Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Особливості сортової політики, сортооновлення й сортозміни озимої м’якої пшениці за рекомендаціями одеських селекціонерів

Особливості сортової політики, сортооновлення й сортозміни озимої м’якої пшениці за рекомендаціями одеських селекціонерів

Назва:
Особливості сортової політики, сортооновлення й сортозміни озимої м’якої пшениці за рекомендаціями одеських селекціонерів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,14 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Особливості сортової політики, сортооновлення й сортозміни озимої м’якої пшениці за рекомендаціями одеських селекціонерів


Вирішення проблеми сталого виробництва зерна в Україні було б неможливим без досягнень селекції та перебудови насінницької галузі. Загально визнано, що найвагоміші здобутки в селекції зернових колосових культур, зокрема озимої м’якої пшениці, має Селекційно-генетичний інститут Національний центр насіннєзнавства й сортовивченняСГІ НЦ НС (Одеса), а прогресивний розвиток насінництва сортів інституту здійснює ЗАТ “Селена”.
Питома вага сортів озимої м’якої пшениці селекції СГІ НЦ НС в Україні становить 52–56%, а ЗАТ “Селена” виробляє й готує на сучасних насіннєвих заводах щорічно близько 10 тис. тонн високоякісного елітного насіння пшениці для реалізації насінницьким господарствам України.
Партнерство цих установ дало можливість зробити сортозміну й сортооновлення справді дієвим чинником підвищення продуктивності озимого поля. У державному Реєстрі сортів рослин України на 2008 рік записано 35 сортів озимої м’якої пшениці селекції СГІ НЦ НС з різними господарсько-біологічними характеристиками. Правильному вибору сортів для конкретного господарства сприяє розроблена в інституті сортова політика зонального й цільового використання сортів, залежно від їхніх адаптивних характеристик і реакції на рівень агрофону.
Дедалі переконливішою стає динаміка прискореної сортозміни. Відомо, що значного приросту врожайності слід чекати від нового сорту. Якщо термін сортозміни був би всього 1,5–2 роки, то на кожному гектарі приріст урожайності становив би 6,9–7,2 ц/га. Старі сорти (період сортозміни 10–11 років) дають прибавку зерна за рахунок генетичного потенціалу всього 1,1 ц/га. Тому в активному насінництві ЗАТ “Селена” є базові сорти пшениці, які добре себе зарекомендували у виробництві високими й сталими врожаями, і сорти нові, які вписано в Реєстр останніми роками.
Базові сорти:
Одеська 267. У Реєстрі з 1997 р. Сорт напівінтенсивного типу, високорослий (118–123 см). Потенціал врожайності — 60–70 ц/га. Високий рівень зимостійкості, посухостійкості. Завдяки витривалості до низьких агрофонів, сорт можна розміщувати на низьких і середніх агрофонах. Цей сорт дає можливість маневрувати із строками сівби і таким способом зменшувати втрати врожайності в разі відхилення від технології вирощування. Пластичність сорту забезпечила його широке поширення в Україні. За посівними площами він займає перше місце.
Вікторія одеська. В Реєстрі з 1998 р. Сорт універсального типу. Середньорослий (92–102 см), високостійкий до вилягання. Врожайність має 82,2–104,6 ц/га. Високий генетичний потенціал врожайності сорту добре реалізується на високих агрофонах. Завдяки високій стійкості до посухи, морозостійкості, стійкості до біотичних і абіотичних факторів, сорт має відносно високий нижній поріг врожайності, що дає змогу вирощувати його на різних агрофонах і досягати досить високої і стабільної врожайності. Показники якості зерна — відмінні. Сорт займає значні площі, його можна вирощувати в усіх агрокліматичних зонах України.
Ніконія. В Реєстрі з 2000 р. Сорт універсального типу, середньорослий, стійкий до вилягання. Має високий генетичний потенціал врожайності — 82–98 ц/га. Вирізняється підвищеною морозостійкістю, посухостійкістю, стійкістю до бурої іржі. Має високі показники якості зерна. Сорт можна вирощувати після різних попередників, за звичайною та інтенсивною технологіями.
Селянка. В Реєстрі з 2001 р. Сорт універсального типу, середньорослий, стійкий до вилягання. Висока врожайність поєднується з відмінною якістю зерна надсильної пшениці. Добре адаптований до умов степової зони. Придатний для вирощування як за звичайною, так і за інтенсивною технологіями.
Куяльник. У Реєстрі з 2003 р. Сорт універсального типу, середньорослий, достатньо стійкий до вилягання. Має високий генетичний потенціал продуктивності — 82–104 ц/га, — який реалізується на високих агрофонах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Особливості сортової політики, сортооновлення й сортозміни озимої м’якої пшениці за рекомендаціями одеських селекціонерів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок