Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Точки зору на інтенсивне овочівництво

Точки зору на інтенсивне овочівництво

Назва:
Точки зору на інтенсивне овочівництво
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,36 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Точки зору на інтенсивне овочівництво


Херсонщина готується до нового овочевого сезону. Попередні роки засвідчили, що “проникнення” в галузь новітніх технологій дало потужний поштовх виробництву томатів, цибулі, перцю, огірків, баштанних та інших культур, сприяло розвитку на Півдні України переробних підприємств, насиченню міських ринків свіжою городиною. А головною новацією у сучасних овочівничих технологіях стало крапельне зрошення.
Фермери Херсонщини вперше зіткнулися з крапельним зрошенням наприкінці дев’яностих, коли на український ринок вийшла американська компанія T-Systems зі своєю крапельною системою T-Tape (“ті-тейп”). Саме ця компанія відіграла роль піонера у популяризації ідей крапельного зрошення в Україні, і на момент появи на ринку інших зрошувальних систем фермери зі справою були вже більш-менш обізнані. Саме тому більшість сільгоспвиробників Півдня України і понині називають крапельну трубку словом “тейп”, незалежно від того, якій фірмі вона належить.
Іншим визначним моментом технологічного прориву в овочівництві стало насіння голландської селекції. Якщо знов говорити про лідерів ринку, то варто згадати фірму “Нунемс”, асортимент якої закриває позиції практично по всіх культурах, напрямах їх використання і грунтово-кліматичних зонах, а якість посівного матеріалу дає представникам фірми змогу сміливо дивитися клієнтам в очі.
Щоб не бути голослівними, надамо слово низці фермерів, які вже кілька років поспіль займаються в цьому регіоні виробництвом овочів.
Так, Ашир Гусейнов (Каховський р-н, ф/г “Лейла”) фермерує з 1992 року. Чотири роки тому почав співробітничати з компанією “Терра ЛТД” (нинішнім дистрибутором в Україні крапельної системи T-Tape). Спочатку обладнав крапельним зрошенням 7,5 га поля, потім — 15, торік вийшов на рубіж 34 га, а нинішнього накриє вже 42.
“До цього, — розповів Ашир Мамедович, — поливав дощувалкою “Дніпро” і брав овочів по 15–20 т/га. Та хіба ж це врожай!? З ним мав лише фінансові проблеми. Тепер все інакше: не хочу вихвалятися, але минулого сезону цибуля в мене була найкращою на Півдні України — 105 т/га! Це гібрид Універсо фірми “Нунемс”. Насіння цієї фірми мені дуже подобається, тому беру в неї також томати, перець, огірки.
З “Терра ЛТД” працюю ось уже чотири роки, і змінювати партнерів бажання не виникає. Якщо трапляються якісь проблеми — одразу приїдуть, допоможуть. Бачу, що і мені вони довіряють, тож усе в нас чудово виходить. До речі, фінансових складнощів маю тепер значно менше, банки охоче дають кредити. Гадаю, ще рік-два, і зможу працювати суто на свої гроші”.
На прохання “Пропозиції” фермер розповів про деякі технологічні нюанси застосування системи T-Tape. Отож, трубку він укладає в грунт одночасно з сівбою, завдяки чому висіяне насіння опиняється точно в зоні змочування і одразу починає отримувати вологу. За укладання трубки по поверхні грунту такого результату досягти неможливо. “Навесні, — пояснював фермер, — дмуть суховії. Так було і минулого року: по закінченні сівби цибулі півтора тижні були сильні вітри. А поле після коткування — абсолютно голе. Як піде гуляти ним вихор — кидає цю трубку то туди, то сюди. А рядок же завширшки 50 см, і трубка має лежати точно посередині. Якщо вона зміщується, то рослина недоодержує вологи, погано росте, на ній починають розвиватися хвороби. Це все перевірено не раз і не два. До речі, мій сусід хотів покласти свій тейп згори, проте півтора тижні не міг цього зробити, а отже, — й розпочати поливання. Не хочу казати, скільки він зібрав урожаю, — але не дуже багато”.
Майже в унісон з Аширом Гусейновим висловлювалася і головний агроном ф/г “Каховське” Валентина Мальченко. Це господарство вирощує томати, цибулю, моркву, столові буряки, а також огірки, які Валентина Юріївна називає своєю улюбленою культурою. Нинішнього року господарство вирішило сіяти два їхні гібриди — Кріспіна та Аякс.
На крапельному зрошенні “Каховське” має 40 га, з “Терра ЛТД” співробітничає з 1999 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Точки зору на інтенсивне овочівництво

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок