Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Проектування заходів по боротьбі з ускладненнями при експлуатації газових свердловин

Проектування заходів по боротьбі з ускладненнями при експлуатації газових свердловин

Назва:
Проектування заходів по боротьбі з ускладненнями при експлуатації газових свердловин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,77 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ПРОЕКТУВАННЯ ЗАХОДІВ ПО БОРОТЬБІ З УСКЛАДНЕННЯМИ ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ГАЗОВИХ СВЕРДЛОВИН
7.1 Аналіз умов експлуатації свердловин покладу і обґрунтування необхідності застосування методів боротьби з ускладненнями в процесі їх експлуатації
Газові свердловини горизонту А-2 Чутівського газоконденсатного родовища працюють із незначними дебітами рідини. Оскільки поклад розробляється на режимі виснаження пластової енергії, то можливе скупчення рідини на вибоях цих свердловин. Основні причини поступлення води з пласта в свердловину – це прорив води по високопроникних пропластках і поступлення води із вище і нижче залягаючих горизонтів через негерметичне цементне кільце навколо експлуатаційної колони.
Стовп води, що нагромаджується в стовбурі свердловини, збільшує протитиск на пласт, що призводить до миттєвого зниження дебіту, до припинення припливу газу з низько проникних пропластків і навіть до повної зупинки свердловини.
Перевірити чи виконується умова безперервного виносу рідини з свердловини використовують формули ПівнКавНДІгазу, ВНДІгазу, ІФНТУНГ стосовно Оренбурзького газоконденсатного родовища.
У промисловій практиці як критерій стійкої роботи обводнених газових свердловин найчастіше використовують мінімально необхідний дебіт qм.н.
Мінімально необхідний дебіт, при якому втрати тиску в стовбурі свердловини мінімальні, можна визначити за формулою, одержаною у ВНДІгаз
де ср –густина рідини, кг/м3; сг – відносна густина газу.
Стосовно Оренбурзького газоконденсатного родовища одержана формула для розрахунку qм.н, яка враховує дебіт рідини і відповідає умові мінімальних втрат тиску в ліфтових трубах.
7.2 Характеристика сучасних методів боротьби з ускладненнями в роботі газових свердловин і вибір раціонального способу для умов покладу
Всі методи боротьби з обводненням можна розділити на три групи.
Методи першої групи основані на попередженні надходження води на вибій свердловини і включають:
- селективне розкриття газоносних пластів;
- ізоляційні роботи для від’єднання обводненних пропластків, установки екранів в пластах з підошовною водою, ліквідація заколонних перетоків і негерметичності експлуатаційної колони;
- експлуатація свердловин із заниженими дебітами газу, при яких виключається надходження на вибій пластової води;
- обробку привибійної зони газовіддаючих пластів з метою зниження робочих депресій на пласт.
До другої групи відносяться методи звільнення стовбуру свердловини від рідини без підйому на поверхню:
- періодичні зупинки свердловини для поглинання пластом рідини, яка накопичується на вибої;
- проведення внутрішньосвердловинної сепарації води від газу з наступним перетоком її під дією гідростатичного тиску або закачуванням з допомогою насосних агрегатів у розміщенні нижче по розрізу водопоглинаючі пласти, без додавання ПАР або з додатковим введенням в воду ПАР для збільшення швидкості фільтрації її в пласт.
До третьої групи належать методи звільнення стовбуру свердловини від рідини шляхом підйому її на поверхню.
При ізоляції в газових свердловинах обводнених пропластків виключається можливість регулювання просування в поклад пластової води і видобутку защемленого газу з обводнених зон. Обводнені пропластки в ряді випадків є також основними каналами надходження газу в свердловину. Тому їх ізоляція призводить до істотного зменшення дебітів газу. Через ці причини проводити ізоляційні роботи в свердловинах Чутівського ГКР не рекомендується.
Застосування методів другої групи з перепуском води можливе при наявності в розрізі родовища виснажених покладів або водопоглинаючих горизонтів, в які можна було утилізувати пластову воду. Чутівське ГКР немає в розрізі подібних горизонтів, тому методи другоої групи не підходять для вирішення проблем з обводненням.
Відомі методи експлуатації обводнених газових свердловин поділяються на газгідродинамічні, фізико-хімічні, механізовані.
Газогідродинамічні методи основані на використанні природної енергії пластового газу для виносу рідини з свердловини шляхом підтримання необхідних швидкостей руху газу на вході в ліфтові труби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Проектування заходів по боротьбі з ускладненнями при експлуатації газових свердловин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок