Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Здорове насіння — важлива складова майбутнього врожаю

Загрузка...

Здорове насіння — важлива складова майбутнього врожаю

Назва:
Здорове насіння — важлива складова майбутнього врожаю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,91 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Здорове насіння — важлива складова майбутнього врожаю


Найефективнішою стратегічною галуззю рослинництва є зернове господарство. Зернові культури — найбільша і найважливіша група культурних рослин, які за площею займають майже половину орних земель країни. Передусім, це озимі та ярі пшениця і ячмінь, а також кукурудза, овес, гречка, просо, рис, зернобобові культури.
Найважливіша умова для дальшого розвитку сільського господарства — збільшення виробництва зерна. Першочергову увагу в реалізації цього чинника сільгосптоваровиробники зосередять на підвищенні врожайності та поліпшенні якості зерна. Боротьба за високі врожаї зерна розпочинається з приведення у найоптимальнішу взаємодію системи сівозміни, обробітку та удобрення грунту, підготовки здорового посівного матеріалу, вибору строків сівби та інших складових технології вирощування зернових культур.
У сучасних умовах, за дефіциту матеріально-технічних і економічних можливостей, виробники зерна дедалі частіше застосовують спрощені технології вирощування зернових культур, які не гарантують бажаного врожаю та якості зерна. Зменшення обсягів виробництва зерна озимої пшениці, площі якої сягають 7–8 млн га, можуть спричинити несприятливі погодні умови восени та під час перезимівлі. Компенсувати недобір продовольчого та фуражного зерна господарства намагаються, вирощуючи ярі зернові, зокрема, пшеницю, ячмінь, овес, просо, а також кукурудзу. Останнім часом науковці розрахували доцільність розширення площ ярої пшениці до 800 тис. га.
Незабаром розпочнуться весняно-польові роботи. Важливо заздалегідь підготуватися до їх проведення. В організаційно-господарських заходах разом з іншими технологічними складовими передбачено вчасне придбання та оздоровлення насіннєвого матеріалу зернових культур.
Відомо, що агрокліматичні умови минулорічної вегетації сприяли розвиткові різноманітних хвороб у посівах ярих культур — пшениці, ячменю, вівса тощо. Цілком імовірно, що насіння цих культур може бути уражене збудниками грибних, бактеріальних і вірусних хвороб. Знання особливостей ураження рослин патогенами має важливе значення для використання відповідних захисних заходів. Відомо, що хвороби можуть спричинити недобір зерна на 10–15% і більше.
Найпоширеніші в посівах пшениці, ячменю, вівса, проса — сажкові хвороби (тверда, летюча, карликова), які донедавна були причиною 10% недобору валового врожаю. Останнім часом, завдяки протруєнню насіння, втрати від сажкових хвороб зменшено. І все ж, у зв’язку з тим, що їх збудники мають можливість розмножуватися у господарствах, які не приділяють уваги протисажковим заходам, вони істотно знижують урожаї. Сажка уражує посіви ячменю скрізь, а на значних площах (30–80%) у Волинській, Донецькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській, Хмельницькій областях за середньої ураженості колосків — 0,4–3,6%.
Сажкові хвороби уражують передусім генеративний орган рослини — колос, — який набуває обгорілого вигляду внаслідок потемніння та руйнування тканин. Замість зерна, в колосі утворюється велика кількість темнозабарвлених сажкових спор. Ураження рослин відбувається через проросток насінини або у фазі цвітіння через частини квітки та зав`язь (летюча сажка). Спори проростають у висіяному зерні за температури 5...25°С та відносної вологості грунту 50–70% на четвертий-п’ятий день.
Під час збирання та обмолоту врожаю уражені зерна легко руйнуються і спори твердої сажки, розпилюючись, осідають на поверхні здорових зерен. За тривалого згодовування ячменю з домішкою сажкових грудочок (до 0,4%) у корів порушується серцева діяльність, з’являється кульгавість, знижуються апетит і удій, а вівці можуть загинути.
Іржа злакових, насамперед бура листкова та карликова, — найпоширеніша в країні. Торік вона спричинила недорід на 30–40% площ, подекуди — в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Одеській, Харківській областях на 50–100% площ і 10–36% рослин зернових культур.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Здорове насіння — важлива складова майбутнього врожаю

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок