Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Комп’ютер і агроном: бажання й можливості

Загрузка...

Комп’ютер і агроном: бажання й можливості

Назва:
Комп’ютер і агроном: бажання й можливості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,44 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Комп’ютер і агроном: бажання й можливості


Час — гроші, а своєчасно виконана робота — гроші ще більші. Що швидше й точніше ви все зробите, то далі відірветеся від конкурентів. Та зміна цін серед виробничого сезону додає додаткової паперової роботи спеціалістам, і всі розрахунки, які робили на початку року, доводиться переробляти.
Плани розвитку будь-якого підприємства потребують чіткого й точного розрахунку. Своєю чергою, цей розрахунок повинен грунтуватися на реальних можливостях господарства, враховувати людські, технічні та фінансові ресурси. В аграрному виробництві, крім названих змінних, є ще дві не менш важливі, які потрібно брати до уваги: земля й погода. Погодні умови впливають на всі галузі економіки країни, але в жодній вони не мають такого вирішального значення, як у сільськогосподарській. Звести вплив погодних ризиків до мінімуму можна лише одним шляхом — дотриманням технологій вирощування культур.
Саме тут і зростає роль головних спеціалістів. Від їхнього вміння працювати командою, робити розрахунки, пов’язувати між собою всі невідомі та константи, організовувати роботу на місцях залежить: бути господарству зі збитками чи прибутками. Неабияку роль у роботі сільськогосподарського підприємства виконує агроном. Саме він є одним із “трьох китів” (рослинництво, тваринництво, механізація), на яких тримається господарство. До його обов’язків входить: планування сівозміни, визначення потреби в насіннєвому матеріалі, організація всіх польових робіт, перевірка якості виконаних робіт, розрахунок технологічних карт та планової собівартості продукції, оптимізація потреб у добривах, засобах захисту рослин тощо.
Агронома затягує рутина: організація, контроль, дрібні проблеми, а ще вдома — сім’я, особисте господарство... Зарплата ж не така й велика. Тому пересічному агрономові не дуже хочеться сідати за стіл з ручкою чи калькулятором. Здебільшого випадків його ентузіазму вистачає хіба що на знущання над математикою, оперування загальними цифрами або торішніми даними (більшість так і робить, сподіваючись на стабільність цін та політики).
Можливо, це допустимо для сильних господарств, у яких рік закінчується з прибутком і яким краще нічого не змінювати. У разі ж, коли вимальовується збиток або потрібно підвищити темпи розвитку чи зробити продукцію дешевшою, треба рахувати все до копійки. Ось тут агроном дістає “дідівські” шаблонні таблиці до технологічних карт і, з тим самим калькулятором та олівцем, уже не знущається над точною наукою, а “зводить її з розуму” і плавить собі мізки. Справа тут не в умінні виконавця чи розумінні предмета: просто треба довго й нудно повторювати певні дії (в розрахунках), як автомат. Як результат, вимальовується рівняння з кількома невідомими — ціни на витратні матеріали (пальне, добрива) і, відповідно, їхні похідні. З власного досвіду знаю: щоб розрахувати технологічну карту на вирощування цукрових буряків за іншою технологією, не орієнтуючись на розрахунки попередніх років, потрібно кілька днів.
Досвідчений фінансовий спеціаліст уже після жнив приблизно бачить, що буде в кінці року. У більшості господарств планування ведуть ще за радянським способом: у кінці року, підрахувавши собівартість, вносять корективи: із собівартості збиткових культур перекидають частину на незбиткові. В кінці маємо плюси по всіх культурах. Хоча для себе керівник фіксує, що є прибутковим, а що — ні. І коли підбиватимуть загальний річний результат господарювання, з’ясується, що господарство не може собі дозволити купити потрібну кількість запланованих добрив, насіння, ПММ тощо. Основне планування проводять після нового року. Рішення приймають виходячи з власних ресурсів та можливого кредиту. Часто основні питання вирішують нашвидкуруч.
Де ж агрономові шукати допомогу? Відповідь лежить на поверхні — в сучасних інформаційних технологіях. Маючи комп’ютер і відповідне програмне забезпечення, керівник зможе легко оперувати цифрами, достовірність яких залежатиме від уведеної інформації, яка, своєю чергою, залежатиме від компетентності та чесності спеціалістів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Комп’ютер і агроном: бажання й можливості

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок