Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Особливості захисту картоплі від фітофторозу

Особливості захисту картоплі від фітофторозу

Назва:
Особливості захисту картоплі від фітофторозу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,40 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Особливості захисту картоплі від фітофторозу


В агрономів Росії та України є багато спільних проблем. З огляду на це вітчизняним читачам буде цікаво ознайомитися з поглядом російських науковців на проблему фітофторозу картоплі.
Однією з причин низької врожайності картоплі в Росії (9–12 т/га) є великі втрати врожаю через хвороби. У роки епіфітотій лише від фітофторозу втрати врожаю на незахищених посадках можуть перевищувати 60–70%. Бульби, уражені фітофторозом, є “воротами” для інших патогенів, тому їх висаджування веде до масового розвитку мокрих бактеріальних і сухих фузаріозних гнилей, чорної ніжки, антракнозу, ризоктоніозу, альтернаріозу тощо.
Стабільний та ефективний захист урожаю картоплі від фітофторозу за зниження пресу хімічних обробок може забезпечити комплекс обов’язкових профілактичних і технологічних заходів:
1) наявність здорового насіннєвого матеріалу сортів картоплі;
2) наявність площ, вільних від інфекцій;
3) ізоляція посадок картоплі від джерел первинної інфекції (посадки картоплі і томатів двох попередніх років, місця вибракування хворих бульб тощо);
4) вибір оптимальних строків першої і наступної обробок бадилля фунгіцидами;
5) застосування найефективніших фунгіцидів і їхнє чергування відповідно до вимог антирезистентної стратегії;
6) вибір оптимальних строків знищення бадилля і збирання врожаю.
Обробляти слід лише сорти картоплі, що представлені в Державному реєстрі, мають максимальну врожайність та відносну стійкість до комплексу мікроорганізмів, найбільш шкодочинних у конкретних грунтово-кліматичних умовах. Захоплення випадковими або екзотичними сортами найчастіше призводить до отримання продукції низької якості і до великого недобору врожаю.
Важливо пам’ятати, що висаджування здорового насіннєвого матеріалу із дотриманням сівозміни та просторової ізоляції дає змогу затримати строки ураження бадилля як мінімум до фази бутонізації — цвітіння.
Для видалення фітофторозних бульб із насіннєвого матеріалу рекомендують його перебирання перед закладанням на зберігання, а потім, перед висаджуванням, — після пророщування бульб. Проте даний захід недостатньо ефективний у боротьбі з фітофторозом, оскільки за великого обсягу насіннєвого матеріалу практично неможливо визначити слабоуражені бульби (ступінь ураження — 1–5%), що стануть основним джерелом первинної інфекції. Водночас, насіннєвий матеріал під час перебирання звільняється практично від усіх бульб з високим ступенем ураження (від 30% і вище) бактеріозами, фузаріозами, фомозом, антракнозом, які і є основним резерватом інокулюму цих хвороб. За наявності в насіннєвому матеріалі фітофторозних бульб кожну партію картоплі слід обробити одним із контактних фунгіцидів: Пенкоцеб, Дитан із нормою витрати 2–2,5 кг/т. Препарати дають змогу знизити спороношення гриба на поверхні бульб і зменшити число первинних джерел інфекції.
Звільнення грунтів від ооспор відбувається приблизно через 3 роки, тому висаджування картоплі на попереднє місце доцільно проводити через 4–5 років. Дворічна сівозміна дає можливість знизити інфекційний потенціал і число джерел первинної інфекції в 4–5 разів.
Гарантувальна величина просторової ізоляції посадок картоплі від джерел первинної інфекції (посадки картоплі і томатів двох попередніх років, місця вибракування хворих бульб) — понад 300 м, але навіть незначна ізоляція в 10–20 м дає змогу затримати строки ураження бадилля приблизно на 2–3 тижні.
Фітофтороз картоплі належить до тієї невеликої групи хвороб, ефективна боротьба з якими можлива лише за профілактичного застосування засобів захисту рослин. У цьому разі втрати врожаю картоплі можна знизити до 2–3%. За обробки бадилля з моменту появи хвороби (ураженість бадилля — 0,1%) втрати врожаю збільшуються в 4–5 разів, а за масового розвитку фітофторозу (3–5%) втримати його розвиток украй складно.
Для визначення першої обробки бадилля картоплі фунгіцидами використовують різні критерії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості захисту картоплі від фітофторозу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок