Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Поповнення ринку сортів рослин: горох посівний (Pisum sativum L.)

Загрузка...

Поповнення ринку сортів рослин: горох посівний (Pisum sativum L.)

Назва:
Поповнення ринку сортів рослин: горох посівний (Pisum sativum L.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,76 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Поповнення ринку сортів рослин: горох посівний (Pisum sativum L.)


Серед зернобобових культур, які вирощують в Україні, найбільше значення має горох культурний (посівний).
Горох культурний поділяють на чотири підвиди: горох культурний посівний (sativum Gov.), польовий (arvense L.), закавказький (transcaucasicum Gov.) та азіатський (asiaticum Gov.).
Академік П. М. Жуковський вважає, що горох культурний посівний і польовий, який ще називають пелюшка, належать до самостійних видів. Переважна більшість сортів гороху належить до виду культурного (горох посівний), а менша частина — до польового. Сорти обох підвидів використовують як для зернового, так і овочевого напрямів використання.
Горох — цінна харчова, кормова та агротехнічна культура. Насіння гороху добре розварюється, має високі харчові якості, а саме: білка — 20–36%, крохмалю — 29–54, цукру — 4–10, жиру — 0,7–1,6% та вітаміни А, В1, В2, В6, С, РР, К, холін, а також солі калію, марганцю, фосфору, кальцію й амінокислоти (метіонін). Особливо багато вітамінів у зеленому горошку, який використовують як овочеву культуру свіжим або консервованим.
Засвоювання білків гороху організмом людини нижче, ніж білків м’яса або риби. Із насіння гороху готують перші та другі страви, а добавка 10%-го горохового борошна до житнього та пшеничного підвищує харчову цінність хліба без помітного зниження хлібопекарської якості.
Горох відіграє значну роль у лікувальному харчуванні. Так, відвар насіння гороху (як і всієї рослини) має сильну сечогінну дію, він сприяє виведенню та розчиненню каменів у нирках. Горох рекомендовано використовувати в харчовому раціоні за серцевих захворювань. У народній медицині горохове борошно застосовують під час лікування наривів та фурункулів, щоб пришвидшити їхнє дозрівання, а також як косметичний засіб (маска на обличчя).
Формування сортових ресурсів сільськогосподарських культур, зокрема й гороху посівного як зернового, так і овочевого напряму використання, в Україні здійснюють відповідно до Методики проведення експертизи на відмінність, однорідність і стабільність (ВОС). Визначено 72 ідентифікаційні ознаки (33 — якісні, з яких 7 — визначення стійкості сортів гороху проти окремих хвороб та їхніх рас і патотипів, але, на жаль, сьогодні визначення ознак стійкості сортів проти хвороб не проводять; 7 — псевдоякісні та 32 — кількісні).
У Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні 2008 року, записано 43 сорти гороху посівного зернового напряму використання за період з 1993 року, зокрема, в 2008 р. — 4 сорти: Глянс, Кадді, Петроніум і Царевич. Регулярно реєструвались сорти гороху посівного, починаючи з 1999 року.
До 2003 року включно в Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні, налічується 19 сортів гороху посівного (44,2 %). Решту, 24 сорти (55,8%), записано в Реєстр, починаючи з 2004 року. При цьому 28 сортів (65,1%) із всієї зареєстрованої кількості — сорти вітчизняної селекції, 15 — сорти іноземного походження (34,9%).
Найбільш плідними за кількістю зареєстрованих сортів гороху посівного є 2004, 2006 та 2008 роки (відповідно, зареєстровано: 6, 9, та 4 сорти). Починаючи з 1996 року, кількість зареєстрованих та підтримуваних сортів була більша одиниці, за винятком 2001 року.
Усього в нашій державі в групі зернобобових культур налічується п’ять видів (горох, сочевиця, нут, чина та квасоля звичайна). На 2008 рік зареєстровано 67 сортів зернобобових культур, у тому числі гороху — 43 сорти. Це перше місце.
Щодо інших зернобобових культур, то розподіл їхньої кількості такий: нут — 12 сортів, квасоля звичайна — 7, сочевиця — 3, чина — 2 сорти. Тобто питома вага сортів гороху в арсеналі ресурсів сортів серед зернобобових культур дорівнює 65%.
Увесь вегетаційний період гороху, залежно від сорту й умов зовнішнього середовища, коливається від 75 до 115 діб. Усі сорти гороху, зареєстровані в Україні, в тому числі й посівного, за тривалістю вегетаційного періоду розподілено на чотири групи:
- ранньостиглі: Елегант, Менгір;
- середньоранні: Дамир 2, Кардіфф, Кео, Луганський, Мадонна, Харківський еталонний, Явор;
- середньостиглі: Глянс, Готівський, Девіз, Дамир 1, Ефективний, Зекон, Йезеро, Красноградський 8, Конто, Камерон, Камлот, Кадді, Комбайновий 1, Лазер, Модус, Міленіум, Норд, Неосипаючий 1, Напарник, Надійний, Намисто, Полтавець 2, Ріалто, Степовик, Санта, Світ, Труженик, Фаргус;
- середньопізні: Вінець, Дамир 3, Комет, Петроніум, Харді, Царевич.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Поповнення ринку сортів рослин: горох посівний (Pisum sativum L.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок