рослин виявляється під час першої після висаджування перезимівлі. Це пояснюється наявністю в Україні холодних зим без снігового покриву. Помічено зростання пристосованості рослин до низьких температур під час зими, якщо відразу після висаджування температура опускалась нижче 0°С. Одразу після мульчування соломою зернових або соломою міскантусу зростає рівень перезимівлі рослин із 79 до 92%. Весняні приморозки теж призводять до втрат насаджень, але, завдяки високій регенераційній здатності рослин, вони значно менші. Після другого року вирощування рослини адаптуються і витримують температури нижче -20°С (навіть без снігового покриву).
Під час вегетації міскантус гігантеус потребує близько 700 мм опадів. Його потреба у воді набагато вища, ніж наявні обсяги середньорічних опадів в Україні. Такі великі потреби води, попри незначне вживання її на продукування 1 кг сухої маси (близько 250 л), спричинені великим урожаєм біомаси з одиниці поверхні. Однак зрошення плантації дає позитивні результати.
Спосіб розмноження теж впливає на стан перезимівлі рослин першого року вирощування. Міскантус не утворює насіння, бо є триплоїдом і має стерильний пилок, тому його розмножують вегетативно. Рослини, розмножені поділом кореневищ, зимували краще, аніж розмножені з культур in vitro. Серед них краще перезимовували рослини великі (які мали понад п’ять бруньок ), ніж малі (менше п’яти бруньок). Вимоги міскантусу до якості грунту не надто високі. Завдяки розгалуженій кореневій системі, рослину можна вирощувати на середньозв’язаних грунтах, в основі яких переважають піски, та з низьким рівнем грунтових вод. Грунти з відрегульованим водним режимом і більшим вмістом гумусу дають урожаї на 20–30% більші.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Біогеліоенергія — наше енергетичне майбутнє

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок