Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Умови вирощування здорових розвинутих телиць

Умови вирощування здорових розвинутих телиць

Назва:
Умови вирощування здорових розвинутих телиць
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,25 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Умови вирощування здорових розвинутих телиць


Важливий елемент технології вирощування високопродуктивних телиць — створення відповідних умов утримання та годівлі тільних сухостійних корів. Народження ослабленого, з пониженою резистентністю до захворювань, молодняку є ознакою недостатньої і неповноцінної годівлі корів в останню третину тільності, запізнілого запуску (менше 45 днів), браку моціону та інших порушень режиму утримання тільних сухостійних корів.
Раціон сухостійних тварин середньої вгодованості живою масою 500–600 кг повинен включати 4–6 кг бобово-злакового сіна, 12–15 — високоякісного силосу, сінажу, 8–10 — кормових коренеплодів і 1–3 кг комбікорму (залежно від очікуваного надою). Загальна поживність раціону, за планового надою 5000 кг молока, має бути на рівні 9,9–10,7 к. о. із вмістом 1090–1175 г перетравного протеїну, 90–110 — кальцію, 55–65 г фосфору, 495–535 мг каротину, 980–1060 г цукру.
Спостереження вчених засвідчили, що забезпечення корів і нетелей в останню третину тільності достатньою кількістю білків, вуглеводів, мінеральних речовин і вітамінів позитивно впливає на профілактику багатьох захворювань у родовий і післяродовий періоди та стан здоров’я приплоду.
Гарантією формування добре розвинутого, з високою резистентністю, теляти, нормального перебігу отелення, зведення до мінімуму післяродових ускладнень є переведення тільних корів за 60 днів до розтелення в окрему групу, створення їм належних умов утримання та годівлі.
Якщо безприв’язне утримання неможливо застосувати, тоді сухостійних корів утримують на прив’язі, здійснюючи щоденний активний моціон. Нетелей в останню третину тільності так само готують до отелення й дальшої лактації.
Вирощування телят у перший місяць після народження
Вирощування теляти в постнатальний період розпочинається з перших хвилин його життя. Бокси для отелення повинні бути чисті й сухі. Телята, що народжуються самостійно, ссуть корову вже через 1,5–2 години. Телятам, які не можуть самостійно підійти до корови, треба випоїти перші порції молозива якнайшвидше, тому що дослідженнями вчених доведено: згодовування теляткам молозива (1,5–2,0 л) природним способом або із соскової поїлки через годину після народження забезпечує достатню резистентність організму новонародженого. Відомо, що вміст унікальних незамінних поживних речовин, які містяться в молозиві, зменшується з кожною годиною після отелення. Тому запізніле випоювання молозива (через 4–5 годин) знижує життєздатність теляти й часто стає причиною його захворювання.
У молозиві міститься в 4–5 разів більше білка, в 20–25 разів — альбумінів, глобулінів і в 1,5 раза — солей порівняно з молоком. Протягом перших двох днів теля повинно споживати молозиво не менше трьох разів на добу.
Для стимулювання розвитку передшлунків і кишківника потрібно якнайшвидше привчати телят до високоякісних рослинних кормів: із 7–10-го дня треба давати бобово-злакове сіно, з 10–15-го — просіяну вівсянку, ячмінну дерть та кормові коренеплоди, після 30-денного віку — силос кукурудзяний, сінаж. У літній період прив’ялену зелену масу починають згодовувати з 20–30-денного віку телят. Найоптимальніший період перебування телят у профілакторії — 30 днів. Середньодобові прирости в цей період повинні бути не менше 650 г.
Таким чином, профілактичний період характеризується своєчасним (до 1,5 год) випоюванням молозива, спільним (протягом двох діб) перебуванням новонародженого з матір’ю і 30-денним перебуванням телят у профілакторії, раннім привчанням до поїдання високоякісних кормів: сіна, концентратів, кормових коренеплодів, силосу, сінажу та прив’яленої зеленої маси.
Утримання й годівля телят до шестимісячного віку
Утримувати телят першого періоду вирощування бажано без прив’язі, в групових клітках із розрахунку не менше 1 м2 для телятка до тримісячного віку і 2 м2 — до шести місяців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Умови вирощування здорових розвинутих телиць

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок