Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Забруднення кормів нітратами і їх вплив на відтворення і збереження тварин

Загрузка...

Забруднення кормів нітратами і їх вплив на відтворення і збереження тварин

Назва:
Забруднення кормів нітратами і їх вплив на відтворення і збереження тварин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,78 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Забруднення кормів нітратами і їх вплив на відтворення і збереження тварин


Різні види рослин мають свої особливості накопичення нітратів. Лабораторні обстеження кормів в окремих господарствах Броварського району Київської області протягом кількох років засвідчили, що найбільше нітратів накопичували бур’яни: лобода, щириця, плоскуха — близько 9500 мг на 1 кг зеленої маси і навіть більше; кукурудза молочно-воскової стиглості — 3500 мг; редька олійна — 1800–2500 мг; морква — 4000 мг.
На початку вересня 1995 року в КСП “Русанівське” Броварського району було зафіксовано отруєння великої рогатої худоби нітратами, внаслідок чого понад 10 тварин довелось дорізати. Симптомами отруєння були: відсутність апетиту, пониження реакції на подразники, задишка, ціаноз слизових оболонок, порушення серцево-судинної системи, а також серцевого ритму з подвоєнням другого тону, невідповідність числа серцевих ударів частоті пульсу, зниження температури тіла тощо. Як з’ясувалось, отруєння тварин настало внаслідок згодовування зеленої маси кукурудзи, в якій було близько 50% бур’янів (лобода, щириця). Відправлені в лабораторію проби кормів засвідчили наявність у них нітратів; а саме:
- проба №1 — 1770 мг/кг зеленого корму;
- проба №2 (зелена маса кукурудзи) — 3500 мг/кг, нітритів — 19 мг/кг.
Лабораторне обстеження вмісту рубця від вимушено забитої телиці показало вміст нітратів 24 мг/кг. Подібний випадок мав місце 1996 року в господарстві “Богданівка”. Отруєння у великої рогатої худоби сталося після згодовування зеленої маси (лобода, щириця, плоскуха), через що частину тварин вимушено було забито. В раціоні тварин зеленої маси було понад 16 кг. У пробах зеленої маси, яку відправили для дослідження в районну ветлабораторію, вміст нітратів і нітритів в одному кілограмі становив:
- проба №1 — 9500 мг/кг, нітритів — 15 мг/кг;
- проба №2 — 8500 мг/кг;
- проба №3 — 7000 мг/кг.
Клініка отруєння тварин проявлялася такими ознаками: слиновитікання, тимпанія рубця, затруднене дихання, прискорення й аритмія пульсу, порушення координації руху, судоми кінцівок, асфіксія, різко виражений ціаноз слизових оболонок, коматозний стан, зникнення рефлексів на подразники, втрата чутливості шкіри і швидкий летальний кінець. В іншому господарстві в серпні 2000 року на парниковій ділянці (де вирощували овочі) було скошено щирицю і згодовано коровам по 18–20 кг на голову. Через 3 години після згодовування цієї зеленої маси проявилась клініка отруєння, і тварин почали лікувати; частину з них було вимушено дорізано. І таких випадків дуже багато.
Слід сказати також про отруєння олійною редькою, висіяною після ранньої капусти, під яку було внесено достатньо комплексного добрива. Врожайність капусти незначна, тому внесли ще й курячий послід, площу переорали, а потім висіяли олійну редьку. В стадії цвітіння редьки, в жовтні 2002 р., її почали косити для годівлі великої рогатої худоби. Зелену масу згодовували по 14–15 кг бичкам і телицям (жива маса — 230–280 кг), що і викликало їх отруєння. Симптоми отруєння у тварин проявилися через 3–4 години після годівлі. Слід зазначити, що прогресували вони дуже швидко, насамперед — це порушення координації руху, ціаноз слизових оболонок, задишка, пониження реакції на подразники, втрата чутливості шкіри, порушення роботи серцево-судинної системи, коматозний стан і, нарешті, — загибель тварин. Для лікування використовували розчин глюкози з метиленовою синькою внутрішньовенно, серцеві препарати тощо, але частину тварин все ж довелося забити. У пробах зеленої маси олійної редьки ветлабораторія виявила вміст нітратів — 1500 мг/кг, нітритів — 40 мг/кг. Вміст нітритів у м’ясі забитих тварин становив 1 мг/кг.
Отож, наші дослідження підтверджують висновки багатьох авторів про те, що порушення екологічної рівноваги між організмом тварини і навколишнім середовищем обумовлено порушенням елементарних норм годівлі й утримання, що негативно позначається на дуже уразливій відтворювальній функції тварин, їх продуктивності й збереженні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Забруднення кормів нітратами і їх вплив на відтворення і збереження тварин

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок