Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Статистика: офіційна демонстрація зростання на тлі загального зубожіння

Статистика: офіційна демонстрація зростання на тлі загального зубожіння

Назва:
Статистика: офіційна демонстрація зростання на тлі загального зубожіння
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,34 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Статистика: офіційна демонстрація зростання на тлі загального зубожіння


Держкомстат оприлюднив інформацію, згідно з якою загальне виробництво сільгосппродукції в усіх категоріях господарств за січень-жовтень нинішнього року проти аналогічного періоду торік зросло на 17,6%. Зокрема, в сільськогосподарських підприємствах — на 36,4%, у господарствах населення — на 5,8%. Обсяг сільгосппродукції в усіх категоріях господарств у фактичних цінах, за розрахунками, становив 126,5 млрд гривень.
Тобто сільське господарство, якщо дивитися на ситуацію через призму показників, нині є найуспішнішим серед галузей української економіки. Для порівняння: у цьогорічному жовтні обсяги промислової продукції суттєво скоротилися як проти попереднього місяця (на 7,6%), так і проти жовтня 2007 року (на 19,8%). А за підсумками десяти місяців, приріст обсягів продукції у промисловості становив лише 2,2%. Поглибився спад виробництва в таких базових галузях, як металургія та нафтопереробка, вперше з початку року не досягнуто минулорічного рівня в легкій промисловості. Подальше уповільнення темпів зростання спостерігалося за всіма іншими основними промисловими видами діяльності.
Рослинництво розквітло на чверть
За десять місяців виробництво продукції рослинництва, порівняно з відповідним періодом 2007 р., збільшилося на 29,8%. В аграрних підприємствах зростання зафіксовано на 55,5%, господарствах населення — на 13,1 відсотка.
Станом на 31 жовтня загальне виробництво зерна становило 50,2 млн т (у початково оприбуткованій вазі). Сільгосппідприємства намолотили 38,7 млн т, господарства населення — 11,5 млн т, що, відповідно, в 1,7 раза більше, ніж було на початок листопада торік.
Істотне зростання загального обсягу виробництва зерна зумовлено як значно вищою продуктивністю зернових культур (в 1,6 раза), так і розширенням площі збирання врожаю (на 8,7% більше проти минулого року). У середньому з одного гектара обмолоченої площі одержано по 35,1 ц зерна проти 22,5 ц торік. Зокрема, аграрні підприємства намолотили по 35,8 ц (торік було 23 ц/га), господарства населення — 32,9 ц (20,9 ц/га).
Обсяги загального виробництва зернових і зернобобових культур, порівняно з початком листопада 2007 р., перевищено в усіх регіонах, окрім Чернівецької області, де показник залишився майже на рівні минулого року (99%). Найбільше намолотили зерна товаровиробники Одеської (3,8 млн т), Харківської та Полтавської (по 3,7), Дніпропетровської (3,6), Вінницької (3,1), Запорізької та Кіровоградської (по 2,8 млн т) областей.
Кукурудзу на зерно зібрано та обмолочено з площі 1,4 млн га, що становить 57% посівних площ. За нижчих, ніж торік, темпів збирання врожаю (на 12,4%, або на 205 тис. га, менше) за рахунок підвищення врожайності (на 16,5%, або на 6,5 ц) валовий збір “королеви ланів” становив 6,6 млн т, що на 2% більше, ніж на початок листопада 2007 року.
Скорочення цьогоріч площі посіву цукрових буряків для промислової переробки на третину (на 220 тис. га) та низькі темпи збирання (зібрані площі на 35,7% менші, ніж торік) зумовили значне зменшення загального виробництва: за зростання врожайності (на 63 ц/га, або в 1,2 раза) зібрано лише 11,8 млн т солодких коренів, що на 21,7% менше, ніж торік. Скорочення валового збору цієї культури спостерігається у 18 регіонах із 22 бурякосійних, найсуттєвіше — в Миколаївській (на 91%), Дніпропетровській (на 74), Одеській (на 71), Житомирській (на 53%) областях.
Господарства всіх категорій зібрали 6,5 млн т насіння соняшнику (у початково оприбуткованій вазі) — в 1,5 раза більше, ніж на початок листопада торік. Значне зростання валового збору соняшнику зумовлено швидкими темпами збирання врожаю (на 22,5%, або на 729 тис. га більше) та підвищенням його врожайності з 13,2 до 16,3 ц/га. Торішні обсяги врожаю соняшнику перевищено в усіх регіонах, окрім Закарпатської області (на 21% менше, ніж торік). Найбільше олійної культури зібрали в Дніпропетровській та Запорізькій (по 800 тис. т), Донецькій (700), Кіровоградській і Харківській (по 600 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Статистика: офіційна демонстрація зростання на тлі загального зубожіння

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок