Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Засоби підвищення якості молока під час доїння корів

Засоби підвищення якості молока під час доїння корів

Назва:
Засоби підвищення якості молока під час доїння корів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,36 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Засоби підвищення якості молока під час доїння корів


Молоко у вимені фізіологічно здорової корови є практично асептичним продуктом. У 1 мл такого молока налічується всього 800–1200 мікроорганізмів. Та, потрапляючи в зовнішнє середовище, воно забруднюється бактеріями. При цьому відновити якість молока, як правило, вже не вдається.
Під час здавання продукції на молокоприймальні підприємства її бактеріальне обсіменіння досягає 500 тис. — 4 млн бактерій в 1 мл. З такого молока практично неможливо виготовити високоякісні молочні продукти. Тому, виходячи з наведеного, основним завданням слід вважати створення такої технології та культури виробництва продукції на фермах, яка б забезпечувала одержання молока високої санітарної якості.
Бактеріальне та механічне забруднення молока відбувається як під впливом зовнішніх факторів (середовище перебування, технологічне обладнання), так і через організм тварини, куди мікроби попадають з кормами, повітрям, водою, якщо порушувати зооветеринарні заходи. На схемі 1 показано основні джерела забруднення молока в умовах ферми.
Незважаючи на велику кількість факторів, які впливають на якість молока, основним джерелом його бактеріального обсіменіння є механічні домішки, що потрапляють у молоко під час доїння, а також санітарний стан доїльних та молочних систем для первинної обробки продукції на фермах. За даними досліджень, у 1 г бруду, відібраного з поверхні вимені, міститься близько 200 млн бактерій. У 10 мл молока, отриманого з чистого вимені корови, — 43 мг механічних домішок та 20 млн бактерій. У такій самій кількості молока, надоєного з забрудненого вимені, кількість механічних часток сягає 240 мг, а бактерій — 400 млн. У 1 мл змиву з рук доярки було виявлено 56 тис. бактерій. Після того, як руки було вимито теплою водою з милом та продезінфіковано 0,25% розчином хлораміну, кількість бактерій зменшилася вдвічі — до 25 тисяч. Для зниження бактеріального обсіменіння основної маси молока велике значення має здоювання перших цівок. Ця частина молока міститься в дійковому каналі, який періодично відкривається і при цьому забруднюється. В такому молоці — 3,6 млн бактерій. Після здоювання перших цівок бактеріальне обсіменіння молока знижується до 300 тисяч. Важливий чинник забезпечення хорошого молока — санітарний стан у приміщеннях, де утримують худобу. Встановлено: якщо на фермі нагромаджено велику кількість гною, якість молока різко погіршується. Варто гній вивезти, навести належний санітарний стан у корівниках — кількість мікробів у молоці зменшується більше ніж у 20 разів. Це зумовлено тим, що в 1 г свіжого гною міститься 40–60 млрд бактерій. А протягом стійлового періоду від кожної корови набирається в середньому близько 5 т гною. Отож, воістину чистота — запорука безпеки. Інше джерело забруднення молока — доїльні установки та обладнання для первинної обробки продукції. Це відбувається внаслідок порушення санітарно-гігієнічних вимог. Найбільш розповсюджений спосіб доїння корів в Україні — збирання молока у переносні доїльні відра. Йому властиві висока частка ручної праці, низька продуктивність та значна тривалість контакту надоєного молока з навколишнім середовищем, унаслідок чого зростає механічна і бактеріальна забрудненість, знижуються смакові якості продукції. Досконалішим у плані збереження задовільних властивостей молока є молокопровідні доїльні установки.
Аналіз факторів, які негативно впливають на якість молока в умовах його виробництва, свідчить про те, що основний із них — механічне забруднення. Механічні домішки є носіями великої кількості бактерій, які, потрапляючи в молоко, швидко розвиваються, бо знаходять там сприятливе поживне середовище. За таких умов значно погіршуються технологічні та санітарні властивості продукції. Отже, щоб мати молоко високої санітарної якості, потрібно якомога ретельніше очищати його від механічних домішок у процесі доїння корів.
Нині молоко на тваринницьких фермах очищають з використанням різних видів фільтруючих матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Засоби підвищення якості молока під час доїння корів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок