Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Занепад овочівництва: причини чи наслідок?

Занепад овочівництва: причини чи наслідок?

Назва:
Занепад овочівництва: причини чи наслідок?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,58 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Занепад овочівництва: причини чи наслідок?


Майже наполовину зменшився валовий збір овочів. Навіть без посилань на статистику можна з упевненістю стверджувати, що 2007 рік був не просто невдалим, а майже провальним. Відчувається недобір урожаю овочів і картоплі у повсякденному житті, та чи варто говорити, що це відчуття не з приємних. Важко згадати ще такий самий рік, коли консервні заводи Херсонщини стояли через нестачу сировини (плодів помідорів), а ринкова ціна столових помідорів у вересні майже дійшла до ціни бананів. Об’єктивнішим показником становища в овочівництві, на мій погляд, є саме ціни (як закупівельні, так і роздрібні).
За офіційними джерелами, причиною цих невдач стали “несприятливі погодні умови”. Перш ніж згодитися з таким твердженням, слід провести аналіз погодних умов цього року порівняно з багаторічними кліматичними показниками Херсонщини. Основні метеорологічні дані наведено в таблиці 1 та в графіках відхилень 1 і 2. Висновки напрошуються самі собою: за температурним показником вегетаційний період 2007 року видався спекотним, а за режимом вологості — посушливим. Для конкретного аналізу ситуації, що склалася, візьмемо помідор як основний овоч Півдня України, спад виробництва якого цього року був найбільш відчутним. Можливо, що саме несприятливі погодні умови спричинили неврожай помідорів цього року. Слід провести порівняльний аналіз погодних умов на відповідність їх біологічним потребам цієї культури. У розділі “Відношення томата до зовнішніх умов” підручника “Овочівництво” авторів В. Маркова та М. Хаєва на сторінці 213 вказано: “Томат доволі вимогливий щодо тепла”, а цього року його було вдосталь. Посилання на видання 1953 року наводимо не лише з поваги до авторів, а й тому, що всі наступні публікації підтверджують його. І знову там же: “Томат — рослина посухостійка”. Це підтверджується тим, що минулими роками такі врожаї, як і цього року, отримували і на богарі овочівники Херсонщини, окрилені Г. Ківером. 2007 року всі посівні площі помідорів розташували на зрошенні, щоб можна було усунути дію грунтової посухи. Нехай лише частково, але цього було б достатньо для отримання вдвічі більшого врожаю. Безперечно, погодні умови цього року значно ускладнили організаційні та матеріально-технічні аспекти технології обробки. І це так. А хіба в інші роки врожаї давалися легко? Велика кількість тепла і світла вегетаційного періоду цього року сприяла вирощуванню цієї культури, а її посухостійкість давала змогу втриматися в межах норми реакції щодо цього фактора навіть за недотримання поливного режиму.
Виходячи з цього, слід визнати вплив фактора “несприятливі погодні умови” непридатним для пояснення наших невдач. Замість резюме до викладеного, згадаємо епіграф класика вітчизняної літератури: “Нечего на зеркало пенять, коль рожа крива”. Прикро? Та ще й як! Можливо, і не варто б так різко, але ситуація зобов’язує реально оцінити те, що відбувається. Тим паче, що на дослідних ділянках помідорів Інституту південного овочівництва та баштанництва в дослідах А. (?) Кащеєва та А. (?) Лимаря врожайність сорту Лагідний доходила до 1000 ц/га, а на збирання врожаю мобілізували й самого автора. Минулими роками вітчутного збитку врожаю помідорів наносили грибкові захворювання (макроспоріоз, фітофтороз), які були “бичем” цієї культури. Розвиток цих хвороб і визначив величину товарного врожаю. Але цього року макроспоріоз (та й інші плямистості) практично не був наявним, а фітофтороз з’явився на промислових плантаціях у кінці вересня на недозрілих плодах у той час, коли товарний помідор уже було зібрано, а тому вплив цього фактора на врожай слід визнати несуттєвим.
Овочеві культури уражують близько сотні фітовірусів різної таксономічної належності, які різняться за своїми біологічними, екологічними і серологічними властивостями з різними способами інфікування. Поширюються вони контактно через грунт грибами та нематодами, з насінням через комах-переносників та мають велику адаптивну здатність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Занепад овочівництва: причини чи наслідок?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок