Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вирощування хмелю

Вирощування хмелю

Назва:
Вирощування хмелю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,74 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вирощування хмелю


Вітчизняне хмелярство досягло вершини виробництва в 70–80-х роках минулого століття. Наприкінці 80-х хміль вирощували на 10 тис. га поліських земель, а валовий збір досягав 8 тис. т. Українським пивоварам тоді вистачало 20–25% зібраного хмелю, лишки продавали переважно Росії та країнам Заходу. Український хміль купували такі знані у світі “пивоварні” країни, як Німеччина і Чехословаччина. Україна посідала п’яте місце з виробництва хмелю після США, ФРН, Китаю та Чехословаччини.
Свого часу хмелярство було однією з найуспішніших галузей сільського господарства України. Ще 12–15 років тому більша частина російського і все українське пиво виготовляли з використанням українського хмелю. А сьогодні вітчизняні пивовари змушені хміль імпортувати, адже українські виробники хмелю задовольняють лише 30% потреби української пивоварної промисловості. Тим часом пива з кожним роком виробляється дедалі більше, і, отже, хміль стає високорентабельною культурою, попит на яку постійно зростає. Тому є нагальна потреба в закладанні нових хмільників та відновленні хмелярства в цілому.
Продукцією хмелярства є шишки хмелю, з яких для потреб пивоварної промисловості виробляють брикетований та гранульований хміль, екстракти та комбіновані препарати хмелю. 30% світового споживання продукції хмелярства припадає на гранульований хміль, 30% — на екстракт і лише 40% — на натуральні шишки.
Хміль легко витримує сильні зимові морози та весняні заморозки. Проте до вологи він вибагливий, що зумовлено інтенсивним формуванням великої вегетативної маси. Найсприятливішим для хмелю є помірний теплий та помірно вологий клімат із середньорічною температурою повітря 8°C і сумою опадів за рік 500–600 мм. Вимоги до вмісту в грунті елементів живлення — підвищені.
Вегетаційний період хмелю — від початку весняного відростання пагонів до дозрівання шишок — залежить від сорту та району вирощування і становить 100–120 днів.
Одним із найважливіших резервів підвищення врожайності і поліпшення якості хмелю є впровадження у виробництво високопродуктивних селекційних сортів. Розрізняють ароматичні та гіркі сорти хмелю. Перші мають чітко виражений аромат, але, на відміну від гірких, містять значно менше основного компоненту, заради якого хміль і використовують у пивоварінні, — альфа-кислоти. Якщо в гірких сортах її міститься від 6 до 10%, то в ароматичних — від 3,5 до 6%. Серед гірких тепер вивели ще й так звані високосмолисті сорти із вмістом альфа-кислоти до 14%.
До ароматичних сортів, що культивуються в Україні, належать Клон-18, Золото Полісся, Слов’янка, Заграва, Аромат Полісся, Гайдамацький, а до гірких високосмолистих — Альта, Зміна, Кумир, Потіївський, Регент. Серед них інтенсивними сортами, з урожайністю 26–28 ц/га, є Золото Полісся, Слов’янка та Заграва. За довжиною вегетаційного періоду сорти поділяються на ранньостиглі, середньоранні та середньостиглі.
Основою організації виробництва посадкового матеріалу хмелю є вирощування супер-суперелітних, суперелітних та елітних живців і саджанців та передача їх у розсадникові господарства для закладання маточних плантацій. На цих плантаціях вирощують посадковий матеріал першої репродукції, що надходить у господарства для закладання виробничих хмільників. Основний, більш простий і доступний для всіх хмільницьких господарств, спосіб одержання високоякісного посадкового матеріалу — вирощування саджанців хмелю у відкритому грунті. Крім того, сьогодні широко застосовують прискорені способи вирощування саджанців хмелю в умовах закритого грунту — у теплицях, плівкових парниках і тунелях.
Закладання хмільника — найбільш складний і відповідальний етап у хмелярстві. Він полягає у науково обгрунтованому виборі ділянки під хмільник, організації його території, доборі сортів, підготовці грунту і суворому дотриманні технології посадки. Придбання посадкового матеріалу — операція доволі дорога.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вирощування хмелю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок