Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Некробактеріоз не хвороба, а результат антисанітарії

Некробактеріоз не хвороба, а результат антисанітарії

Назва:
Некробактеріоз не хвороба, а результат антисанітарії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,79 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Некробактеріоз не хвороба, а результат антисанітарії


Хвороби кінцівок у корів бувають часто й завдають відчутних збитків господарствам унаслідок зниження продуктивності хворих тварин, витрат на лікування, частого вибракування їх у разі неефективності лікування. Особливо ця проблема загострилася в роки спеціалізації молочного скотарства через різку зміну умов годівлі та утримання тварин.
Високопродуктивні корови менше захищені від негативного впливу навколишнього середовища внаслідок виведення з молоком великої кількості елементів, потрібних організму для самозахисту. Господарники, оцінюючи генетичний потенціал голштинських корів, на жаль, забувають про необхідні для його реалізації умови: збалансована за всіма компонентами годівля та належний догляд за тваринами. Саме тому в організмі тварин порушуються фізіологічні процеси, що проявляється різноманітними хворобами, особливо ураженнями кінцівок.
Спосіб утримання впливає на стан здоров’я корів
Поширення захворювань у ділянці пальців ми вивчали в двох господарствах, де доглядають корів голштинської породи з приблизно однаковою продуктивністю, але з різними умовами утримання.
У першому господарстві практикується цілорічне стійлове утримання тварин із щоденним пасивним моціоном на прифермських вигульних майданчиках. Цей спосіб утримання не дає можливості на тривалий час звільнити приміщення, що утруднює проведення ремонтних робіт, не дає змоги повною мірою провести дезінфекцію, внаслідок чого мікрофлора, пасажуючись через організм тварин, підвищує свою вірулентність. Сприятливим чинником у даному господарстві є гіподинамія, на фоні якої порушується крово- та лімфообіг у тканинах пальця, звужуються й облітеруються судини, порушуються процеси кератинізації, внаслідок чого копитцевий ріг швидше стирається й легше травмується.
В іншому господарстві практикують стійлово-табірний спосіб утримання корів: у зимовий період тварин утримують у типових корівниках, щодня проводять пасивний моціон у прифермських загонах. У літньо-осінній період (травень-вересень) корів утримують у літньому таборі, де вони випасаються на штучних пасовищах.
Таке утримання дає можливість звільнити приміщення від тварин, видалити з них гній, підстилкові матеріали, виконати певні ремонтні роботи й провести профілактичну дезінфекцію. Перш ніж перевести тварин на літньо-табірне утримання, а також у міру потреби протягом літнього періоду на обори завозять солому. А коли тварин восени переводять у приміщення, з обор вивозять гній, що накопичився за літній період. Для підняття висоти грунту на обори завозять глину. Почергове утримання тварин у приміщеннях та на оборах із проведенням комплексу профілактичних робіт дає можливість перервати епізоотологічний ланцюг та знизити мікробну забрудненість навколишнього середовища. Крім того, постійне перебування корів на свіжому повітрі та активний моціон сприяють їхньому оздоровленню й підвищенню резистентності організму.
За 2003 рік у першому господарстві ми виявили 248 тварин з різними ураженнями пальців, що становить 77,5% загальної їхньої кількості, а протягом 2004 року — 257 (80,3 %), тоді як у другому — 44 (14,6%) та 39 (13 %) тварин, відповідно.
Причини некробактеріозних уражень
Некробактеріоз вважають побутовою інфекцією, що виникає внаслідок постійного порушення санітарних правил утримання тварин та їхньої годівлі. Сприяють травмам кінцівок підвищена вологість у приміщеннях і місцях вигулу та висококонцентрована годівля корів. Така годівля сприяє витрачанню великої кількості енергії на перетравлювання корму, а головне — призводить до хронічних запалень в основі шкіри. Крім того, внаслідок порушення її живлення створюються умови, сприятливі для розвитку й прояву патогенної дії фузобактерій. Виділяючи токсини, вони пригнічують фагоцитоз, місцеву запальну реакцію тканин та посилюють некротичні явища.
Прикро, що некробактеріозні ураження практичні лікарі діагностують здебільшого як звичайні гнійно-некротичні процеси, не звертаючи уваги на інфекційну причину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Некробактеріоз не хвороба, а результат антисанітарії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок