Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Комп’ютер і агроном: бажання й можливості

Загрузка...

Комп’ютер і агроном: бажання й можливості

Назва:
Комп’ютер і агроном: бажання й можливості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,44 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Комп’ютер і агроном: бажання й можливості


Час — гроші, а своєчасно виконана робота — гроші ще більші. Що швидше й точніше ви все зробите, то далі відірветеся від конкурентів. Та зміна цін серед виробничого сезону додає додаткової паперової роботи спеціалістам, і всі розрахунки, які робили на початку року, доводиться переробляти.
Плани розвитку будь-якого підприємства потребують чіткого й точного розрахунку. Своєю чергою, цей розрахунок повинен грунтуватися на реальних можливостях господарства, враховувати людські, технічні та фінансові ресурси. В аграрному виробництві, крім названих змінних, є ще дві не менш важливі, які потрібно брати до уваги: земля й погода. Погодні умови впливають на всі галузі економіки країни, але в жодній вони не мають такого вирішального значення, як у сільськогосподарській. Звести вплив погодних ризиків до мінімуму можна лише одним шляхом — дотриманням технологій вирощування культур.
Саме тут і зростає роль головних спеціалістів. Від їхнього вміння працювати командою, робити розрахунки, пов’язувати між собою всі невідомі та константи, організовувати роботу на місцях залежить: бути господарству зі збитками чи прибутками. Неабияку роль у роботі сільськогосподарського підприємства виконує агроном. Саме він є одним із “трьох китів” (рослинництво, тваринництво, механізація), на яких тримається господарство. До його обов’язків входить: планування сівозміни, визначення потреби в насіннєвому матеріалі, організація всіх польових робіт, перевірка якості виконаних робіт, розрахунок технологічних карт та планової собівартості продукції, оптимізація потреб у добривах, засобах захисту рослин тощо.
Агронома затягує рутина: організація, контроль, дрібні проблеми, а ще вдома — сім’я, особисте господарство... Зарплата ж не така й велика. Тому пересічному агрономові не дуже хочеться сідати за стіл з ручкою чи калькулятором. Здебільшого випадків його ентузіазму вистачає хіба що на знущання над математикою, оперування загальними цифрами або торішніми даними (більшість так і робить, сподіваючись на стабільність цін та політики).
Можливо, це допустимо для сильних господарств, у яких рік закінчується з прибутком і яким краще нічого не змінювати. У разі ж, коли вимальовується збиток або потрібно підвищити темпи розвитку чи зробити продукцію дешевшою, треба рахувати все до копійки. Ось тут агроном дістає “дідівські” шаблонні таблиці до технологічних карт і, з тим самим калькулятором та олівцем, уже не знущається над точною наукою, а “зводить її з розуму” і плавить собі мізки. Справа тут не в умінні виконавця чи розумінні предмета: просто треба довго й нудно повторювати певні дії (в розрахунках), як автомат. Як результат, вимальовується рівняння з кількома невідомими — ціни на витратні матеріали (пальне, добрива) і, відповідно, їхні похідні. З власного досвіду знаю: щоб розрахувати технологічну карту на вирощування цукрових буряків за іншою технологією, не орієнтуючись на розрахунки попередніх років, потрібно кілька днів.
Досвідчений фінансовий спеціаліст уже після жнив приблизно бачить, що буде в кінці року. У більшості господарств планування ведуть ще за радянським способом: у кінці року, підрахувавши собівартість, вносять корективи: із собівартості збиткових культур перекидають частину на незбиткові. В кінці маємо плюси по всіх культурах. Хоча для себе керівник фіксує, що є прибутковим, а що — ні. І коли підбиватимуть загальний річний результат господарювання, з’ясується, що господарство не може собі дозволити купити потрібну кількість запланованих добрив, насіння, ПММ тощо. Основне планування проводять після нового року. Рішення приймають виходячи з власних ресурсів та можливого кредиту. Часто основні питання вирішують нашвидкуруч.
Де ж агрономові шукати допомогу? Відповідь лежить на поверхні — в сучасних інформаційних технологіях. Маючи комп’ютер і відповідне програмне забезпечення, керівник зможе легко оперувати цифрами, достовірність яких залежатиме від уведеної інформації, яка, своєю чергою, залежатиме від компетентності та чесності спеціалістів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Комп’ютер і агроном: бажання й можливості

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок