Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Обробка грунту

Обробка грунту

Назва:
Обробка грунту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,11 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Обробка грунту


Періодичне чи систематичне внесення соломи з азотом обумовлює зростання врожайності сільськогосподарських культур на 6–9%, забезпечує відтворення родючості грунту, безумовно, за дотримання всіх технологічних вимог вирощування культур та сівозміни. Заорювання соломи в грунт покращує його фізичні параметри: водопроникність, водоутримуючу здатність, коефіцієнт фільтрації, шпаруватість і газообмін, знижує щільність, що в цілому сприяє кращому розвитку рослин.
Приорювання соломи, мульчування — ефективні заходи боротьби з ерозією грунту. Застосування її у 2–8 разів зменшує змивання дрібнодисперсної фази грунту, а разом з нею й гумусу за весняного сніготанення, літньо-осінніх зливових дощів чи змивних процесів на схилах різної крутизни та інтенсивності обробітку.
Ефективність соломи зростає в разі одночасного використання її із післяжнивними посівами культур із родини капустяних на с и д е р а т. Самі собою сидерати запобігають втратам органічної речовини грунту, позитивно впливають на його агрофізичні параметри, акумулюючи поживні елементи, сприяють економічнішому використанню мінеральних добрив, зменшують вимивання поживних елементів, відіграючи при цьому важливу грунтозахисну та екологічну роль. Сидерати позитивно впливають на структуру грунту, підвищують водостійкість структурних агрегатів. Німецькі вчені, зокрема, вважають: якщо поле вільне впродовж 40 діб, то раціонально негайно після збирання основної культури висівати післяжнивну. Переведення поживних речовин мінеральних добрив в органічну форму є важливим чинником екологічного рільництва.
На підставі досліджень, проведених в ІЗіТ ЗР УААН, встановлено, що під просапну культуру, яка йде у сівозміні після удобрених сидератів, можна зовсім не вносити мінеральних добрив, тобто добрива, передбачені під просапну культуру, перенести на удобрення сидеральних культур. Заорана сидеральна маса, мінералізуючись, поступово вивільняє елементи живлення для просапної культури, запобігаючи забрудненню навколишнього середовища внаслідок зменшення втрат азоту через вимивання і денітрифікацію.
Внесення в грунт свіжої сидеральної маси, багатої на білки й вуглеводи, стимулює життєдіяльність мікрофлори і, як наслідок, — процеси мінералізації, до яких долучаються навіть гумусові речовини самого грунту. Тому для збереження й збільшення вмісту гумусу пропонується разом із сидератами використовувати компоненти, що повільно розкладаються (солому, торф), збільшувати глибину загортання зеленої маси.
За даними Інституту землеробства і тваринництва західного регіону УААН, одночасне застосування редьки олійної на сидерат і соломи вже через чотири роки забезпечувало зростання вмісту гумусу на 0,11% і давало позитивний баланс гумусу (1,1 ц/га). Комплексне використання сидератів і соломи створює оптимальні умови для розкладання органічної речовини, що відбувається за співвідношення N:С у межах 20–25 : 1, забезпечуючи вищий коефіцієнт гуміфікації. Зростає не тільки кількість, а й поліпшується якісний склад гумусу: утворюється більше гумінових кислот, поліпшується співвідношення між гуміновими і фульвокислотами, зростає роль кальцію в структуроутворенні. Якість гумусу наближається до показників, які маємо в разі застосування гною в нормі 15 т/га сівозмінної площі.
Середньорічна продуктивність сівозміни при застосуванні сидератів і соломи на 3–4 ц/га зернових одиниць вища, ніж після гною з тотожним рівнем мінерального удобрення.
Для отримання кращого позитивного ефекту від сидерації післяжнивні посіви мають бути удобрені принаймні половинною нормою добрив, передбачених під дальшу культуру сівозміни, для вигонки зеленої маси. Без удобрення, враховуючи низький рівень застосування добрив у господарствах у цілому, можна розраховувати на врожай 80–130 ц/га. А в разі удобрення гірчиці білої, редьки олійної як найбільш придатних на зелене добриво в післяжнивних посівах на рівні NРК по 45–60 кг д. р. можна отримати 330–450 ц/га сидеральної маси (35–45 ц/га сухої речовини), що містить 120–145 кг азоту, 32–45 кг Р2О5 і 130–150 кг К2О.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Обробка грунту

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок