Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Подільська технологія вирощування сої

Загрузка...

Подільська технологія вирощування сої

Назва:
Подільська технологія вирощування сої
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,12 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Подільська технологія вирощування сої


Надійним шляхом збільшення виробництва високоякісних екологічно чистих продуктів із сої, а також підвищення родючості грунту є впровадження подільської технології її вирощування, яка базується на оптимальному функціонуванні симбіотичної системи, обмеженому використанні пестицидів і мінеральних добрив, особливо азотних. Подільська технологія спроможна забезпечити рівень урожайності сої 25–27 ц/га. Виробнича перевірка у фермерському господарстві “Кузьминці” Теофіпольського району Хмельницької області в 2001 році засвідчила, що врожайність культури становила 25,0 ц/га на площі 50 га, в 2002 році — 25,2 на площі 90 га, 2003-му — 25,6 на площі 100 га і в 2004 році — 24,8 ц/га на площі 123 га. Середня врожайність по господарству за 2001–2004 роки становила 25,2 ц/га. При цьому собівартість одного центнера насіння зменшилась до 33 грн, чистий прибуток у середньому за 4 роки — 2400 грн/га, рівень рентабельності — 284% (голова СФГ “Кузьминці” — Севастян Іванович Бойко).
Попередники
Попередники сої повинні сприяти знищенню бур’янів, створенню доброї структури грунту з достатньою кількістю поживних речовин, рано звільняти поле. Тож найкращі — озимі та ярі зернові культури із загортанням рослинних решток 5 т/га + N60 + післяжнивні посіви; добрі — кукурудза на силос, кукурудза на зерно; задовільні — цукрові й кормові буряки. Несприятливі — гречка, просо, ріпак. За сучасної структури посівних площ, коли 50% і більше займають зернові колосові, ці культури є основними попередниками для сої. Якщо попередники несприятливі, всі посіви будуть засмічені багаторічними бур’янами: осотом, пирієм, березкою, хвощем польовим, підбілом.
Не можна сіяти сою після бобових культур, соняшнику, сорго, суданської трави. Чергування ж сої із зерновими колосовими в одній сівозміні поліпшує фітосанітарний стан полів, підвищує біологічну активність грунту та зберігає довкілля.


Обробіток грунту
У сучасних технологіях серед технологічних прийомів вирощування сої провідне місце має належати основному та передпосівному обробіткам грунту. Їх ретельне виконання сприяє максимальному зменшенню кількості бур’янів, розвитку кореневої системи, біологічній фіксації азоту, поліпшує поживний режим грунту, активізує ріст і розвиток рослин та зменшує енерговитрати на вирощування культури.
Система обробітку грунту під сою повинна вирішувати такі завдання:
- загорнути і добре змішати з грунтом органічні рештки, добрива;
- створити розпушений, добре оструктурений орний шар зі щільністю грунту 0,9–1,2 г/см3;
- створити рівномірно розпушений, зернистий, дрібногрудкуватий посівний шар;
- створити умови для максимального очищення поля від бур’янів, а також шкідників та хвороб;
- вирівняти поверхню грунту;
- знищити проростки бур’янів;
- створити передумови для нагромадження й збереження грунтової вологи.
Для інтенсивного розвитку кореневої системи після всіх попередників рекомендується розпушувати грунт чизелем ПЧ-2,5 на глибину 20–22 см. Якщо попередник сої — зернові колосові, тоді можна обмежитись обробітком дисковою бороною БДТ-3 на глибину 8–10 см. Для передпосівного обробітку на глибину 3–4 см використовують комбіновані агрегати: РВК-3,6 “Європак”, ЛК-4 та УСМК-5,4 в комплекті з лапами-бритвами, котками і шлейфами та інші, які забезпечують ущільнення верхнього шару грунту і створюють його дрібногрудкувату структуру.
Основою системи обробітку грунту під сою є дискування БДТ-3 на глибину 8–10 см або розпушування грунту чизелем ПЧ-2,5 на глибину 20–22 см.
Поля з багаторічними бур’янами (осот, березка, пирій) орють після проведення комплексу лущінь і появи розеток коренепаросткових бур’янів або шилець пирію на глибину 28–30 см плугами ПЛН-3-35, ПНЯ-3-35 чи оборотними.
Удобрення
Рекомендується позакореневий спосіб внесення макро- і мікроелементів: він сприяє швидкому їх проникненню в тканини рослин, є екологічно безпечним.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Подільська технологія вирощування сої

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок