Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Особливості вирощування гороху

Загрузка...

Особливості вирощування гороху

Назва:
Особливості вирощування гороху
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,54 KB
Завантажень:
537
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Особливості вирощування гороху


Горох забезпечує в Україні найвищу врожайність серед зернових бобових культур — 30–50 ц/га. В 1 кг його зерна міститься 1,17 к.о., 180–240 г перетравного протеїну. Ця цінна продовольча й кормова культура має також велике агротехнічне значення: є добрим фітосанітаром, поліпшує структуру грунту і підвищує його родючість.
Будучи відмінним попередником для більшості культур сівозміни, горох добре росте і дає високі врожаї після різних культур.
Обробіток грунту залежить від попередника. Після збирання зернових на полях, що забур’янені однорічними бур’янами, проводять лущення з допомогою дискових лущильників у два сліди на глибину 5–6 см. Якщо поле забур’янене кореневищними бур’янами, то проводять лущення лемішними лущильниками на глибину 10–12 см. За нестачі вологи в грунті застосовують обробіток важкими дисковими боронами БДТ-3 чи БДТ-7. Через 15–20 днів проводять зяблеву оранку на глибину 25–27 см.
На дуже забур’янених полях (особливо багаторічними кореневищними бур’янами — пирієм та ін.) найефективнішим є внесення гербіцидів суцільної дії. Через 15–20 днів після пожовтіння й загибелі бур’янів проводять оранку на глибину 25–27 см. Якщо попередником гороху є зернові, гербіциди суцільної дії Вулкан (3 л/га), Домінатор (3 л/га), Космік (3 л/га), Пілараунд (3 л/га), Раундап (3 л/га), Ураган (2,0–3,0 л/га), Ураган Форте (1,5–2,0 л/га) доцільно використовувати як десиканти, обприскуючи посіви за два тижні до збирання за вологості зерна не більш як 30%.
У разі розміщення гороху після просапних культур проводять зяблеву оранку на глибину 22–25 см. Після кукурудзи грунт двічі дискують важкими боронами на глибину 10–12 см і орють на глибину 25–27 см. За наявності в господарстві оборотних плугів зі спеціальними обтічними передплужниками, що не забиваються кукурудзинням, поле можна виорати без попереднього лущення, збільшивши глибину оранки до 27x30 см.
Передпосівний обробіток починають із настанням фізичної стиглості грунту за допомогою культиватора КПС-4 в агрегаті з важкими боронами БЗТС-1,0 на глибину 8–10 см. На якісно виораних полях обмежуються одним обробітком, у разі недостатнього розпушення грунту культивують двічі. Розрив між передпосівним обробітком та сівбою не повинен перевищувати однієї години.
Система удобрення. Горох вимогливий до родючості грунтів. Він добре використовує післядію органічних та мінеральних добрив. Слід створити всі умови для ефективного засвоєння азоту з повітря. На початкових фазах горох потребує незначної кількості азоту, а пізніше потреба рослин в азоті забезпечується за рахунок фіксації його бульбочковими бактеріями. Горох може засвоювати до 100–150 кг/га атмосферного азоту. Для того щоб бульбочкові бактерії працювали якнайефективніше, треба створити їм оптимальні умови життєдіяльності.
Найбільш сприятливі умови для симбіозу складаються за нейтральної реакції грунтового розчину — рН = 6,0–7,4.
Забезпечення фосфором і калієм має бути достатнім. Надмірна кількість азоту в грунті пригнічує як формування бульбочок, так і азотфіксацію.
Слід створити оптимальні умови для аерації грунту і забезпечення вологою. Оптимальний інтервал вологості для розвитку бульбочок та азотфіксації перебуває в межах 60–80% повної вологомісткості грунту. Важкі глинисті грунти малопридатні для вирощування гороху.
Важливо забезпечити потребу рослин у мікроелементах (особливо в борі та молібдені), які підвищують інтенсивність азотфіксації.
У грунті, куди висівають горох, має бути достатня кількість бульбочкових бактерій, а для цього насіння слід обробляти бактеріальними добривами.
Якщо створити добрі умови для азотфіксації, бульбочки набувають рожевого забарвлення; сіре чи зеленкувате забарвлення свідчить про те, що азотфіксація в них не відбувається. Бульбочки починають формуватися з утворенням другої пари листків. До цього часу рослина використовує азот із сім’ядолей насінини і рухомі сполуки його в грунті.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Особливості вирощування гороху

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок