Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Озима цибуля — новий підхід до знаної культури

Озима цибуля — новий підхід до знаної культури

Назва:
Озима цибуля — новий підхід до знаної культури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,97 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Озима цибуля — новий підхід до знаної культури


Ріпчаста цибуля перебуває в п’ятірці лідерів продажу серед овочевих культур в Україні. Виробництво її постійно збільшують, а 2006 року значну частину цього овочу було продано в Польщу. І саме тепер настав час для нового виду цибулі — озимої.
Мрія кожного господаря, що займається овочівництвом, отримати якісну продукцію та реалізувати її за найвищою ціною. Це можливо зробити, якщо зібрати продукцію поза сезоном масового виробництва певної культури. Спрацьовує цей принцип і щодо такої культури, як цибуля ріпчаста. Звісно, це не таємниця, просто треба висівати ультраранні гібриди культури або вирощувати цибулю розсадним способом. Кожний із цих методів застосовують в Україні давно, і вони вже мають своїх прибічників. А чи є інший шлях — ще коротший, ще менш затратний? Так!
Виробництво озимої цибулі ріпчастої в промислових обсягах, як засвідчують практика та ринкові ціни, — перспективний напрям для одержання ранньої продукції. І, як доказ, збирати таку цибулю починають на місяць-півтора раніше, ніж цибулю весняного висіву та на два-три тижні раніше за розсадну культуру. В більшості країн, де культивують озиму цибулю, її виробляють для отримання пучкової продукції та реалізації із зеленим пером. Але її можливо виростити й до повноцінної ріпки, якщо проводити збирання за досягнення стиглості. Озима цибуля, за оптимальних строків висівання, вдало перезимовує й дає результати не гірші, а іноді й кращі за весняні посіви. За дотримання технологічних заходів та умов вирощування можна зібрати по 40–45 т/га цибулі ріпки в строки з 25 травня до12 червня.
Рослини досить легко витримують низькі температури. І навіть якщо немає снігового покриву (а температура сягає мінус 15оС), це не призводить до загибелі культури. А за наявності снігу, бодай у кілька сантиметрів, і сильніший мороз не страшний для озимої цибулі. І все ж під час виробництва цієї культури існує загроза вимерзання посівів. В Україні, згідно з багаторічними метеорологічними даними, це може статися раз на три-чотири роки.
Для озимого виробництва цибулі призначені гібриди короткого або середнього дня. Вони формують нормальну товарну продукцію за тривалості світлового дня 12–14 годин. Якщо використовувати для підзимового висіву гібриди цибулі, що призначені для весняного ярового висівання, тоді важливо знати, що вони гірше перезимовують, стрілкуються, дозрівання ріпки та збір урожаю затримується, а товарна якість цибулин залишає бажати кращого. В Україні випробовують різні гібриди озимої цибулі: Музика F1, Радар F1, — а одним із перевірених та зареєстрованих у нас гібридів культури є Вольф F1.
Біологічні та агротехнічні вимоги щодо попередників, удобрення, боротьби з шкідниками та хворобами дуже близькі до способів вирощування звичайної ярої цибулі.
Попередники. Найкращими попередниками цибулі є зернові, пари, ріпак, гірчиця, кукурудза, горох, томати, всі види капуст, огірки, морква. Не слід висаджувати цибулі по цибулевих раніше ніж через три-чотири роки.
Грунти. Рослини цибулі досить вимогливі до родючості грунту. Підвищена потреба овочу в родючому грунті пов’язана з тим, що він, якщо порівняти з іншими овочевими культурами, формує невелику та слабо розгалужену кореневу систему, більша частина якої розміщена в орному шарі грунту. На 10 т врожаю цибуля виносить із грунту, в середньому, близько 40,2 кг азоту, 11,6 фосфору і 21,0 кг калію. Тому посіви цієї культури потрібно розміщати на високородючих, пухких, багатих на органічну речовину, структурних, чистих від бур’янів грунтах. Непридатні для її вирощування важкі, доступні затопленню та кислі грунти.
Удобрення. З органічних добрив під цибулю треба вносити перегній із розрахунку 25–35 т/га та мінеральні добрива залежно від даних аналізу грунту. Поживні речовини рослини цибулі протягом вегетаційного періоду засвоюють неоднаково. Азот інтенсивно використовують у період наростання листкового апарату. В період формування цибулин потреба в азоті дещо знижується, а надлишок його, особливо за дефіциту калію, сприяє дальшому наростанню листків і затримує визрівання цибулин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Озима цибуля — новий підхід до знаної культури

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок