Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Технологія від радіації

Загрузка...

Технологія від радіації

Назва:
Технологія від радіації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,59 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Технологія від радіації


Забруднення грунтів та води радіонуклідами має серйозні наслідки для виробників продукції тваринництва й рослинництва. Саме на них покладається особлива місія: виробляти безпечну продукцію. Що ж потрібно робити, аби зменшити рівень забрудненості, який, до речі, на 22 році після чорнобильської трагедії нікуди не подівся.
Аварія на Чорнобильській АЕС стала безпрецедентною за ступенем впливу на сільськогосподарську галузь: тільки в Україні радіонуклідами забруднено 1,24 млн га сільськогосподарських угідь у 74 районах 11 областей, де проживає близько 3,2 млн людей, в тому числі понад 600 тисяч дітей.
Найбільше радіонуклідне забруднення зафіксовано на Поліссі, дещо менше — в зоні Лісостепу.
Згідно із законами ядерної фізики, радіонукліди з плином часу розпадаються. Якщо під час аварії їх було викинуто декілька сотень, то натепер залишилися одиниці. Так звані “коротиші” — радіонукліди з періодом напіврозпаду від секунд до кількох діб (а таких була більшість) — розпалися ще в 1986 р. Розпалися й “середньоживучі”, з періодами напіврозпаду, що вимірюються місяцями — кількома роками. Залишилися “довгоживучі”. Основні з них — 90Sr (стронцій-90), 137Cs (цезій-137) і 239Pu (плутоній-239) з періодами напіврозпаду, відповідно, — 29, 30 і 24000 років.
Так, радіаційний фон у країні значно знизився, якщо порівнювати з першими тижнями-місяцями післяаварійного періоду, за винятком регіонів, прилеглих до зони відчуження.
На сьогодні населення України від 70 до 95% дози опромінення наявною радіацією одержує за рахунок внутрішнього опромінення радіонуклідами, що надходять в організм із продуктами харчування, серед яких основними дозоутворювачами є молоко (40–60%), м’ясо (20–30%), картопля й овочі (близько 20%).
Міграція радіоактивних речовин у навколишньому середовищі й об’єктах сільського господарства
Основним приймальником радіоактивних опадів є грунт. Радіоактивні часточки, тобто такі, що містять радіоактивні речовини, потрапивши на поверхню грунту, з часом (під впливом води, кисню повітря, діяльності грунтової мікрофлори) руйнуються; речовини, що містяться в них, у тому числі й радіоактивні, занурюються вглиб, у зону розміщення кореневої системи рослин. Разом із грунтовим розчином вони через корені надходять у рослини, де й накопичуються.
Головне те, що рослини є основним переносником радіоактивних речовин з грунту в продукцію рослинництва, організми сільськогосподарських тварин і людини.
Певна частина радіоактивних речовин надходить в організм людини з водою — як коротким шляхом, безпосередньо з питною водою, так і довгими — з рослинними та тваринними продуктами.
З часом фізико-хімічний стан радіонуклідів у складі радіоактивних речовин, у які вони входять, змінюється. Так, 137Cs, як і взагалі елемент цезій, має здатність зв’язуватися в грунті, включаючись у кристалічну решітку мінералів — “старіти”, переходячи у важкорозчинний стан, і ставати менш доступним для рослин. Експериментальні дані свідчать про те, що накопичення 137Cs рослинами з часом зменшується, тоді як 90Sr — збільшується.
Отже, давно припинилися радіоактивні викиди із зруйнованого реактора, але запущене колесо міграції крутиться й досі. Як довго це триватиме? Безперечно, все залежить від рівня радіонуклідного забруднення. За деякими прогнозами, зону відчуження можна буде повернути для господарчого використання через вісім-десять періодів напіврозпаду 90Sr і 137Cs, тобто через 250–300 років. А як бути з іншими, періоди напіврозпаду яких сягають десятків тисяч років?
Якщо не можна прискорити розпад радіоактивних ізотопів, то, напевно, можна загальмувати їхню міграцію та зменшити перехід із грунту (грунтового розчину) до рослини?


Усе починається з землі
Радіоактивні речовини, що були викинуті з реактора, починають свій не дуже довгий шлях до людини по основним харчовим ланцюжком: атмосфера — грунт — рослини — тварини — людина.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Технологія від радіації

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок