Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вітчизняні культиватори

Загрузка...

Вітчизняні культиватори

Назва:
Вітчизняні культиватори
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,02 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вітчизняні культиватори


Одна з найважливіших технологічних операцій у вирощуванні сільгоспкультур — культивація грунту. Особливо ефективне використання культиваторів у технології безполицевого обробітку грунту, застосування якої забезпечує збереження вологи, зменшення енергоємнообробітку грунту і є ефективним методом боротьби з вітровою ерозією. З огляду на подорожчання палива й часті посухи особливий інтерес виробників сільгосппродукції викликають культиватори.
В Україні культиватори виробляють:—
ТОВ “Завод Проммаш”(Краматорськ Донецької обл.);—
ТОВ НВП “БілоцерківМАЗ”;—
ВАТ “Уманьферммаш”;—
ВАТ “Хмільниксільмаш”—
ТОВ “ЛКМЗ” (м. Лозова Харківської обл.)—
ВАТ “Червона зірка” (Кіровоград) тощо.
Зупинимося коротко на кращих із них.
Із погляду оригінальності поєднання технічних рішень і реалізації технологічних завдань, на увагу заслуговують насамперед культиватори серії КПС-КПЕ виробництва ТОВ “Завод Проммаш”, Краматорськ. Ідеологією створення цих машин є вдала спроба встановлення на одній рамі змінних стрільчастих лап. Це дало можливість широкими (410 та 500 мм) лапами культиватора КПЕ виконувати основний обробіток грунту з одночасним боронуванням і збереженням на його поверхні стерні для боротьби з вітровою та водною ерозіями, забезпечення вологозбереження й реалізації перспективного гумусовідтворюваного екофільного рільництва. Альтернативно можлива установка вузьких лап культиватора КПС (330 мм), що дає змогу використовувати культиватор для парового й передпосівного обробітку грунту з одночасним боронуванням після оранки під сівбу зернових і технічних культур. Ще однією перевагою цієї інженерної пропозиції є дворазове зниження витрат виробника на капіталовкладення. Глибина обробітку грунту забезпечується в межах 8–17 см, а якість кришення грунту за фракцією до 25 — не менше 80 мм.
Базовими зразками культиваторів серії КПС-КПЕ є КПС-КПЕ-7 і КПС-КПЕ-9,5.
Культиватор складається із середньої рами, лівого й правого крил, механізмів повороту крил, механізмів підйому середньої рами та бічних крил у транспортне положення, робочих органів (гряділів), опорних коліс, зчіпки з талрепом, гідросистеми, механізмів регулювання глибини обробітку, а також високозубової борони.
Середня рама є основною несучою частиною культиватора і являє собою зварну конструкцію прямокутної форми, виготовлену із труб перерізом 100x100 мм. До двох поздовжніх балок приварені упори коліс із різьбовими втулками, в які вгвинчуються регулювальні гвинти, призначені для встановлення глибини культивації.
До середньої рами шарнірно приєднані ліве й праве крило, кожне з яких містить безпосередню раму крила, ходову частину та механізм регулювання глибини обробітку.
Механізм повороту крил призначений для їх опускання в робоче або підйому в транспортне положення. Він складається з двох гідроциліндрів, які з’єднують середню раму й бічні крила. Після підйому крил у транспортне положення вони фіксуються спеціальною гвинтовою стяжкою (для культиватора КПС-КПЕ 7.1) або за допомогою фіксуючих пальців (для культиватора КПС-КПЕ 9.5).
Механізм підйому середньої рами та бічних крил призначено для переведення культиватора із робочого положення в транспортне або навпаки. Механізми розміщені в трьох місцях: один — на середній рамі та два — на рамах крил.
Механізм підйому культиватора на рамі складається з вала з двома важелями, в яких встановлено осі коліс і гідроциліндра, що надає руху механізму. Фіксація гідроциліндра в транспортному положенні здійснюється за допомогою спеціального гвинтового упора.
Зчіпка слугує для приєднання культиватора до трактора. Це металоконструкція, на якій встановлено талреп, колектор для гідророзводки та від’ємна серьга.
Високозубова борона призначена для подрібнення, розпушування й вирівнювання грунту під час культивації. Водночас вона вичісує бур’яни. Борона складається з трьох секцій. Кожна секція містить дві балки, що несуть на собі по дві щоки, до яких прикріплено безпосередньо раму борони зі скребками.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Вітчизняні культиватори

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок