Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Виробництво молока й м'яса в Україні

Загрузка...

Виробництво молока й м'яса в Україні

Назва:
Виробництво молока й м'яса в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,08 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Виробництво молока й м'яса в Україні


За науково обгрунтованими нормами харчування та гарантування продовольчої безпеки, на одного мешканця країни потрібно виробляти на рік 350 кг молока, 76 кг м’яса, 270 штук яєць і 19,5 кг риби й рибопродуктів.
В Україні на одну особу виробництво м’яса (в забійній вазі) в 2003–2006 рр. не перевищувало 35,7 кг, або 47,0% до медичних норм харчування, і 42,5% до виробництва в 1990 році, відповідно, молока — 81,6 і 60,5%, яєць — 88,9 та 76,4 відсотка.
Основною причиною цього явища є значний спад виробництва продукції тваринництва в усіх зонах України, особливо, у південному регіоні. Порівняно з 1990 роком, спад виробництва м’яса (у забійній вазі) в 2003–2006 рр. досягав тут 66,5%, проти 60,8% в середньому по Україні. Найбільше зменшення виробництва м’яса зафіксовано в Миколаївській, Луганській, Херсонській, Донецькій, Запорізькій і Дніпропетровській областях.
Нові етапи формування та розвитку земельних, соціально-економічних відносин на селі з набуттям Україною політичної незалежності значно погіршилися і, в цілому, не вирішили проблем сталого розвитку тваринницької галузі. Недостатня підтримка державою галузі приватного тваринництва сприяє подальшому спаду обсягів виробництва тваринницької продукції в усіх регіонах України. Розподіл земельних ресурсів на паї призвів до створення значної кількості дрібнотоварних ферм, які доглядають: корів — 10 голів, молодняку великої рогатої худоби (ВРХ) — 30, свиней — 50, овець — 100 голів. Для утримання такої кількості худоби на дрібнотоварній фермі, згідно із встановленим раціоном годівлі тварин, за нашими розрахунками, треба виробляти на рік близько 257 т к. о. і 25 т перетравного протеїну. Посівна площа кормових культур на дрібнотоварних фермах в умовах природного зволоження (без зрошення) в південному регіоні має становити 130 га, у тому числі 40 га потрібно засівати зернофуражними культурами.
Непомірний диспаритет цін на сільськогосподарську продукцію й промислові товари ускладнює задачу створення високопродуктивної галузі кормовиробництва, яка б повною мірою забезпечувала потребу високоякісних кормів, збалансованих за перетравним протеїном.
Суттєве зниження виробництва молока й м’яса в господарствах усіх форм власності в Україні, на наш погляд, водночас із незбалансованістю кормів за білком найбільшим чином пов’язане з високою енергоємністю виробництва кормів, де на скошування й транспортування зеленої маси до ферм припадає 48% суми загальних витрат, на застосування мінеральних добрив — 34 і проведення вегетаційних поливань — 12,8 відсотка.
За даними Інституту кормів УААН, структура посівної площі кормових культур у всіх зонах України створювалася за рахунок зростання в них енергетичної поживності кормів, протеїнова ж значно відставала від загальної її потреби, через що витрати кормів на одиницю продукції суттєво перевищують нормативні показники, прийняті в Україні. Збалансування кормів за протеїном у групі зелених кормів має місце лише у весняно-літньо-осінній період (травень-вересень), взимку ж у балансі грубих кормів переважають солома й силос із вкрай низьким вмістом перетравного протеїну. Ліквідувати ж проблему дефіциту кормового білка, який в Україні сягає 1,8–2 млн т, дрібнотоварні ферми, як і середньотоварні та господарства населення, сьогодні неспроможні. Використовувати високопродуктивні кормозбиральні комбайни через велику їх вартість такі господарства скоро не зможуть, як уже нині через брак оборотних коштів не можуть купувати об’ємні та концентровані корми у великотоварних виробників і комбікормових заводів.
Тому середньорічний удій молока нині, як свідчать дані Держкомстату України, вкрай низький і не перевищує 2043 кг, що нижче проти 1990 року на 30,5%, а середня маса 1 голови великої рогатої худоби, відповідно, — на 13,7%, свиней — на 15,7 %.
Виникає дуже складне питання: що ж спричинило таку катастрофічну руйнацію тваринницької галузі в Україні?
Чинників дуже багато, й розкрити їх у нашій публікації надто складно.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Виробництво молока й м'яса в Україні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок