Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Економічна криза в Україні: все ще попереду

Економічна криза в Україні: все ще попереду

Назва:
Економічна криза в Україні: все ще попереду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,01 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Економічна криза в Україні: все ще попереду


Твердження, нібито на чолі України стоять висококласні фахівці, — це міфи. Там немає висококласних фахівців, як і в усіх інших інститутах нинішньої української влади. Я не хочу детально зупинятися на “професійних” здібностях найвищого керівництва країни: Президента, прем’єра та екс-голови Верховної Ради, — так, окремі штрихи.
Твердження, нібито на чолі України стоять висококласні фахівці, — це міфи. Там немає висококласних фахівців, як і в усіх інших інститутах нинішньої української влади. Я не хочу детально зупинятися на “професійних” здібностях найвищого керівництва країни: Президента, прем’єра та екс-голови Верховної Ради, — так, окремі штрихи.
Риба гниє з голови
Коли світова фінансова криза вже почала “трощити” економіки країн світу, прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко її “упритул” не бачила.
“Світова фінансова криза не вплине на економіку України. Про це заявила прем’єр-міністр України в інтерв’ю закордонним інформагентствам, повідомило 26 вересня управління із зв’язків зі ЗМІ Секретаріату уряду. На підтвердження даного переконання Ю.Тимошенко зазначила, що уряду України вдалося подолати інфляційні процеси, із профіцитом виконується Державний бюджет країни. Крім того, за її словами, протягом останніх місяців Національний банк України збільшив валютні резерви на 4 млрд дол.” (“АПК-Информ”, 29.09.2008).
Не минуло й трьох тижнів, як Юлія Тимошенко оголосила аврал:
“Можна констатувати вже за першими показниками, що внаслідок того, що світова фінансова криза, на жаль, набирає оборотів, ми і в Україні вже зараз бачимо певні ознаки економічної рецесії (хімічної) галузі, і це свідчить про те, що ми вже, як наслідок, можемо недоотримати й доходи до бюджету, ми можемо сьогодні зареєструвати в показниках зростання ВВП рецесію по хімічній галузі, ми можемо це відчути і на соціальних проблемах кожного підприємства”.
За даними Держкомстату, в хімічній і нафтохімічній промисловості торік у жовтні зафіксовано спад виробництва на рівні 19,2% (УНІАН, 17.11.2008).
Екс-спікер Арсеній Яценюк, будучи заступником голови правління НБУ, якось непомітно став мільйонером, продавши якісь там акції компанії “Роги й копита”, які саме — невідомо, як невідомо й те, за що він їх отримав і від кого. Чим іншим вирізнився Арсеній Яценюк як банківський професіонал — “таємниця ця великою є”.
Коли Віктор Ющенко був головою правління Нацбанку, гривня знецінилася на рівному місці (на Заході тоді кризи ще не було) втричі; за президентства Віктора Ющенка гривня знецінилася вже на 60%, і її “вільне падіння” лише розпочалося (але про це трохи згодом).
Ну а “висококласні фахівці” рівнем нижче не розуміють навіть елементарних речей. Словосполучення “економіст Пинзеник” (міністр фінансів) або “економіст Данилишин” (міністр економіки) є, мабуть, найкоротшими анекдотами з галузі економіки. Ось, наприклад, Данилишин видає такий “перл”:
“Пік спаду української промисловості закінчився наприкінці листопада 2008 р. Про це журналістам у кулуарах уряду заявив міністр економіки Богдан Данилишин. “Перші ознаки цього спостерігаються в металургії. Уже перші дні грудня дозволяють говорити про те, що йде реалізація продукції цієї галузі, покращується цінова ситуація. Аналогічні тенденції ми спостерігаємо і в інших галузях економіки”, — сказав він (“РБК-Україна”, 09.11.2008).
Тобто все — почався рух угору. Не минуло й чотирьох днів, як економіст Данилишин нарешті второпав, що головний тягар падіння припаде на останній квартал 2008 року. Через несприятливі умови торгівлі та внутрішню нестабільність у 2009 році передбачається зменшення обсягів металургійного виробництва, хімічної промисловості, машинобудування та інших видів промислової діяльності, що призведе до скорочення промислового виробництва в цілому.
Відповідно, через міжгалузеві зв’язки й скорочення імпорту станеться падіння на транспорті та в торгівлі, що теж спричинить зниження валютних і бюджетних надходжень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Економічна криза в Україні: все ще попереду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок